• 262
  1-2 troll hariç kimsenin düşmanlık yaptığı falan yok. hocaya tapan kişiler var burada ve her eleştiri de saçma sapan bahaneler, cevaplar veriyorlar.

  ne zaman akp'li vekillerin açığını yakalasalar "terbiyesizlik yapmayın, vatan hainliği yapmayın" diye cevap veriyor adamlar. burada da aynı. yok terim düşmanlığı, yok futbol cahilliği.. aynı kafalar.
 • 266
  eleştirenlere kimsenin bir şey demediği bir ortamdayız. hatta inanmazsınız, fatih terim'i çok seviyorum hep savunuyorum da, yanlış olunca (mesela arda konusu) ben de eleştirebiliyorum. valla lan.

  ama mesela, az önce adam fatih terim için "hadsiz", "bi düş yakamızdan be adam" falan yazdı. ben de entry üzerinden dedim ki arda konusunda haksız, ama yavaş.

  sonra arkadaş bana özelden "çakma imparatorunuz, maganda, sevmiyorum saygı da duymuyorum, siktirsin gitsin" falan yazdı. şu an pilot kendisi.

  düşmanlık dediğimiz bunlar arkadaşlar. bu yazılanlar eleştiri değil. eleştirenlere düşman demiyoruz ki zaten galatasaray'la ilgili bize yansıtılan kadar + düşündüklerimiz bir araya geldiğinde çoğu zaman aynı yönde düşünüyoruz.

  ama adamın memleketi, tavrı, karakteri üzerinden maganda, içten pazarlıklı falan yazdığınızda eleştirmiş olmuyorsunuz, e sevenleri de bi zahmet buna karşı argüman geliştiriyor.
 • 268
  başkalarını kendileri gibi sanan hadsizlerin, kısıtlı hayal dünyalarında ürettikleri, olmayan düşmanlık.

  galatasaray taraftarları arasında, fatih terim düşmanları arayanlara tavsiyem, hayata siyah beyaz bakmamaları. siyah beyaz demişken, burak yılmaz'ın gollerine sevinen bjkli sanmayın herkesi, haddinizi bilin.
 • 269
  gerçekten gına geldi, fatih terim' i eleştirince, hatalarını, yanlışlıklarını ve kibrini dile getirince yaftalayan tiplerden.
  bir vatandaş vardı türkiye' deki siyasi durum için " ne yapak, toplanak allah mı diyek " demişti aynı hesap.
  ben galatasaraylıyım arkadaşım, fatih terim sonra gelir galatasaray' dan. he varsa eğer fatih terim hakkındaki eleştirilere mantıklı, tutarlı ve rasyonel cevaplar, paylaşalım fikir alış verişinde bulunalım o ayrı ama her seferinde bize kupalar aldırdı, kupalar aldırdı.
  arkadaşlar, fatih terim' i kimse hayır o kupaları aldırmadı bunlar hep ameriganın oyunu diye eleştirmiyor ki. yöneltilen eleştirilere uygun cevaplar veriniz.
 • 272
  yahu neden karsi düsünceli insanlari "düsman", "hain" gibi laflarla siniflandiriyorsunuz?

  ne hakkiniz var sizin gibi düsünmeyenleri "düsman", "hain" gibi kaliplara sokmaya?

  terimi canim gibi severim, bu yaz kampinda hotele camdan girip imzasini almis, "benim en büyük kahramanim sizsiniz" demis adamim.

  ama yanlis yaptiginda da bunu söylemek en dogal hakkim. *

  ben miyim terim düsmani yoksa taraflari kutuplastirarak asil düsman siz misiniz?
 • 274
  fatih terim fanlari da bir garip cidden. fatih terim dusmanligi dedikleri saf galatasaray sevdasi. bir kisiye degil takima, takimin ruhuna, karakterine gonul verenlerin sevdasi. fatih terim dedigin adam bugun arda meselesinde oldugu gibi dun de unal aysalla olan kapismasinda kendini galtasaraydan ustun goruyordu ve bu senin sayende. bize dusman hain diyen taraftar kilikli, sana soyluyorum. cok istiyorsaniz kurdurun terim babaniza bir takim gidin onu destekleyin. getirdigi kupalarmis... galatasaray olmasa terim bu kadar buyur muydu acaba? ankaragucu’nde tdlik yaparken gelir miydi bizim kalibremizde bir takimin basina? ilk buyuk takim tecrubesini 96da mi yasardi yoksa 2000li yillarda mi?

