resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 34746
  bir hafta geçmemesine rağmen özlediğim galatasaray efsanesi.
  her şeyi bi kenara bırakıyorum saha içine takıma falan hiç girmeyeceğim demek istediğim şu an galatasaraya baktığımda kenarda olsa en azından içim rahat olurdu, bu sene kötü müydü evet, kadro planlaması kötü müydü evet ama hocanın en kötü hali bile avrupa ligi grubundan namağlup çıkarıyor ya da averajla şampiyonluk falan kaçırıyor. hoca da yokken kim savunacak galatasarayı merak ediyorum. 3 yıllık planlama adı altında çıkıp kendisini satan bi yönetim var, ciğerim yanıyor sonumuz böyle olduğu için en azından şampiyonluk alıp öyle veda etmeliydi kulübe, kendi hatalarıyla kendini kurda kuşa yem ettirdi hoca. kenarda onu göremeyince içim korku doluyor şu anda ne yapacağız nasıl olacak ama kendisi varken en kötü haliyle bile hoca bi yolunu bulur diyodum şimdi ise çıldırmak üzereyim ne olacak bilmiyorum.
  ah be hocam yakıştı mı bu hallerin sana, yakıştı mı seni seven bu taraftara bu halini göstermen. keşke pandemi çıktığında bırakıp başkanlığa geçseydin be hocam sensiz iyice yiyecekler yüzyıllık çınarı bi daha senin gibisi gelmeyecek. çok üzgünüm çok.
 • 34748
  biz bu noktaya getirilirken "galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor" diye bir cümlesi olan efsane. geldiğimiz noktada tam olarak daha ne denir ne söylenir bilmiyorum. keşke iş işten geçmeden, her fırsatta vurup kırmadan arada bir kendisini anlamayı deneseydik. makasın açılmasına, taraftar ocak'a kadar sabredeceklere, hakemi de yenmeklere harcadığımız enerjiyi, bu adam bu kadar sene bu leş ortamın içinde elbette bir bildiği var acaba ne demek istiyor diye oturup düşünmeye harcasaydık.

  sonuç ortada. şimdi elimizde olan 2018-19 sezonunda alenen başlayan ve fatih terim'in galatasaray'ının taraftarıyla birleşip yedi düvele karşı savaşıp hepsini kudurttuğu şampiyonluktan bugüne 3 sezondur inanılmaz hızlandırılmış ve baskın bir şekilde yapılan galatasaray düşmanlığı var. kendi problemlerimiz yetmezmiş gibi nur topu gibi bir problemimiz daha oldu.

  kulübünün haklarını savunurken aldığı cezalar sonucu eleştirilmiştir. kulübünü yanlız bırakıyor denmiştir, halbuki kulübünün yanında kendisinden başka kimse olmamıştır. gidişinin daha ilk haftasında geldiğimiz noktada birilerinden galatasaray haklarını savunması için dilenir hale geldik, düşmanlarımızın merhametine bırakıldık.

  keşke 3 sene önce dediğini anlasaydık. anlayamadık.
 • 34749
  güvenin sözlük anlamı olduğunu bir kez daha gösterdi. şimdi gitti, galatasaray bünyesinde çalışan koca koca insanlardan hangisine güveneceğiz yine bilmiyoruz. burak elmas samimi mi değil mi bilmiyoruz. yönetimin içinde kimler galatasaray için gerçekten çaba gösteriyor bilmiyoruz.

  kendisi oradayken, başarılı başarısız olmasını geçtim, en azından galatasaraylı olduğunu bilirdik. en azından buna güvenirdik. şimdi ise başı kesilmiş tavuk gibi tutunacak dal arıyoruz.

  kendisi gidince burada dünyanın en profesyonel ve galatasaraylı insanları olacağını ve harika bir yapı kurulup galatasaray’ın geleceğinin kurtarılacağını zanneden ve bu yüzden istifa başlıklarında fink atan, transfer yapılmasın diyen, kendisine hakaretler edenler kına yakabilirler. bir de bize kime güveneceğimizi anlatırlarsa sevinirim.
 • 34750
  her şeyin* farkinda olan adamin arkasindan is çevrildi. ıstifasina taraftar tarafından bile canak tutuldu.

  geriden pasla cikmaya calisirken çağdışı dendi.

