resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:70
Uyruk:Türkiye
 • 36711
  10 haziran 2023 tarihinde istanbul'da oynanacak olan şampiyonlar ligi finaline dair tahmin ve görüşlerini italyan gazeteci di marzio ile olan röportajında dile getiren efsane hocamız.

  benim gibi italyanca bilmediği halde röportajı izlemek isteyenler
  https://twitter.com/...758077738098688?s=20
  linkinden izleyebilir.

  türkçe anlamını merak edenler ise
  https://www.goal.com/.../blt0c304d2e23f45d7d
  adresinden haberin içeriğine bakabilirler.
 • 36712
  instagram üzerinden yaptığı paylaşımla düşündüren eski teknik direktör. okan hocanın açıklamalarından sonra yaptığı bu paylaşım çok manidar geldi. gerek 2022-2023 sezonu şampiyonu galatasarayı ve hocası hakkında hiçbir paylaşım yapmaması gerek bugünkü yaptığı paylaşımla hakkındaki düşünce ve fikirlerimin ne kadar doğru olduğunu tekrar tekrar görüyorum. bizden uzak allaha yakın olsun.
 • 36713
  instagram üzerinden yaptığı paylaşımın altında bir şey aranmaması gereken imparator.
  bu adamların hayatı bizimki gibi değil, sabah haberleşip öğlen buluşup bir kahve içmemişlerdir.
  bu toplantı büyük ihtimal günler öncesinden ayarlanmış bir organizasyondur.
  yaşları 70 üzerine çıkmış 3 tane adam, kim bilir bir daha ne zaman bir yerde buluşacaklar.
  bu anı ölümsüzleştirelim denmiş, paylaşım yapılmıştır.
  hocayı az biraz tanıyorsak bir yere gönderme yapmak istediği zaman ne kadar inceci davrandığını da biliriz.
 • 36714
  https://twitter.com/...acRLitI1zaw&s=19

  okan buruk'un açıklamasında da hocanın paylaşımında da kimse kimseye mesaj vermiyor.

  okan buruk konuşma yaparken tümer yırtık dondan çıkar gibi kendi kendine şenol güneş diye fısıldıyor. yoksa okan buruk, şenol güneş'e sektirmiyor hiçbir anda. mal tümer adamın cümlesinin arasına laf sokuyor. adam doğru bildiğini söylüyor ki bence de terim ve denizli ülke futbolunun lokomotifidir. şenol güneş asla lokomotif olamamıştır, bir çağ falan da başlatamamıştır hep hazır jenerasyon ile başarı kazanmıştır.

  diğer tarafta da fatih terim gerçekten 50 yıllık dostlarıyla buluşmuş. bu adamlar 20 yaşından 70 yaşına kadar aynı sahnedeler. buluşmuşlar, onunla ilgili de bir paylaşım yapmışlar. yukarıdaki linki izlediyseniz durum gayet net ama velev ki okan buruk çıktı ve dedi ki "şenol güneş 10 paralık td değil". terim ne yapacak küsecek mi şenol'a? bundan sonra görüşmeyecek mi?

  ortada ne okan buruk'un şenol güneş'e göndermesi ne de fatih terim'in okan buruk'a göndermesi var. o sebeple olmamış şeyler üzerinden kimseyi yıpratmaya gerek yok.

  onun dışında hocanın galatasaray ile sözleşmesi olmadığı zamanlarda galatasaray ile hiç yanyana gelmediği eleştirilerine de tabiki katılmak durumundayız ama bugünün konusu o değil.
 • 36715
  okan buruk'a laf sokmak için apar topar mustafa denizli ve şenol güneş'i arayıp, kendisi de acilen istanbul'a gelip görüşme ayarlayarak video çekmiş efsanemiz. şampiyonlar ligi finali ile alakalı bir durum yok yani olayın özü okan buruk'a laf sokmak.

  sosyal medya hesabında galatasaray ile alakalı değil kendi özel hayatı ile alakalı paylaşımlar yapan teknik adam. ahımız var hocam :d

  kendisi galatasaray'a her daim armamızın üzerindeki 4 yıldızın 2'si kadar yakın olacaktır.
 • 36716
  beni galatasarayli yapan belki babamdi ama tam ergenligime denk gelen 3. donemiyle beni fanatik galatasarayli yapan efsanemiz, nam-i diger imparatordur.

  kendisinin emekli olmadigini goz onune aldigimizda galatasaray'a dair yapacagi her paylasim okan buruk uzerine baski olusturarak hocanin koltukta gozu var intibasi yaratacagi icin, en iyi ihtimalle de okan hoca'dan rol calacagi icin bu tarz paylasimlarda bulunmamasi galatasaray'in lehinedir.