  devam kardesim en buyuk galatasarayli terim demeye devam. bugun aslolan der yarin demiorenle poz verir. senin icin dert degil nasil olsa galatasaray. gider milli takimi tutarsin ne olacak? yeter ki basinda terim olsun.
 • 275
  yok diyenler fatih terim başlığına gidip hadsiz, eleman, düş yakamızdan ifadelerine baksın. fatih terim fanboyu ve müridi demek bile alaycılık iken fatih terim düşmanı yok demek yazılanları iyi anlayamamak demektir. kimsenin fatih terim düşmanlığı adı altında taraftarları ayrıştırdığı yok ama içimizde düşman olanlar da var ve onlar kendilerini iyi biliyorlar.
 • 278
  galatasaray sözlükte bal gibi olandır. biat kültürü de yeni moda isim tamlamamız. insanlar basit taraf seçmelerle kendine statü koydurma peşinde, terim'i eleştirince kendini yüce galatasaray değerleriyle harmanlamış, sorgulayan aydın bir dimağ olarak görüyor. terim'i eleştirdim, en beğenilen entrylerimde de ocağa bekleme olayına ithafen açtığım başlık var. ama burayla yatıp kalktığım için söylüyorum son zamanlarda kendisine karşı burada ikiyüzlülük ve vefasızlık had safhada. ya hafıza problemleriniz var, ya bugüne çok kaptırmışsınız kendinizi. 2013te hoca gittiğinde o zaman sadece okurdum sözlükte, burada terim'e laf sokmayan entry girilmiyordu, bugünün şuan yarım ağızla eleştiri kisvesi altında hakaretlere başlayan tayfası o zaman fütursuzca sallıyordu. 3 5 hala savunana hem twitterda hem burada toplu linç uygulanıyordu. neyse hoca gittikten sonra bir sene o da kendisinin halefi hamzaoğlu ile şampiyon olduk, onu da bu vizyon, yabancı olsun taştan olsun abi yea diye zehirlenen, kendini bu şekilde tanımlamaya çalışan teoride bilgiç pratikte yenilmeye mahkum kibirli tayfa yedi. bakın sonraki 2 sene burada maç günleri dahi entry sayısı o kadar düşük oluyordu ki, mayısta zaten stada uğrayan yoktu. terim olmasa, 2 sene şampiyon olmasak şuan genclerbirliginden aldığımız stancu'yu kadroya yazdiramiyorduk tıpkı fenerbahçe gibi. kötü oynayarak şampiyon olduk şımarıklığını böyle bir ekonomik tabloda yapan şımarıklığa ne demeli peki? sorsan hepsi simeone'yi hoca olarak takıma ister.aloo, olamazsak batıyorduk,farkında mısınız? ya iyi oynayıp şampiyon olamasak, tudor da iyi oynatıyordu, ne gerek vardı diyecektiniz. ikincisi de avrupada başarısızlık olayı. buna daha da gülüyorum: genlerimiz de varmış. terim'den önceki son 2 maceramızda astanalı gruptan cikamadik, ondan önce de 4leniyorduk zaten prandelli ile. son başarımız da bu adamla yani.

  şu yazdığım örneklere mantıksal hiçbir cevap verilemeyeceğini biliyorum ama ahımız var tayfa hariç, bugün ünal aysal şakşakçılığı yapan, hocaya dalasmak için daha 3 ay önce falcao üzerinden salladiginiz cengiz'i büyük başkan yapan en has terim düşmanıdır. kendilerini biat kültürü vs ile kandıran, 'abi sabir lazim bak ajax'a' deyip, tarihinin en büyük simgesi, son 2 sezonun şampiyonuna 'evlatçı' 'kendini gs'den büyük sanıyor ' diyen, rüzgara göre şekil alan terim düşmanıdır.

  2013'te bir kere ona izin verdik, seneler gitti. bugün aklı başında, galatasarayı kendi egosundan ve yangın yapma sevdasından çok seven galatasaraylılar kendilerine izin vermeyecektir.