• 128
  kendi evinde 50 bin taraftar önünde üç puan almak yerine bir puana çıkan bir teknik adam ile her maça yenmek için çıkan bir teknik adamın versusu.

  millilerimiz resmen zamana oynadı. biz de üç puan alır gruptan lider çıkarız diyerek aylardır bu maçı bekliyoruz. bir de maç sonunda dünya şampiyonu olmuş gibi 15 dakika boyunca sevindik.

  utandım.

  (bkz: 14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı)
 • 129
  1996'da, 2000'de, 2002'de ya da 2008'de turlara kaldığımız zaman hiç böyle saçma sapan tartışmalar, bölücü versus'lar yapıldığını hatırlamam bir 90'lı olarak. ne biçim kutuplaştık, ne biçim nefret dolduk abi biz. ülke olarak sevinmemiz gereken yerde hala millet birbirine ana bacı kayıyor internette. sonra neden tarihte türkler içerden yıkıldı, neden paso birbirleriyle savaştı? işte bundan aq.

  bi' bok olmaz bizden.

  saçma sapan bir versus'tur. başka zaman olsa kazananı tabi ki bellidir ancak şöyle bir günde gündeme getirilmemelidir.

  (bkz: 14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı)
 • 133
  senol güneş takımları hep aynı oyunu oynar. stili hiç değişmez, bizim buraların tabiri ile bellediği yolu değiştirmez. terim ise hep yeni oyunlar arar, arar, takıntıları vardır ve en doğru oyunu bulur. en doğru oyunu en baştan da bulabilecek kadar iyi hoca olmasına ragmen, rahat olduğu dönemler de hemen kurcalamaya başlar. 2008 varupa şampiyonası elemelerine müthiş başlamış olup herkes garanti çıktı gözüyle bakarken işi son iki maç iki galibiyet olayına getirir. terim ne kadar bıçak sırtı olursa o kadar iyi hocalık yapar, krizden güçlenerek çıkmasını bilir. senol güneş ise ne kadar rahatsa o kadar iyi hocalık yapar, krizden çıkmayı bilmediği gibi daha da derinleştirir. tüm türkiye biliyor ki fransa da kaybetmiş olsa o gerginlikle bugünde kaybederdi.
 • 134
  bırakın şenol güneş'i, terim ile türkiye futbol tarihinde herhangi bir isim ile karşılaştırmak alenen fatih terim'e hakaret sayılır. zira şenol güneş için henüz konuşulan işlerin çok daha fazlasını terim çoktan başarmış, hocamız için sıradanlaşmıştır. zira şenol hoca'nın üst üste 2 toplamda şikeli sezonu da sayarsak 3, şampiyonluk yaşadığı ligde terim 4' üst üste olmak üzere 8 şampiyonluk yaşamıştır. yine şampiyonlar ligi'ndeki en büyük başarısı olan ikinci turu gördüğü sezondan önce terim şampiyonlar ligi'nde çeyrek final oynamış, uefa zaferi ile imparator lakabını almıştır. milli takımla henüz katılma şansı yakaladığı turnuvada terim finali takımdaki sayıca fazla olan sakatlığın da etkisi ile kıl payı kaçırmıştı. türkiye kupası ve süper kupa sayıları yazılmadı bile...

  ancak bu maç özelinden imparator olsa şöyle yenerdik, böyle hücum oynardık varsayımları şenol hoca'ya haksızlık. şenol hoca'yı hiç bir zaman samimi bulmamışımdır hiçbir döneminde de sempati beslememişmdir. ancak lucescu ile dibi gören milli takımdaki son maçta dahil şu ana kadar ortaya koyduğu performans gayet takdire şayan. son maç da dahil olmak üzere her maç takımı gayet akıllıca oynatıp istenilen skorlar ile bizi turnuvaya götürüyor. üstelik burak dışında şu adam niye milli takımda ya da şu adam neden milli takımda değil diyebileceğimiz isim de yok. son maçta fatih terim de olsa jurgen klopp da olsa olası yenilgi ile tüm emeğin hiç olacağı ve beraberlik halinde ise istenilen sonucun elde edileceği maçta benzer temkinli futbolu oynatırdı. şenol güneş bu maç özelinde alınan skor ve ortaya konulan oyun konusunda kesinlikle başarılıdır.