resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 35560
  dursun aydın özbek* eğer ki başkan seçilirse muhtemelen tekrar takımın başına fatih hocayı getirir.

  zira daö sanki dünya futbolu'nu mu takip ediyor, say avrupa'dan 3 tane teknik adam desen kem küm eder, elbette bildiği, tanıdığı tek adam olan fatih hocaya gidecek.

  gelsin, fatih hocam geri gelsin de kurduğu bu kadroyu şöyle bir toparlasın bakalım, ne kadar toparlayabilirse.

  önümüzdeki sezon yine en az 10 tane oyuncu transferi yaptırır, kendi aldırdığı oyuncuların da en az yarısını* geri gönderir diye düşünüyorum.

  3 yıllık yapılanmanın sonunda umarım hayal ettiği başarıların temelini atar, ne diyelim.
 • 35561
  bu camianın bence en büyük efsanesi, türk sporunun da bence en büyük figürü. iyi ki kendisiyle aynı taraftayız, galatasaraylıyız. ancak 2022 yılı itibariyle kendisinin geçerliliği sona ermiştir. alex ferguson gibi, phil jackson gibi emekliliğinin tadını çıkarması gerekiyor, buna inanıyorum ben. eldeki malzemeden verim almadan gönlündeki oyunu galatasaray'a oynatmaya çalıştı son dönemlerinde ve sportif başarıdan uzak bir hale geldik. idari yönden her türlü görev verilebilir, kulübe neredeyse iki yıldız takan adama yol yordam gösterecek halim yok, haddim de değil zaten. ancak ben antrenör terim'in bittiğini düşünüyorum. bu ligde zırt pırt da hoca değişiyor. kendisi sportif başarı almadan neredeyse 3 yıl kulüpte kalmıştır. gönderilişi falan korkunç, sırf bu bile burak elmas ve ekibinin nasıl insanlar olduğunu gösteriyor bizlere. ancak kendisine gerekli sabır gösterilmiştir, vefa da türkiye ölçüsünde gösterilmiştir.

  çok seviyorum kendisini, allah uzun ömür versin kendisine ve sevdiklerine.
 • 35562
  son dönemi türkiye sınırları içinde kalırsak pek de başarısız değildi. 2 şampiyonluk ve geçen yıl biz açık açık doğranırken olağanüstü kollanan bjk'ye karşı tek golle kaybedilen şampiyonluk. 2019-20 yılında ise pandemi arası ve sonrasında yaşananlar çoğu kişinin hatırında. bu sezon ise yine üst üste 5 hafta doğranarak yarış dışı kaldık ve biraz da yeni yapılanmanın bedelini ödedik.

  ancak asıl mesele 4 yılda oynattığı futbol maalesef umut vermedi. 96-2000 dönemini yaşamış bir taraftar olarak o günkü fatih terim ile bugünkü terim arasında dağlar kadar fark var. hiç bize yakışmayan defansif, 1-0'a yatan, tek santraforlu, yan pas geri pas ile mıymıy bir futbol oynadık. yani ligde her sene şampiyon olsak bile avrupa'da başarı hayaldi bu sistemle.

  efsanemizdir. çocukluktan beri yüzümüzü güldürendir. allah sağlıklı uzun ömür versin hocam.
 • 35563
  başkan seçilmek isteyen kişiler artık kendisinin ismini ortaya atmamalı, illa atacaksa bu vaat teknik direktörlük ve sınırsız yetki değil stadın veya kemerburgaz'ın en görkemli yerine heykelinin dikilmesi olmalıdır.

