• 560
  sevgili imparator,

  kendine yeni bir teknik yardımcı ekibi oluşturursan müteşekkir oluruz. mümkünse taktik ve teknik anlamda geleceğe damga vurma potansiyeli olan alman, italyan veya ispanyol bir analiz ve teknik ekibi kur. taktiği onlar hazırlasın önüne sunsunlar bir icra başkanı gibi onay ver takıma enjekte etsinler. kendi felsene uygun en iyi işi ortaya çıkarıp yardımcı olsunlar sana. sen gittikten sonra da devam edecek bayern münih tarzı bir düzen oluştur ne olur. bu yaştan sonra hem sağlık sorunların hem bu stres hem taktiksel analiz ve oyun planı seni çok yoruyor. eğer modern zamanının yetiştirdiği en parlak yardımcı hocaları ekibine katıp iyi bir uyum yakalarsan kimse bizim karşımızda duramaz.

  en iyi dileklerimle,
 • 561
  sevgili hocam,

  disiplin her alanda olduğu gibi futbolunda temelidir. maalesef takımımızda disiplinden hâlâ eser yok. dünkü maçta da gördüğümüz gibi golden sonra maçı bıraktık. tüm oyuncularımız oyundan düştü sonucunda da seri'yi ve 2 puanı kaybettik. bu disiplinsizliği sizin takımınızda 2 yıldır görmek beni çok şaşırtıyor. umarım kısa sürede buna bir çözüm bulursunuz. tabi oyun anlayışında da reformlara gitmek gerekiyor ama ilk önce bu sorun üzerinde durulmalı. bir taraftar olarak, bir futbol sevdalısı olarak ben golden sonra oyunu bırakan, geri çekilen, oyunu soğutan korkak bir takım izlemek istemiyorum. gerekirse almanlar gibi acımasız olalım!

  saygılarımla...

  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
 • 562
  değerli hocam;

  biz seni en çok kötü günde seviyoruz. her puan kaybı sonrası ortaya çıkan akbabalara aldırış etme. iki maçta seni harcamaya çalışan bir kitle var. galatasaray için elinden geleni yaptığını ve bundan sonra da yapacağını çok iyi biliyoruz. sana güvenmeyip her fırsatta saldıranları yine utandıracaksın bundan hiç kuşkumuz yok. sezona kötü başladık illaki hatalar olacak. sen ısrarla birleşmeliyiz derken birileri istifa etmeni bekliyor olacak her zaman. kimseye kulak asma hocam sana güveniyoruz...
 • 563
  saygıdeğer hocam;

  kader sana bir yol gösterdiğinde onu görecek ve uygulayacaksın. anlamaz direnirsen allah ile savaşır ve kaybedersin bu kadar basit. yapman gereken sadece kaderin seni nereye yönlendirdiğini anlayabilmektir.

  allah seni seviyor bu çok net ama sen bazen onu anlamıyorsun. küçük bir operasyon geçiriyorsun denizli maçına gidemiyorsun. orada yaşanan nahoş olaylar sonucu, takıma kardan çok zarar veren, hırsı nedeniyle sürekli arıza çıkaran hasan şaş kardeşimiz istifa ediyor. onu altyapıda ya da başka bir yerde değerlendirmen mümkünken sen inat ediyorsun, allah’ın sana altın tepside sunduğu bu fırsatı elinin tersi ile itiyorsun.

  sayın hocam; hasan şaş ile ümit davala’nın bu takıma en ufak bir faydalarının olmadığı çok net gözüküyor. bunun için onları suçlamıyorum. kapasiteleri bu kadar. ümit kardeşimiz zaten alkol sorunuyla muzdarip. hasan kardeşimiz çok öfkeli ki bunun nedeni de büyük oranda kendisine yapılan saldırılar bunu da kabul ediyorum. ancak yükseklerde rüzgarlar sert olur, dayanamayan kasırgalarda yok olur bu kainatın kuralıdır. hasan şaş dayanamıyor bu rüzgarlara ve takıma da kendisine de zarar veriyor. onu takımda tutmakla hem takıma hem de bizzat kendisine zarar veriyorsun.

  senin yaşın artık 70’e dayandı. yanına, modern futbolu bilen, zeka seviyesi yüksek, takip yeteneğine sahip öğrenme kabiliyeti olan iki yeni yardımcı al ve yetiştir onları. senin zamanın şurada taş patlasa beş yıl. senden sonra gönül rahatlığıyla takımı teslim edebileceğin iki-üç kişilik bir ekip yetiştir. (levent şahin hocamız da bunun için yeterli gözükmüyor bilmelisin.) sen yönetime geçtiğinde takımı teslim et. gönül rahatlığı içinde maçlarını izle. böyle giderse leş kargaları peşini bırakmayacak ve seni zayıf düşürmek için her türlü komployu kuracaklar.

  tekrar ediyorum hocam; ekibin çok ama çok zayıf. iyi niyetlerinden hiç şüphem yok ama hasan şaş ve ümit davala çok hafif kalıyorlar. yapma hocam etme hocam, kuru inat kimseye bir şey kazandırmaz, al elmander’i ya da onun benzeri bir yabancı futbolcumuzu, al necati ateş’i ya da bir başkasını yanına teslim et onlara takımı, sen sadece çayını yudumla ve son kararları ver.

  başarılar dilerim hocam.
 • 565
  hocam henüz çok erken biliyorum ama görünen köy kılavuz istemiyor. takımımız çok yaşlı. yapılan transferler kağıt üstünde iyi transferler ama yaşları fazla, tempoları kötü.

  bence vakit varken yunus'lara, atalay'lara kucak aç. senin de dediğin gibi galatasaray'ın yarınını düşünmek lazım.