• 20
  iki kiymetli hocamizi bu aksam 19:00'da trtspor'da yayimlanacak 1982-83 sezonu galatasaray-altay macinda karsi karsiya oynarken izleyecegiz. spoiler olmasin diye skoru vermeyecegim ama bol gollu bir mac. ilk 11'leri asagiya kopyaliyorum:

  galatasaray: haydar erdoğan, raşit çetiner, ahmet ceyhan, fatih terim, ali çoban, cüneyt tanman, mustafa ergücü, bülent alkılıç (dk. 76 birol yalçın), sinan turhan, mirsad sejdic, tarik hodzic.

  teknik direktör: özkan sümer

  altay: serdar berkin, turgut uçar, zafer koldaş, bilal yaşar, önder bilgin, zafer bilgetay (dk. 76 reha kapsal), şeref onarlıoğlu, ergun ortakçı, mustafa denizli, erdi demir.

  teknik direktör: doğan akı
 • 21
  2000-01'de keşke terim kalsaydı da o sezon bu versusu izleseydik ne güzel olurdu dediğim türk futbolunun iki büyük hocasının karşılaştırılması.

  fatih terim gittiği takımda direkt olarak başarılı olur. bu başarısını da konsantrasyonunu kaybetmediği sürece sürekli olarak devam ettirir. hırslıdır pes etmez. risk alır. en umutsuz durumda, her şey bitti artık denilen anda bile pes etmez. kendisi istediği oyuncu profilini yöneticilere tarif eder, yönetim de alır. terim de direkt kadroya monte eder. her zaman istikrarlı bir kadro ve oyun anlayışı barındırır. kariyerine önem verir. türkiye'de galatasaray dışında bir takımda çalışmaz. galatasaraylıdır. yaz tatillerini bodrum'da geçirmeyi sever. sık sık abd ve italya'ya gider. bir ara cumhurbaşkanı terim olsun diye konuşulmuştur. galatasaray'ın başında 9.5 sezonda 8 şampiyonluk kazanmıştır. stajını sepp piontek'in yanında yapmıştır.

  mustafa denizli de gittiği takımda direkt olarak başarılı olur. sistemine uygun ama genellikle vasat denilen oyuncuları aldırıp karışmayın siz deyip onlardan bir anda maksimum verim alıp takımını uçurur. fakat bu günü kurtarma anlayışı ilk sezonlarda başarı getirse de ikinci sezonlara taşınamadığı için uzun vadeli plansızlıktan takımları çöküşe geçer, denizli de basar istifayı çeşme'ye gider. denizli hırslı değildir. olsa güzel olur ama olmuyorsa da yapacak bir şey yok kendimi paralayacak halim yok modunda takılır. kompleksizdir, yeri gelir ikinci lige bile gider. hangi takımlı olduğu muammadır. galatasaray'a gideceği zaman galatasaraylıyım demiştir, fenerbahçe'ye gideceği zaman fenerbahçeliyim demiştir, beşiktaş'a gideceği zaman da beşiktaşlıyım demiştir. yaz tatillerini çeşme'de geçirmeyi sever. yurtdışında nerelere sık gider onu bilmiyorum. bir zamanlar sık sık milletvekili olacağı konuşulmuştur. üç büyüklerin başında 8 sezonda 3 şampiyonluk almıştır. stajını jupp derwall'in yanında yapmıştır.

  ikisini de severim. keşke aynı anda terim'i galatasaray'da, denizli'yi fenerbahçe'de, güneş'i de beşiktaş'ın başında görebilseydik. seyir zevki açısından güzel olurdu.