  planlama, futbol aklı falan bunlar türkiye sınırları içerisinde boş işler, daha 6. ayında kovdunuz adamı gördük 3 yıllık planlamanızı. söz verecekseniz arkasında durabileceğiniz sözler verin, galatasaray tarihinin açık ara en kötü başkanı olan mevcut başkan burak elmas gibi her iki lafınızdan birisi yalan olmasın. galatasaray başkanının her şeyden önce sağlam bir karakteri olmalıdır. o yüzden başkan olacak kişiden ricam lütfen karakterli olun.
 • 35564
  son dönemi kimilerince başarısız değil ama herkes için inanılmaz kötü bir futbolla geçmiş galatasaray efsanesi. ben şahsen artık tahammül etmem, değerli vaktimi de harcamam aynı oyunda ısrar edilecekse ve daö yönetiminde galatasaray'ın başına geçecekse. daö ve terimli bir galatasaray'dan uzak kalmayı tercih ederim. okan buruk ve benzeri gencecik değerler varken etrafimizda hala yaş ortalaması 70 olan insanlardan bahsediyor olmamiz komik.
  fatih hoca'nin hastasıyım. gençligim kendisiyle gecti. benim icin bir idol ve super kahramandır. ama artik devir degisti, para evrildi, ekonomimiz bitti. eski ekolden ziyade ekonomiyi de yöneten, ona göre kadrolarla basari kovalayan hocalarin dönemindeyiz. terim super star bir teknik direktor ve pahali bir takim calistirmayi seven bir hoca. bizim ise paramiz yok. bu kadar basit bir denklem var ortada ama anlasilamiyor.
 • 35566
  yeni gelecek yönetim tekrar kendisine giderse bu hem bizim için hem fatih hoca için olumsuz sonuçlanacaktır. artık fatih terim'in olmadığı yerde başımızın çaresine bakmayı öğrenmemiz lazım. aksi taktirde 2 yıl kötü gidişin ardından hep fatih hoca gelsin düzeltsin demeye devam edeceğiz. bu da bizi bir kısır döngü içerisine sokuyor. bu bizim açımızdan olan kısım. hoca açısından kötü olacağını düşünme sebebim ise camianın bu kadar ikiye bölündüğü bir durumda hocanın geri gelmesi ve olası bir başarısızlık durumu taraftarın gözündeki efsane imajını da sarsacaktır. hocanın son dönemini başarısız görsem de en istemeyeceğim şey bu olur kendi adıma. zaten doğru düzgün vedalaşmayı beceremedik, bu durumun daha da kötüye gitmemesi gerekiyor. kendisi bu kulübün en büyük 1-2 efsanesinden biridir ve öyle kalmalıdır. insanlar kabul etmiyor ancak fatih hoca son 1.5 senesinde başarısızdı arkadaşlar. yalnızca pandemi dönemindeki şampiyonluk için kendisine bir şey denilemez ama 1 golle kaçan şampiyonluk ve bu sene için istediğimiz kadar bahane üretelim. hoca pas oyunu inadında ısrar etti ve başarısız oldu. sırf kendisini tutup tribün cezası almasa bile çok daha iyi sonuçlar elde edecektik.

  tüm bunlara ek olarak hocanın da gelmek isteyeceğini pek sanmıyorum ben. hatta yeni gelecek yönetimlerin de kendisiyle çalışmak isteyeceğini düşünmüyorum. mevcut dönemde x yönetim fatih hoca ile çalışacak haberleri yalnızca hocanın adı üzerinden taraftar desteğini arkasına almak ve prim kasmak amaçlıdır. başkan adayları okan buruk üzerinden bile nasıl prim yapıyorlar geçtiğimiz haftalarda gördük.
 • 35567
  kulübün en büyük efsanesine ne yapacağına dair öğütler verilir oldu. emekli olsun, torun sevsin, yönetime girmesin, kimseyi desteklemesin, torrent’i övsün, barca maçından önce takıma destek mesajı versin vs vs… daha saha içi tavsiyelere falan girmiyorum bile.

  dünyada bu kadar başarılı olup bu kadar işine karışılan biri daha var mıdır bilmiyorum.

  tekrarlamakta fayda var; kendisi, kulübün en büyük efsanesidir. ne yapacağına ancak kendisi karar verebilir, sosyal medya taraftarı az ötede oynasın.
 • 35569
  --- alıntı ---

  her ne kadar fatih hoca ibrasızlık için çalıştığını arkadaşlarıma teyit etmiş olsa da daha fazla bir şey söylemeyeceğim. ayrılık sebebi bizim ideallerimizle, uygulama hızımızla ilgili ve galatasaray'ın merkeziyle florya'nın iki ayrı kulüp olmuş olması, bunu birleştirme kararı aldığımız neticesiyle gerçekleşmiştir.

  --- alıntı ---

  burak elmas
 • 35570
  tıpkı fatih hoca gibi ben de bir taraftar olarak "burak elmas"ın ibrasızlığı için çalıştım. su taşıyan karınca metaforundan öteye geçmese de yönümüz, duruşumuz belli oldu. her zamanki gibi galatasaray'ı seçtik. benim gibi düşünen binlerce galatasaraylı sabaha kadar bekledi bu karar için, koltuklarda uyudu hem de aç ve sigarasız.. hala terim'i cepheye alarak ibrasızlığı haksız göstermeye çabalıyor. galatasaray tarihinde idari ibrasızlığı dibine kadar hak eden bir adnan polat bir burak elmas vardı oysa ki...
 • 35571
  dursun aydın özbek'in olduğu yerde başarının var olabileceğine inanan taraftarlarca beşinci döneminin başlayabileceği öngörülen teknik direktör.

  dursun aydın özbek isimli mezkür şahsın başkanlık yaptığı süreçte sezonu tamamlattığı hoca yok hoca!

  2015-2016 hamzaoğlu*-denizli*-riekerink*
  2016-2017 riekerink*-tudor*
  2017-2018 tudor*-terim

  ortalama 14 haftada bir teknik direktör değiştiren bir zatın yönetimi altında "nerede kalmıştık" günlerine dönüş beklemek de ne biliyim...

  dursun özbek seçilir ve terim'i getirirse sanırım ligin devre arasına kadar kesin kovmuş olur.