• 12323
  galatasaray için ne anlam ifade ettiğini anlamak için küçük bir karşılaştırma yapmanın yeterli olacağı oyuncu.

  galatasaray'daki 4 senesinde 3 kez şampiyon oldu melo. ama biz son şampiyonluğuna, yani takımdan ayrılmadan 3 ay önce kazandığına bakalım.

  galatasaray 4. yıldıza giden 2014/15 sezonunda şu ideal 11 ile mücadele ediyordu :

  muslera-sabri-semih-hakan-telles-melo-selcuk-hamit(umut)-sneijder-yasin-burak

  bu 11'deki 9 oyuncu bir sonraki sene kadrodaydı. üstüne podolski geldi. melo harici giden kişi telles'ti. onun da yerine carole gelmişti. bir önceki sezonu şampiyon hatta ve hatta 3 kupalı tamamlamış takım bir sonraki sezon 6. oldu, 2 sene belini doğrultamadı.

  melo böyle bir adamdı. bir değerli oyuncudan çok fazlasıydı. yerini dolduramama lüksünüz olmayacak kadar değerliydi. melo'nun oynadığı takım en kötü 2. olurdu. bunu yaparken de juve ve real'li gruptan çıkar yine taraftarını mutlu ederdi.

  şu an galatasaray kadrosunda bir melo yok. zaten sürekli sahip olabileceğiniz bir şey değil melo. hadi bunu gönderdik, yenisini alalım diyemezsiniz. melo'yu arayıp bulamazsınız. şanslıysanız denk gelirsiniz.

  olayın taktiksel analizi bir yana, melo = başarı demekti. bir ayrıcalık, sahaya çıkarken bir güven duygusuydu melo.

  bugün 20 eylül 2019. galatasaray spor kulübü kurulalı 114 sene olmuş. bugün itibariyle gelmiş geçmiş en iyi yabancı 6/8 no'dur melo. umarım ondan da iyisini kader bizimle buluşturur.