  gundemdeki hicbir seyle, ne zaman ne konu ne de aktorler acisindan alakasi olmayan paylasimlarini boyuk oyunu gordum yiyenim kafasiyla yorumlamaktan vazgecersek, turk futbol tarihi icin cok degerli bir bulusmanin karelerini oldukca pozitif bir mesajla yayinlamanin ne somut ne de soyut hicbir zarari olmadigini kabul etmekte zorlanmayiz.
 • 36717
  galatasaray formasını bir derbide çıkartıp tugay kerimoğlu'na veren selçuk inan'ı "efsane" olarak tanımlayan; galatasaray formasını 11 yıl sahada şerefle taşıdıktan sonra ayrı ayrı dönemlerde olmak üzere toplamda 12 yıla yakın bu kulübün teknik direktörlüğünü yapan fatih terim hakkında ise "eski teknik direktör" diyebilen üyeleri anlamak zor. anlaşmak ise imkansız. fatih terim her daim galatasaray'a yakın olsun ama fatih terim nefretine sahip galatasaraylılara da "efsane" kaptanları selçuk'la başarılar dilerim bu vesileyle.
 • 36718
  hacamın instagram storysi üzerinden kimseye bir şeyler anlatmaya çalıştığını zannetmiyorum. zira çatır çatır konuşur yeri geldiğinde hepimiz biliyoruz bunu.

  futbol dünyası bizim baktığımız gibi değil arkadaşlar, bizim kin beslediğimiz adamlar dışarıda can ciğer kuzu sarması. fanatik olan biziz onlar değil.

  he hocam hayatta galatasaray'a karşı ileri geri konuşan birine de prim vermez.

  seviyoruz hocam. karizmanın sözlük karşılığı.
 • 36720
  insanımızın ne kadar duygusal olduğunu ve duygusal kararlar verdiğini güzel bir örnek ile hatırlatmış efsanemiz.

  öyle veya böyle 3 en büyük türk teknik direktör kendisininde yazdığı gibi 50 senelik mazi ve takım arkadaşlığı dahil aynı jenerasyona sahip insanlar bir araya gelmiş. altında üstünde bir şey aramak son derece mantıksız. zamanlama içinde yazar arkadaşımız güzel örnek vermiş. böyle insanların hayatları bizimki ile aynı değil. okan hocanın açıklamalarını duymamıştır bile belki.

  ama hocanın galatasaray'da görev almadığı zamanlarda sanki hayatında hiç galatasaray yokmuş gibi davranmasıda beni bazen üzüyor. (evet yazdıklarımla çelişki içindeyim)
 • 36721
  kontrat altında bizimle değilken genelde bizim gönlümüzden geçen şeyleri yapmamıştır ve onu koyduğumuz rolü oynamayı tercih etmemiştir. pek çok sefer içimizi burmuştur. ne olursa olsun en kıymetlimizdir ama en azından emeklilik döneminde daha aktif ve galatasaray odaklı katılımlarını beklemiştim.

  bir kupa fotosu paylaşıp altına “sizinle gurur duyuyorum”yazsa güzel olmaz mıydı?

  veya avrupayı hedef gösterse… “yaptık, yapacaksınız” dese mesela kendini de içine katarak. biz onu lider görmek istiyoruz artik profesyonel anlaşma olmadan liderlik bekliyoruz ama galiba olmayacak.
 • 36723
  uzaylılar gelip dünyayı istila etse, dünyada imkânsız mucizeler yaşansa sosyal medyayı kullanmayan hoca ne hikmetse, bayram değil seyran değil okan buruk’un açıklamasından 1 gün sonra videolar paylaşıyor. polyanna’yı getirin, o bile şu olayı iyi niyetli görmez.

  fatih hoca galatasaray’dan ayrıldıktan sonra kulübe karşı herhangi bir aidiyet hissetmiyor, kendisini en fazla sıradan taraftar görüyor. bundan dolayı kulübün şampiyonluğunu bile paylaşmadı. fakat okan hocanın açıklamasına ithafen bugün böyle bir paylaşım ancak okan hocanın bu seneki başarısını kıskanmakla açıklanabilir.

  şöyle düşünün; kulüp efsanesisiniz ve ayrıldıktan 1 sene sonra takım bütün rekorları altüst edip şampiyon oluyor. tüm rakipleri birden gece gündüz ağlatıyor. belki de hoca bu başarıyı içten içe kabullenemedi.
 • 36724
  fatih terim'in egosu>galatasaray sevgisinden büyük diyen ahali keşke kendilerindeki fatih terim antipatisini kabullenebilse, biz de böyle saçmalıklara vakit ayırmayız.

  adam şampiyonluk maçında stadtaydı-ki o güne kadar neden maça gelmiyor yoksa kibirli mi ühuhu deniyordu- ama story atmadığı için kabahatli olmuş bu sefer de.

  muhtemelen, cl'nin organizasyonlarından dolayı bir araya getirildiler şenol ve denizli ile. ve yine çok muhtemel paylaşılacak şeyler de ajanslarca çoktan hazırlanmıştı.

  yahu, nasıl bir mantık süzgeçi okan buruk beni övüp şenol güneşı gömdüğü için şenol güneş paylaşımı yapayım gibi bir sonuca ulaşabilir hakikaten çözmek zor. allah akıl fikir versin.
 • 36725
  yanlış anlaşılma korkusundan dolayı galatasaray'da görev almadığı sürede kulübe biraz mesafeli durduğunu düşündüğüm efsanemiz. mesela fatih terim sezon ortası stada herhangi bir maça gelse, "fatih terim galatasaray'ın x hocasına gölgesini hissettirmek istiyor" diye yorumlayacak milyonlarca kişi var. ama sözlük yazarlarına bir noktada katılıyorum. bir instagram hikayesi ile öğrencisinin başarısını kutlayan bir paylaşım yapabilirdi. okan hocayı kişisel olarak arayıp illa tebrik etmiştir ama bunu bizlere de gösterebilirdi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın