• 12130
  kendisini instagramdan takip ediyorum, sürekli hikaye atıyor. bugün bir yenisine denk geldim, melo bitmiş tükenmiş diyenlere inat atmıştı sanki. tek eliyle barfiks çekerken diğeriyle de bu işlemi kayda alan bir manyak.

  ayrıca tüm yaşam alanımda sakin, güleryüzlü biri olarak bilinen benim futbol oynarken ki halim olduğu için gelmesini ekstradan istiyorum. futbol bana göre bir mücadele oyunudur, hiçbir şey yapmazsan bile en azından canına dişine tak, rakibin peşinde koş derim takım arkadaşlarıma. işte bu beyefendi de aynı bu profile uyuyor. koşuyor, basıyor, çıldırtıyor, çok temiz ayağa kayıyor ki ben de bayılırım bu harekete rakibi çıldırtır çünkü.

  sözün özü "yak gel, bildiğin ne varsa".
 • 12134
  kendisini seviyor muyum? çooooook. bizleri mutlu eder mi? eveeeeet. sahada sertlik ve hırs gelir mi? kesinlikleeeeee.

  ama kendisi takım içinde husursuzluk yaratır mı ya da şuan doğru tercih olur mu iyi düşünülmeli. fatih terim hakkında en doğru kararı verecektir. bence kalan maçlarda tribünde dahi olması yeter :) 30 yıllık ömrümde sahada izlerken en çok keyif aldığım 5 oyuncudan biri. eski futbolcumuz ebedi taraftarımızdır.
 • 12137
  transfermarkt'taki bilgilere göre sözleşmesi bu yılın sonunda değil, 2019'un aralık ayında sona ermektedir. şampiyon takım tarafından bonservissiz bırakılması da pek oluru var gibi görünmüyor bana. üstelik kendisinin de iyi bir tatilden sonra bir yıl daha futbol oynamak varken 35-36 yaşında doğru düzgün dinlenmeden 6 aylığına buraya gelip sonrasında brezilya liginin devre arasında kendine kulüp bakmak durumunda kalmak isteyeceğini zannetmiyorum.
  bu kadar duygusal olmaya gerek yok bence.
 • 12138
  garip sekilde son 24 saatte birden sosyal medyada ve yazılı basında parlamış futbolcu.

  melo da bu tarz haberleri sosyal medyadan beğenerek taraftarın içindeki umudu canlı tutuyor. lakin kendi ligi yeni bitmişken ve şampiyon takım oyuncusu iken hem kulubu bırakmayacaktır hem de kendisi türkiye'ye bu aşamada dönmek istemeyecektir.

  ha gelirse buralar yanar dehşet bir ikinci devre izleriz ama zor be aslanım. mantıklı düşününce hayal ötesi geliyor.
 • 12139
  bizim sattığımız dönemde, bel sakatlığı vardı ve ağırlaşmıştı. aradan geçen 2-3 sene içinde daha da geriye gitmiştir. neyine dileniyor anlamıyorum. ortasaha kendi ekseni etrafında döndüğünde mevsimler geçen adamlarla dolu zaten. melo'nun bundan sonra forma giyebileceği tek sarı kırmızı forma galatasaray efsaneleri karması forması olur.
 • 12140
  eski ateş parçamız..

  gelsin ister miyim, tabi çok isterim de söz konusu dahi değildir, şu saçma spor medyasının manipülasyonlarına gelmeyiniz..

  ayrıldıktan sonra bir kez olsun turist olarak bile gelmemiştir, bunun kendine özgü nedenleri vardır..

  dolayısıya melo'yu getirmemiz değil, acilen 2-3 tane melo karakterinde oyuncu bulmaya ihtiyacımız vardır..
 • 12141
  bu adam benim kırmızı çizgim. biz yaşlandığı için gönderdik güya adamı ama aradan yıllar geçti hala adı geçince içimiz kıpır kıpır oluyor.

  oynadığı bölgeden dolayı gelirse kimse bir drogba etkisi beklemesin hatta bence gelmeyip efsane olarak kalmaya devam etsin. efsaneleri gömmeyi severiz.
 • 12143
  evet takım kötü, orta saha kötü, ndiaye bekleneni veremedi, fernando formsuz ama orta sahaya bir transfer yapabilecek durumumuz olursa bunu melo ile kullanmak büyük saçmalık arkadaşlar. romantizme yer yok. ikinci yarı sakat ve cezalılar geri dönecek ve onların yanına zıpkın gibi 3 transfer yapıp ligi ve hatta uefa kupasını almak için oynamalıyız. olur da yönetim derse "orta sahaya muazzam bir adam alacağım, bir de melo'yu alacağım" o zaman işin rengi değişir tabii ama o durumumuzun o yönde olmadığı da aşikar.
 • 12144
  galatasaray tarihinde önemli yer etmiş futbolculardan biridir. efsane midir? bence efsane değildir. melo’ya efsane dersek gerçek efsanelerimizin bir değeri kalmaz.

  melo şu anda galatasaray’ın aradığı ilaç kıvamında bir oyuncudur. rakibi fiziksel ve en önemlisi psikolojik olarak yıpratacak bir potansiyeli var. gelsin 6 ay cüzi bir paraya oynasın. bizde ona güzel bir jübile yapalım. şu anki formuyla süper lig de rahat rahat oynayabilir. selçuğun oynadığı yerde kendisi kante etkisi yapar.
 • 12147
  taraftar için melo'nun yeri çok ayrı çok özel, fakat bu durum gerçekleri görmenizi engelleyecek kadar etkili olmamalı...melo eski temposunda değil, brezilya liginde bile sırıttığı maçlar oluyor. sosyal ağlar üstünden yapmış olduğu paylaşımlar taraftarın kafasında sürekli eski melo performansını canlandırıyor fakat gerçekler öyle değil...takıma farklı bir atmosfer kazandırabilir, takımda güzel bir hava oluşturabilir ancak sahadaki performansı büyük bir soru işareti...
 • 12148
  spor basını sosyal medyayı, taraftar forumlarını izleyerek, taraftarın nabzını tutarak bu mecralarda konuşulan şeyleri sanki gerçekleşecekmiş gibi haber yapıyor, bir takım taraftar da sazan gibi atlıyor hemen. yönetimin böyle bir düşüncesi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum, gelmesin de zaten. eski güzel günler geride kaldı, bırakın hatıralarımızda efsane performansı ile yaşasın.
 • 12149
  şu an gelip gelmemesini bilmem de vakti zamında yaş, maaş, tecrübe, az çok oynadığı pozisyon anlamında selçuk yerine kendisi takımda kalsaydı n'diaye, fernando ve belhanda ile beraber orta sahada neler yapardı diye düşünmeden edemiyor insan. keşke bu oyuncuları beraber oynarken izleyebilseydik. selçuk kariyerine maçların son 15 dakikalık bölümünde part-time futbolcu, kalanında pastacı olarak devam ederken, kendisi palmeirasla 18-19 sezonunda ligde 30'a yakın maça çıkarak (29 maç) öyle ya da böyle takımının şampiyonluğunda önemli rol oynadı. ha artık yaşı 35, iş biraz işten geçti tabii ancak futbolcu olarak olmasa da bir şekilde saha kenarında, antrenmanda gs armasıyla görmek isterdim kendisi.

  (bkz: psikolojik üstünlük)

  edit: özlemeyen?

  http://gss.gs/1bD.mp4