• 131
  daha lig başlamadan, bir hazırlık maçı yenilgisiyle ortaya çıktılar, tamam bizde farkındayız takım pek iyi oynamıyor, ama bir ton eksiği var bu takımın kadro olarak! hele durun bir lig başlasın gerekirse bizde eleştiririz hocayı, lakin ben burdaki çoğu kişinin eleştirileri altındaki düşmanlığı çok net sezinleyebiliyorum, eleştiriden çok sinsi sinsi kin kusuyorlar.
 • 134
  bu durumun çok saçma ve anlamsızca olduğu söylendiğinde cevaben, "neden fatih terim eleştirilemez mi?" deniliyor. mesele hocanın eleştirilemezliği değil. sözlükteki 3-5 arkadaşın hoca takımın başına geçtiği günden beri, en ufak aksilikte onu yerin dibine sokması. her kötü sonuçta sözlük bir anda velveleye veriliyor: "öldük, bittik, mahvolduk! sebebi fatih terim!" denilip kendisine saldırılıyor. bunun altında bence tek bir sebep var: kompleks. adamın başarıları içten içe kendi camiasındakilerden bazılarını bile rahatsız ediyor.
 • 136
  kendisine, belhanda'ya, linnes'e hatta muslera'ya yapılan ağır eleştirilerin bir sebebi de bu ve benzer kisileri "elestirilemez" sınıfına koyup her ters yazıdan sonra linç etmenizdir.

  kimse boşa "x elestirilemez değil tabi ama..." demesin,hoca ve belirtilen isimler için karşıt görüşe tahammülünüz yok.

  fatih terim galatasaray efsanesidir ancak şuan ki kötü oyunun da bir numaralı sebebidir, ve yine çözecek, çözmesi beklenen kişi de kendisidir.

  boşa "takımın eksiği çok ya" denmesin, şuan ki takımın mariano hariç kadro kendi kadrosu ve hala falcao gelecek, ortasaha gelecek diyoruz ancak bu 2 oyuncu gelse bile istenilen, beklenen oyun oynanabilir mi şüpheli.

  keza muslera da adını galatasaray tarihine yazdırmıştır ancak yan toplarda kötüdür,ve penaltı konusunda zerre gelişim gösterememiştir.

  eleştiri iyidir, biraz tahammülünüz olsun.

  hoca için yapılan "forvet istemedi de derdiyok challenge yapayım dedi" lafları safsatadir bu arada. bu eleştiri değil, götünden element uydurmaktır.
 • 137
  17 mayıs 2000 akşamına şahitlik eden terimin tüm kuplarını görmüş biri olarak onu eleştirdiğimde işinde olmakla suçlandığım durum.
  çok ilginç şekilde hocamın dokunulmazlığı var bazıları gözünde. tüm bu olan bitenin spordan ibaret olduğunun farkına varamayanlar maalesef bir din ulusu gibi davranıyor hocaya.
  ülkede atatürk dahi eleştirilir oldu ama hocamın yanlış olduğunu düşündüğü hareketlerini söyleyen tu kaka oluyor. bu durum size de ülkemin içinde olduğu iklimi hatırlatmıyor mu?
 • 138
  ilginçtir bir anda toplu olarak ortaya çıkan bir gruptur, artık birbirlerinden güç alma mı diyelim. h
  ocayı eleştirmekle, fatih terim düşmanlığı arasında fark vardır bunu da bilelim lütfen. ben de memnun değilim son iki yılda oynanan futboldan. fakat iyi kötü şampiyon olduk. bu takım 11-12 gündür tam kadro hazırlanıyor. bir tane de çok büyük bir * eksiği var. fatih hoca'yı da biraz biliyorsam kendisinin takımları kasım civarı form tutar. biraz sabır lütfen.
 • 139
  yanlış yaptığında herkes eleştirilebilir fakat bir insan ne yaparsa yapsın eleştiriliyorsa bunun adı net düşmanlıktır. zaman zaman hoca da her insan gibi yanlışlar yapıyor ve eleştiriliyor, ki bu çok doğal bir şey. ben de bazı bazı hocayı eleştiren insanlardan biriyim. ahmet ercanlar , ali koç gibi şahsiyetler ise hocamızın yanlış yapmasına ihtiyaç duymadan kendilerine yalan ve iftira dolu yanlışlar bulup fatih terim üzerinden galatasaray' a vurmak istiyorlar. başarısızlığını örtmek için aciz ve şerefsizce iftiralar uyduruyorlar. aslında bunlar beni rahatsız etmiyor. zira adı üstünde; bu adamlar galatasaray düşmanı, ve gayet normal bir şekilde bir düşman ne yaparsa onlar da onu yapıyorlar, saldırıyorlar. beni asıl rahatsız eden konu, kendisine galatasaray taraftarı diyen ve fatih terim' den ölümüne nefret edip her hareketinde onu düşürmek için yerden yere vuranlar. haberdar olmadıkları şey ise zarar verdikleri şeyin sadece fatih terim değil aynı zamanda galatasaray olduğu. yakın çevremde dahil böyle insanları görüyorum ve kendileriyle tartışmaya girmekten kaçınıyorum. ne demişler; etme cahille muhabbet küstürürsün, silme götünü cam kırığıyla kestirirsin. nasıl olsa hoca sezon sonunda geçmiş olsun mesajını yayınladığında herkese gereken cevabı verecek. sağolsun, sayesinde bizim tek kelime etmeye ihtiyacımız kalmıyor. hocamız fatih terim doğru yolda yürümeye devam ettiği sürece sonuna kadar arkasındayım. yarın bir gün galatasaray için yanlış bir yolu seçerse karşısında durmak boynumun borcudur. ama kimse fatih terim üzerinden galatasaray' a vuramaz! buna ne galatasaray taraftarı ne de ölümüne nefret ettikleri fatih hocamız izin verir. hepsine şimdiden geçmiş olsun!