• 8
  fatih terim’in hak etmesine rağmen almadığı tazminat. sağolsun. parayı takımda bırakarak takım ekonomisine katkıda bulunmuştur.

  ama şu taraftardaki romantizm de bir bitmedi gitti. terim sanki her şeyi süper giderken takımdan gönderilmiş gibi davranılmasını anlamıyorum. türkiye süper ligi gibi bir ligde kadrosu gayet yeterli hatta ve hatta diğer istanbul takımlarından bile daha iyi bir takımı anadolu takımlarının karşısında şov yaptığı, ikinci ligin son sırasındaki bir takımın yedek kadrosuna yenilip kupadan elenen bir takıma dönüştürdü. en önemlisi de en büyük gelirin geleceği avrupa kupalarından uzak tutmasına daha ne kadar sabredilmeliydi? seneye büyük ihtimalle avrupa kupalarında olmayacağız. acaba kaç milyon tl gelirden olduk?

  bu takım şu ana kadar başarısızdı ve terim’in ayrılması başarısızlığın bedeli olarak haklı olandı. ayrılış şekli tabi ki tartışılır, bende saygısı çok büyük bir insandır ama şunu şu an takımın avrupa kupalarına katılması için küçük bir ihtimal varsa, o küçük ihtimal terim yönetiminde asla realiteye dönüşmeyecekti çünkü takım dönüşü olmayan bir uçuruma doğru gidiyordu. ikinci devrenin ilk maçı bunu taraftara hala gösteremediyse demek takım küme düşse bile birileri hala fatih terim’in bir bildiği vardır diyecek haldeymiş.
 • 10
  sözleşmesini sonuna kadar bitirmesi durumunda hakedeceği alacaklarının toplamıdır.

  yalnız ben anlamadım. lafa gelince kulübün efsanesi, bir numarası, seçilmiş başkanların üzerinde, eleman filan demek büyük hakaret, galatasaray’ın kendisi, falan filan....
  ama ligin bonservis rekoru kırararak kurulmuş en iddialı kadrolarından biriyle 10maçta 1 maç kazanabilen, ligin yarısını geçmişken düşme mücadelesi veren takımın hocası olarak zaten takribi 18 kere filan istifa etmesi gerektiği yerde bir de çalışmayacağı yılların parasını da mı alacaktı efsanesi olduğu kulüpten?!
  gerçekten birileri paralel evrende filan yaşıyor sanırım. terim ile başkanın kanka olmadığı, yönetimin terim’in yönetimi olarak seçilmediği, takımın da şampiyonluk mücadelesinin tam ortasında olduğu filan bir paralel evren...
 • 12
  sözleşmesi tek taraflı feshedildiği için son kuruşuna kadar hakkı olduğu halde fatih terim’in almadığı tazminat.

  bitmek tükenmek bilmez, iflah olmaz fatih terim düşmanlığı, bu tazminatın kulüpte bırakılmasını dahi itibarsızlaştırma komedisini izletiyor bizlere. bir de bu meseleye yazılan kılıflar komediyi katmerliyor.

  yıllardır, istifa ettiği halde, hakkı olmayan tazminat için “kulüpten tazminat almadı.” diye mancini mitleştirilmeye çalışılırken hakikaten tazminat hakkından feragat eden fatih terim’e, vazgeçtiği 53 milyon tl için nefret kusuluyor. bu arada şl çeyrek finalisti kadronun üstüne devre arasında 25 milyon euro’luk transfer yaptırarak devre arası transfer rekoru (?) kırdığını da ekleyelim mesela.

  her neyse, nefret kusmak için başlık kovalamak, sürekli aktif olmak, sinekten yap çıkarmak zor zanaat olsa gerek. saygı duyulası.