• 1033
  sayın hocam,

  birçok taraftar artık istifa etmeniz gerektiğini yazıyor ama ben bunlara katılmıyorum. benim istediğim bambaşka bir şey.

  önce şu tespiti yapayım. evet hakem kararları, evet birçok pozisyonda bizi haksızlık yapıldı, evet şampiyonluk şansımız zora girdi ama benim derdim bunlar değil. inan bana şampiyonluk zerre kadar umurumda değil. bunu şimdi yazmıyorum daha önce de yazdığım için tekrarında sakınca görmüyorum. benim derdim şu;

  takımız hamleli ve pres yaparak oynamıyor. sahanın her yanında rakibe basan bir takıma sahip değiliz. böyle gittiği müddetçe rakipler tam tersini yapıyor ve bize pres uyguluyorlar. koşu mesafemiz çok düşük. ligimiz için bile koşu mesafemiz bu kadar düşükse avrupa’da halimiz nice olur. çünkü benim için önemli olan avrupa kupaları. oraya odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.

  her maç 120 km koşu mesafesi istemiyorum ama ortalama 113 km koşu mesafesini şiddetle istiyorum hatta talep ediyorum. işte benim birinci derdim bu. ikinci derdim ise gol için taktik varyasyonumuz yok. bu konularda bilgisiz olduğunu söylemem safdillik olur ama belli ki enerjin yeterli değil. o nedenle senden ricam şu;

  şu anda her yönüyle motive wesley sneijder’i yardımcı antrenör olarak yanına al. o’nun muhteşem futbol zekasından yararlan ve o’na işin idari taraflarını öğret. wesley’in ileride muhteşem bir td olacağını düşünüyorum. eğer avrupa’da başarı istiyorsan bu kararı vermelisin. eğer bundan kaçınırsan artık iş yönetime kalır ki o zaman da onlara mektup yazmak zorunda kalırım.:)

  gerçi wesley sneijder ile bir yemek yiyeceğin ve bu teklifi yapacağın basında yazıldı ama ben yine de tekrar edip işini kolaylaştırmak istedim. eğer bu haberler gerçekse, böyle karar verdinse ve uygulamaya sokacaksan harika bir karar vermişsin diyorum.
 • 1034
  hocam,

  eğer seneye kalacaksan çok kritik 2 konu var çözmen gereken.

  1.si takımdaki fizik ve iq değeri sorununu çözmen lazım. oyuncuların yarısı 170 civarı, uzun olanlarda da iq problemi var. yani hem iqsu yüksek hem de fizikli futbolcun çok az. mesela önce melo sonra fernando gitti gideli orta saha problemi yaşıyoruz. neden sence?

  artık çer çöp toplama takıma. gerekirse 1-2 tane al ama fizik kalitesi ve iqsu yüksek olsun.

  2.si yanına gerçek yardımcı al. örneğin tuğberk tanrıvermiş. herşeyi sen bilmiyorsun, hatta modern futbolla alakan kalmadı. gazla mazla olmuyor o işler. gedson'u defansa çekince taktik dahi olmuyorsun. sen işin yönetimini yap, rakibe çalışmayı işi bilene yaptır.

  seni seviyoruz ama modern futbol bilgini son 4 sezondur oynattığın futbolla herkese sorgulattın. şampiyon olunan seneler rakiplerin hediyesi. takım 4 senedir oyun oynamıyor.

  konu sadece maç kadrosu kurmak değil, sezon kadrosu da kurabilmek. gerçi sen maç kadrosu da kurmakta uzun zamandır sorun yaşıyorsun. istikrar yok, düzen yok, disiplin yok. bir takım her maç kırmızı kart görür mü? demek ki het hötle olmuyor artık. yeni nesil 2000 ler gibi değil.

  saygılar, sevgiler.
 • 1035
  sevgili hocam,

  ekibine ‘hikmete sual olmaz’cı kafadaki selçuk inan, ümit davala, levent şahin, hasan şaş, necati ateş ve ismini bilemeyeceğim birçok antrenör alacağına, 3 tane farioli gibi yardımcı al lütfen. belki de ders almam ders veririm döneminden, yeni metodlar öğrenebileceğin bir döneme gelmişizdir. etrafımızı sürekli yenilemek ya da yenilemeye çalışmak, kendimizi de yeniliyoruz anlamına gelmiyordur belki.
 • 1036
  sevgili hocam,

  hayat kısa, zaman çabuk geçiyor. artık yaş kemale erdi. dön evine, torunların seni televizyondan değil yakından görsün, dizinde maç izlesinler, onlara galatasarayda milyonlara yaşattığın mutlulukları, dönüm noktalarını anlat ama lütfen kendini de bizi de artık daha fazla yorma. yaşayan en büyük galatasaraylı olarak hayatına devam et ve bizim için bu güzel iyiliği en azından sezon sonu gerçekleştir.

  saygılar ve sevgilerimle. bir seyirci.
 • 1037
  sayın hocam, bu yazıyı teknik direktör fatih terim’e değil; galatasaray taraftarı, eski galatasaray kaptanı fatih terim’e yazıyorum. eğer bu yazımı okuyorsanız, profilimden geçmişte sizin için yazdıklarımdan size olan sevgi ve saygımı anlayabilirsiniz.

  10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçını sizde bizim gibi seyrettiniz ve sahada oynanan futboldan zevk aldınız mı? futbolcuların sahadaki arzuları yeterli miydi? ben sahaya baktığımda “kazanamadık ama futbolcular sahada terlerinin son damlasına kadar savaştılar, mücadeleyi bırakmadılar, helal olsun” diyemiyorum. her maç gerideyken, takıma gol gerekirken, şut dahi çekemiyoruz. ayrıca bu sene kaçıncı kez futbolcumuz alakasız bir pozisyonda direkt kırmızı kart gördü.

  bana çocuklukta futbolu sevdiren fatih terim'in oyun anlayışıydı, bugün üzülerek söylüyorum ki ben fatih terim'in takımını seyrederken futboldan soğuyorum. sahaya baktığımda temposuz, arzusuz, amaçsız bir yığın adam görüyorum. galatasaray türkiye’nin avrupa’ya açılan penceresidir ve futbolcularda burada kendilerini gösterip, avrupa vitrinine çıkma mantelitesinde olmalıdır. kulüp ile 4 yıllık sözleşmem var diyerek, antrenmanda kafası akşam hangi arkadaşlarımla takılayım beyinsizliğinde kişiler olmamalı.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!