resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 33653
  ulkede onemli noktalara gelmis fenerbahce amigolarinin galatasaray nefretinin en buyuk musebbibidir kendisi. rakipler uzerinde yarattigi dominasyon, 60 yasina gelmis adamlarin bile suurunu yitirtmistir.

  fatih terim onderligindeki galatasaray hegamonyasiyla hayatinin en onemli yillarini harcamis rakip takim taraftarlarinin, geldikleri konum ne olursa olsun kuyruk acilarini ifade etmek zorunda kalmasi bizler icin buyuk gururdur.

  iste bu mevcut duzenin icerisinde hakemleriyle, federasyonuyla, pfdk'si ve bilumum kurumlariyla kendisine saldirilirken peslerine takilip her firsatta kendisini elestiren galatasaray taraftarini, bir donem memleketin altina dinamit koymak icin yapilan anayasa degisikliginde “yetmez ama evet” diye en onde bayrak sallayan guruha benzetiyorum.
 • 33656
  dün gece basın toplantısında hocam rahatsızlığından bahsettiğinde, o anları video olarak kesit alıp hemen galatasaraylı bir kaç doktor arkadaşa yolladım. onlarda bana bence mide yada bağırsaklarda büyük sorun olabilir dediler. günümün tamamı zehir oldu.
  sonra gökhan dinç programda açıklama yapınca çok sevindim. en azından bağırsaklarla ilgili problemleri eledik demiş hocamın doktorları..
  inşallah bir şeyin yoktur. çok çok geçmiş olsun canım hocam.
 • 33657
  çok daha uzun süre sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatına devam etmesini istediğim öz olmayan babam. öz babam kadar seviyorum kendisini. milyonları o kadar defa mutlu etti ki kendisine mutsuz olmayı hiç bir türlü yakıştırmıyorum, mutsuzluğun ötesi ise bende yok.

  eleştiriyorum ediyorum ama hoca kırmızı çizgim. kırmızı çizgim dışında çok sevdiğim birisi. allah upuzun ömür versin kendisine, galatasaray'la olur olmaz oralar kendisinin bileceği konular ama sağlıklı geçireceği çok yıl olur umarım. bu hastalıkta nazar olur inşallah.

  galatasaray'ı bıraksa dahi sefasını süreceği o kadar çok başarısı var ki. allah her türlü hastalıktan korusun canım hocamı.
 • 33661
  yaşlanması beni üzen hoca.

  zaman geçiyor, hocayı gördükçe anlıyorum bunu. 25 sene önce maçlarda ortalığı yıkan her pozisyonda zıplayan babam, artık maçları vakur biçimde izliyor. herkes birer birer yaşlanıyor. bilemiyorum. önceden hocaya baktığımda galatasaray, hedefe odaklanmışlık, başarı gelirken zihnime, şimdilerde yılların nasıl geçtiği, zamanın ruhunun nasıl değiştiği, fatih hoca ve onun jenerasyonunun artık nasıl da yavaş yavaş zamanının geçtiğini görüyorum. içim doluyor.

  bilemiyorum sözlük. ne zaman günlük hengameden kafamı kaldırsam bunlar geliyor aklıma. zamanı tutamadığım, sevdiklerimizle geçen zamanın ne kadar kıymetli ve zorundalıklar yüzünden kısıtlı olduğu yüzüme çarpıyor bir bir. hoca artık her gördüğümde bana annemi, babamı arayabildiğim kadar aramamı, kardeşimle devre arası geyiği yapmam gerektiğini hatırlatıyor bana buna ilişkin hiç bir şey söylemese de.

  9 aralık 2021 lazio galatasaray maçı özelinde ise sonuç ne olursa olsun yine yukarıdakileri yapacağım. yüzlerce kilometre uzaktaki kardeşim ve binlerce kilometre uzaktaki anne ve babamı arayacağım. sonuç ne olursa olsun, ya tüh be, ya da heyt be diye içim dolu dolu açacağım o telefonu. hocanın en azından bu maçta bizi miskinliğe itmeyecek, coşkun duygularla dolduracak yine.

  hoca umarım en yakın zamanda da sağlığına tekrardan kavuşur. sahada olsun ya da olmasın onu dinlemek her daim keyif veriyor insana. yeni nesil taraftara söylemleri uymasa da, en azından ben anlıyorum ne demek istediğini. sağlıkla kal hocam. ömrün uzun ve güzel olsun.
 • 33662
  galatasaraylı herkesin sanki ailesinden biri gibi gördüğü, hastalandığını yada başına kötü bir şey gelmesini istemediği kulübümüzün efsanesi. hoca galatasaray'ı o kadar farklı bir yerde görüyor ki kendisini buralara getiren kulübüne, onca hizmetine karşılık, hala kendisini borçlu hissediyor ve sağlığını hiçe sayıp roma ya gidiyor. benim için metin oktay ve bülent korkmaz ile birlikte adeta galatasaray'ın tanımıdır. bir an önce iyileş hocam acil şifalar.
 • 33663
  kendisine geçmiş olsun hocam diyorum. sağlık önemli. kendisini severdim, inanırdım ama son 3-4 senedir bunu boşa çıkartıyor benim adıma üzüyor.

  sözlükte de düşmanı olduğumu düşünenler var. 11 sene oldu sözlükte yazalı. sadece 1 senedir kendisini eleştirmeye başladım ve ofsayt manyağı oldum.

  kendisinin başarılı olmasını eskisi gibi olmasını bana ofsayt verenlerden fazla isterim. ama oynattığı futbolu ne kendisine ne takıma yakıştırıyorum. ne de bahaneler ardına sığınmasını...

  neyse hocam geçmiş olsun tekrardan.