resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:69
Uyruk:Türkiye
 • 36116
  mevcut kadroyla neler yapacağını hiç merak etmediğim efsane hocamız.

  şampiyon yapacak olsa dahi bu takımda kendisini görmek istemeyen bir topluluk varken başarılı olması ve birliği sağlaması imkansız. bunu defalarca okuduğum için söylüyorum. ailesiyle mutlu huzurlu günler geçirmesini diliyorum. son imzasını attığını söyledikten sonra kendisi hakkında yazılanların hepsi laf-ı güzaf.

  edit: bu adama futbol oynatmadı, yan pas vs diyenler taş olur. acil şifalar diliyorum.
 • 36117
  mevcut kadroyla oynatacağı oyunu kimsenin merak etmediği eski hocamız. ahh keşke paralel evrenler mümkün olsa ve herkes kendi evrenini yaratıp orada istediğini yapabilse. işte o zaman fatih terim’i ömrünün son demlerine kadar (allah uzun ömür versin) takımın başında tutarsınız. ama şu an yaşadığımız tek evrende böyle bir şey yok arkadaşlar. (ilk başlarda gelişine soğuk baksam da) mevcut hocamız okan buruk’tur ve kendisi gayet iyi gitmektedir. takımımız 2022-2023 sezonunda şu ana kadar fb ve bjk hariç en zor deplasmanlardan alnının akıyla çıkmıştır. bundan sonrası daha düzlük olduğu için terimli senaryolarınızı kendinize saklayınız ve lütfen pusuda bekleyip hocanın gelmesi için ellerinizi ovuşturmayınız. allah korusun okan buruk başarısız olsa bile ondan sonra gelecek adam iyi bir yabancı teknik direktör olmalıdır. fatih hoca artık sadece anılarda en güzel hâliyle kalsın mümkünse.
 • 36119
  galatasaray taraftarına fazla bir teknik adamdır. imparator’u çıkarsak ancak trabzonspor ile eşdeğer başarılara sahip olabilecek bir kulübü ayağa kaldırmış ve yaşanabilecrk tüm başarıları yaşatıp bir de üstüne avrupa’dan kupa getirmiştir.

  90’ların başında fırtına gibi esen beşiktaş’ı, brezilya ekolüyle yeniden iddialı olan fenerbahçe’yi alt ederek, 4 sene, eze eze, rakipleri üst üste koyarak, bir nesli tarumar ederek, bir nesli de galatasaraylı olmasını sağlayarak, rekordan rekora koşarak kupaları kaldırmıştır. kendisi olmasaydı ne 4 sene üst üste tezahuratı olurdu, ne de müzemizde bu kadar kupa.

  2012’de iyice palazlanan fenerbahçe’nin evinde, mabedinde kupayı kaldırmıştır. o yıl kurulan kadronun ekmeği 4 5 sene yendi.

  2017’de ise “hocam bu beşiktaşlılar çok konuşuyor, nolur gel” diye yalvarıyordu bu taraftar, geldi, tarihin en iyi beşiktaş’ını arena’nın çimlerine gömerek iki sene üst üste daha şampiyonluk yaşattı. pres futbolu oynatıyor denilen tudor o sezonlar kalsaydı ilk 4’e zor yer alacağımızı bir türlü anlamadı gitti şu taraftar.

  kendisini çok sevmeme rağmen artık bu taraftar yüzünden kendisinin burda olmasını istemiyorum. galatasaray taraftarı kadar mantıksız, izansız, futboldan anlamayan bir taraftar grubu yok gözümde. kendisi zaten gelmez de, şu söylenenlere bakıp üzülüyor insan.

  umarım emekliliğinin tadını çıkarıyorsundur hoca’m. allah ömrünü uzun etsin.
 • 36120
  az daha kalsa sadece galatasaray'dan değil futboldan soğuyacaktık. allah uzun ömür versin, futboldan uzak ailesine yakın.

  çok ciddi bir algı sorunu yaşıyor insanlar, arkadaşlar futbol bir oyun sadece ve kendisi teknik direktör. tarihimizde elbette yeri tartışmasız ama bu oyunun aktörlerinin güncel performansı önemli değil mi? öyle olmasa ferguson, wenger neden bıraksın? bunun nankörlükle alakası yok, ben galatasaray'ı seviyorum gerisi hikaye. olsa da olur olmasa da.
 • 36122
  tartışmasız kulübün efsanesidir. altını çizmek istiyorum "kulübün" efsanesidir. onu efsane yapan galatasaray kulübüdür. 1990'lı yıllarda galatasaray'ın doğru yatırımlarından biridir ve kendisi de rüştünü ispat etmiştir.
  kendisini galatasaray'dan üstün tutup devamlı galatasaray'da görev yapmasını isteyen kanser bir kitle var ve hocaya karşı antipati oluşmasına sebep oluyorlar. hocayla bir sorunu olmayanlar hocayı antipatik bulmaya başlıyor (ben de dahilim buna).
  anlamayanların kafasına vura vura söyleyelim; fatih terim son döneminde kö-tüy-dü. son döneminde oynattığı futbol kö-tüy-dü, kadro mühendisliği kö-tüy-dü.
  onun ekolünden gelen okan buruk takımın başında ve iyi gidiyor olmasına rağmen hala "bu kadro terim'de olsaydı" demek ancak geyik muhabbeti olur.
 • 36123
  bana kalırsa ali sami yen ve metin oktay da dahil olmak üzere galatasaray tarihinde yer almış en büyük efsanedir. fatih terim’i fatih terim yapan galatasaray’dır bu doğru ama galatasaray bu ülkenin 1 numaralı spor markası ise, rakiplerinin şu an başarmaya çalıştığı her şeyi daha önceden başarmış ise, bunda da en büyük pay sahibi fatih terim’dir. galatasaray’ı galatasaray yapmasa bile galatasaray’ı 1 numara yapan kişidir. son cümlem ise bence hayattayken kulüp tarafından heykelinin yapılması veya yeni tesislerimize kendisinin ismi verilmesi gerekiyor. bunu galatasaray’da kendisinden daha fazla hak eden kimse yok.
 • 36124
  kendisinin galatasaray tarihinin en büyük karakteri olduğu konusu bence tartışmaya kapalı. ben herkesin önüne koyuyorum kendisini.

  ama kendisi olmasa galatasaray trabzonspor ayarında bir takım demek; fatih terim, hagi olmasa şenol güneş ayarında, hagi ve muslera olmasa abdullah avcı ayarında bir teknik direktördür demek gibi duyunca sahibi adına utandıran bir söz.

  hocayı övme yarışına giricem diye galatasaray'ı itin götüne de artık sokmayın bir zahmet.

  tüm başarıların hepsi ekip işi. hocanın bugüne kadar kazandıkları, kazandırdıklarında 4-0lık fenerbahçe mağlubiyetinden sonra hocayı göndermeyen faruk süren'in de payı var, hagi'yi, melo'yu, muslera'yı, drogba'yı getiren yönetimlerin de, sneijder'i motive etmek için tavla oynayan abdürrahim albayrak'ın da payı var, var da var. en önemlisi de siz taraftarın payı var. bunların hepsi irili ufaklı bir bütünün parçası. bunlardan birini çekince tüm duvar yıkılıyor.

  zaten hocaya başarıda da başarısızlıkta da pastadan en büyük payı veriyoruz. şurada hakkında kendisini sözde övme amaçlı yazılan saçma sapan şeyleri görse herhalde elinin tersiyle tokadı yapıştırırdı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın