resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 34851
  duzeltme: baskanin oglu, hoca'nin ziyaret ettigini aciklamis. ilaclardan hatirlamiyormus babasi maalesef. duzelten yazar arkadaslara tesekkurler

  cok inatci bir adamdir, inadi bazen bize kupalar getirmis, bazen kupalar goturmustur.

  ancak son inatlari, yanlis futbolcu tercihleri hem kendi sonunu getirdi hem de galatasaraya tarihinin en kotu sezonlarindan birini yasatiyor. kendisini cok severim ancak asagidaki video, benim fatih terim hakkindaki butun dusuncelerimi negatife donusturuyor.

  bu kadar nefret dolu, kin dolu, inatci olunmaz. keskin sirke kupune zarar: https://twitter.com/.../1468263056983605255
 • 34852
  takımdan gönderilmesine rağmen bir türlü rahat bırakılmayan eski teknik direktörümüz, efsanemiz.

  kurduğu kadro eksiktir ama asla kötü bir kadro değildir. bu kadroya kötü veya vasat diyen gitsin golf sporu ile meşgul olsun.

  oynatmaya çalıştığı futbolu oynatamaması, sürekli olarak doğru bildiği yanlışlarda ısrar etmesi, kendini tam anlamıyla sahaya verememesi, sahaya verdiğinde de belli başlı maçları seçmesi gibi sebeplerden ötürü sonuna kadar eleştiririm ve bunu yaptım da zaten ama adam artık yok. gönderildi. bu saatten sonra kendisinin konuşulması herkese zarar verir.

  asıl kendisinden sonra zaten takımın oynamayı beceremediği o pas futbolunun mucidinin yardımcısını bu takıma getirmek iş bilmezliktir. zaten burak elmas ve ekibinden iş bilmelerini beklemiyordum.
 • 34853
  kendisini gönderen izansız yöneticiler 1 hafta geçmeden zaten yaptıkları hatanın farkına vardılar muhtemelen.

  umarım galatasaray'la muhteşem günler yaşarız, bunu belirteyim önce de, kendisini gönderten izansız seyirciler de yaptıkları hatanın farkına kısa süre içerisinde varacaklar. eminim. temenni değil, fikir.

  sorun fatih terim'in tek adam olması, insanların terim'e tapıyor olması falan gibi komik gerekçelerle eleştiriliyor aslında da, sorun aslında, türk futbolu gibi leş bir ortamda fatih terim'den daha iyi yönetebilecek bir adamın bulunmaması. zannedilen, fatih hoca gidince, sportif direktör falan gelince bir anda liverpool olacağız. olan ise, fatih terim'i gönderen adamın bunun gerekçesini 15 kere "ben başkanım" diye açıklaması.

  federasyon siyasetin içinde yok olmuş, kime ne ceza verildiği belli değil, hangi karar neden alınıyor bilen yok, euro 20 kapılarına dayanmış, hakemler zaten saçma sapan; biz de zannediyoruz ki şu ortamın içine pep guardiola'yı atınca çok başarılı olacağız. yardımcısı değil, kendisi bile başarılı olamaz böyle bir ortamda.

  20 senedir anlayamadık şunu. federasyonu son 12 - 13 senedir yönetenlerden biri adı şikeye karışmış bir kulüp başkanı, diğeri ise adı şikeye karışan bir kulüp yöneticisi. evet. fatih terim'i gönderince bayern münih olacağız. hı hı.
 • 34854
  sosyal medyada hakkında iftira dolu kötü niyetli videolar paylaşılan efsanemiz.

  işin kötüsü bunu rahmetli mustafa cengiz'in son zamanlarında söylediklerini muhtemelen tam olarak ölçüp biçemediği zamanlarda sarf ettiği bazı sözleri duygusal fon müzikleriyle video haline getirerek yapıyorlar. ilgili videolarda rahmetli hastalığın da etkisiyle unutmuş veya bir an için afallamış olacak ki fatih terim'in kendisini ziyarete gelmediğini söylüyor, sonra zaten rahmetlinin oğlu çıkıp bunu yalanlıyor ama birileri hala şerefsizlik peşinde olduğu için iğrenç algılarına devam ediyor. rahmetli, hoca başkanımız için oynayacağız dedikten sonra maç kazanamadı diye hocanın inceliğini alaya bile alıyor aynı konuşmasında. başka birinde kendi futbolcularımıza haysiyetten şereften dem vurdu. ne yapalım ayıp etti mi diyelim hasta adam için? bir insanın hastalıktan dolayı ağzından çıkan sözleri bu şekilde kullanmak rezalet ötesi bir durum. rahmetlinin anısına hakarettir bu yapılan. siz çok kötü kalpli insanlarsınız. çok yazık.

  fatih terim bile o zamanlarda bu durumu anlayışla karşılayıp konuyu uzatmadan kapatmışken, siz kim oluyorsunuz da olmayan şeyleri olmuş gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorsunuz? utanmasanız rahmetlinin hastalığını bile fatih terim'e bağlayacaksınız.

  bu vesileyle mustafa cengiz başkana tekrardan allah'tan rahmet diliyorum. toprağı bol olsun.
 • 34855
  son dönemde psikolojisi hiç iyi değildi. bunu hal ve hareketlerinden, mimik ve jestlerinden rahatlıkla anlayabilirdiniz. yanlış kararlar veriyordu ve artık bazen bu kararların yanlış olduğundan bile emin olamaz haldeydi. gerçekle arasındaki bağı kopardığı için kaybolmuş durumdaydı.

  hocanın tecrübesine, yaşanmışlıklarına, başarılarına ve başarısızlıklarına herkesin saygı duyduğuna eminim. bu deneyim ağır gelmeye ve hocada gitgeller oluşmasına sebep olmuştu. çağın getirdiği yenilikler ve fatih terim'in kendi deneyimlerinin bu yeniliklere cevap vermediğini görmesi hocada da hayal kırıklığı yaratmıştır eminim. açıkçası hocayla değil 3 yıl, 30 yıl bile çalışsak istediğimiz noktaya ulaşamayacağımızı düşünmekteydim. her güzel hikayenin bir sonu var. hocanın sonu, yazdığı hikayesi kadar hoş olmadı orası ayrı. lakin unutulmaması gereken şey fatih terim'in bu sonu kabullenmeyişi olmalıdır. kabullenseydi böyle bir ayrılık yaşanmazdı. hocayla ayrılık vakti çoktan gelmişti, hoca istemediği için yine kötü bir biçimde ayrıldık. sene sonu yolları ayırsaydık da böyle ayrılacaktık. sonuç ne olursa olsun, ayrılış şeklinde bir farklılık beklemiyordum. bu yöndeki eleştirileri şahsen anlamsız buluyorum.

  son dönemindeki avrupa başarısı tebrik edilesi. kendisine büyük güç kazandırdı ama ligdeki durumumuz bu krediyi sildi götürdü. bu kulvarda büyük işler çıkarsa da maç sayısının kısıtlı olması ayrılık sürecine set çekemedi. en azından ligde 5. olacak kadar maç kazanabilseydik şu an fatih terim görevine devam ediyor olurdu. kabul edelim ki kupasız geçen 2 seneden sonra, bu sene de kupa kazanamamayı garantilemiş olmamız ve ilk onun dışına çıkmamız büyük hayal kırıklığı yaşattı. avrupa ligi'ndeki 3 galibiyet, 6 maç bu başarısızlığı örtmek için yeterli olamadı ne yazık ki. seneye avrupa ligi'ne gidemeyecek bir takım kulübe çok ağır bir darbe vururdu. o yüzden yönetim alması gereken aksiyonu almıştır. bu aksiyonun sonucunda verilen yeni teknik adam kararı çok yanlış oldu orası ayrı. bu galatasaray ligi ilk beşte zor bitirir artık, avrupa'da da ilk turdan elenecek büyük ihtimalle. ziraat kupasından da elendik.

  şimdi, terim sonrası gelen torrent her şeyin daha da kötüleşmesine sebep olacak ve tıpkı fatih terim'i ölümüne savunma düşüncesinin hocanın kulüpte devam etmesi fikrine verdiği zarar gibi; hocayla yolların ayrılma fikrine de torrent hamlesi zarar verecek. torrent tercihi hatalı bir hamle oldu. ne yazık ki önümüzdeki senelerde de galatasaray bu yanlış hamlenin cezasını çekecek. yönetim nasıl böyle bir hata yapmayı başardı anlayamıyorum. bu taraftar arasındaki fatih terim-galatasaray restleşmesi senelerce sürer. galatasaray için büyük kayıplara neden olacak.

  yaşanılanlar fatih terim'in ya da galatasaray'ın büyüklüğünden fazla bir şeyler götürmez ama toparlanması zor olacak. terim döneminde önce duraklama devrine girdik, şimdi de çöküş devrini yaşıyoruz. umarım kısa sürer ve bu dönemi bir an önce atlatırız. hocayla galatasaray da artık bir araya gelmemeli. bu ilişki şu saatten sonra galatasaray'a zarar vermekten başka bir işe yaramaz. 40 seneyi aşan galatasaray-fatih terim defterini artık kapatmalıyız. bunu yapmak tabii ki kolay değil ama tarafların birbirlerinden yararlanabileceği hiçbir şey kalmadı. bu ilişkiyi sürdürmeye çalışmak artık tamamen zaman kaybı. zamandan daha değerli olan da hiçbir şey yok.
 • 34856
  bir hayalinin peşinden giderken çok sevdiği ve “varlığında” çok önemli pay sahibi olduğu kulübünden haksızca ve hayasızca gönderilen galatasaray efsanesi.

  instagramda keşfette denk geldi, bunu da bırakayım:

  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link

  galatasaray, freni patlamış kamyon gibi uçuruma yuvarlanırken, efsanemizi kapalı kapılar ardında galatasaray düşmanları ve kendi içlerindeki pazarlıklarla, kulüp üzerinden rant hevesiyle yiyen ne olduğu belirsiz adamlar hiçbir şey olmuyor gibi devam ediyorlar.

  siyasi bağlantılı tff ve disiplin kurulları aklımızla alay ederken içeriye sızan sözde galatasaraylı bu “düşmanlar” da aklımızla alay etmeye başladı.