  her gun galatasaray'ı düşünen 1 haftada 3 sehir seyahat eden adam galatasaray icin kariyerini riske atmaktan geri durmayan adama neler neler dendi.

  sonunda bir kac iç ve dış yönetici yolunu bulup burak elmasi ikna edip gönderebildi.

  artık servet yardımcı mutlu, nihat özdemir mutlu.

  taraftar hala mutsuz.

  bizler icin galatasaray icin cok çabaladin. bu kalpler hep seninle. yaptığın yapmak istedigin hayaller rüyalarin hülyaların bizlerle.
 • 34751
  göreve her geldiğinde zaman içinde hocayla ilgili ya başkanlar yada sivrilmeye hevesli yeni yetme yöneticiler tarafından belki mizacı, belki de yöntemleri çok alaturka bulunarak kabaca şöyle bir yanılsama yaşandığını düşünüyorum : "hoca çok eski kafalı, çok doğulu. hocaya rağmen böyle olan takım avrupai bir antrenörle uçar gider"

  bu senaryo her seferinde farklı şekillerde denendi ve her seferinde yine kurtarıcı olarak fatih hoca geldi. bu fatih hoca'nın performansından bağımsız, galatasaray kulubündeki karar vericilerin hem fatih hoca, hem de kulüpte iyi ve kötü giden şeylerle ilgili tespitlerinin her seferinde çuvalladığını gösteriyor.

  fatih hoca'nın aurasından, etrafındaki insanların ona bağlılığından kulüpteki ağırlığından mütevellit hiçbir yönetim kendisiyle medenice oturup "hocam sizden memnun değiliz gelin bu işi çözelim" minvalinde konuşamadı, güzel vedalaşılamadı. yüzüne gülüp arkasından iş çevirdiler, başka türlüsünü beceremediler. hocayı da kendilerince küçümsediklerinden ve kulüpte müthiş bir devrim yapacak bir faaliyet içinde olmanın sahte özgüveninden dolayı hoyratça davranmaktan geri durmadılar.

  yine aynısı yaşanıyor. hoca gidince oluşan boşluk, varlığındayken hissedilenden daha büyük olacak. o boşluğu dolduracak bir sistem kurmaya da ne aklı ne gücü yetecek bir yönetim yok. bu hoca kalsa her şey çok güzeldi/güzel olacaktı yazısı değil. işin o tarafı da çok sıkıntılıydı. yolunda gitmeyen çok iş vardı. kendimce bir çok kez yazdım. ama sıkıntı şu ki bir kez daha hocayı gönderenlerin takımla ve kulüple ilgili hocadan daha büyük vizyonları, bağlılıkları, sistemik bir akılları veya bir hazırlıkları yok. yine ellerine yüzlerine bulaştıracaklarının emarelerini her gün görüyoruz. umarım bu sefer yanılırız.
 • 34752
  kurduğu 30 milyon euroluk şahane kadromuzda orta sahamız berkan, taylan, assuncao ve aytaç kara'dan ibaret. oldukça kreatif, delici ve yırtıcı bir orta saha. oyuna ve skora yapılan katkıları saymıyorum bile.

  20 ocak 2021 galatasaray maçında berkan ve taylan cezalı ama bizim içimiz aytaç kara assunçao oynayacağı için oldukça rahat. belki sezon başından beri düzenli oynattığı ve türk futboluna kazandırdığı atalay ve bartuğ'da oynayabilir bilmiyorum.

  gözlerim kiralık aşklarımz seri, lemina ve nzonzi'yi aramıyor da değil.

  (bkz: kadro mühendisliği)
 • 34754
  hoca dalya demeyi çok istiyordu. 10 şampiyonluk ve avrupa’da kulübümüze kazandıracağı yeni bir kupa hayalini gerçekleştiremeden kovulması onun gibi, onu sevenleri de üzdü. geçtiğimiz yıl şampiyonluğunuz çalınmasaydı dokuz yapacaktı. şampiyonlar ligine katılabilseydik de bu gençleştirme operasyonu yapılmayabilir ve ekonomik anlamda eli güçlenen kulübümüz bu yıl da zirvede olabilirdi. hakkımızı ve hocamızın da hakkını yediler. haram olsun. ona vefasızlık yapanlar da allah’ından bulsun!