resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 33277
  geldiği sezondan beri penaltı sorunu yaşıyoruz şaka gibi olay ya. futbolcuların şımarıklığına söz geçiremediği için puanlardan oluyoruz. zamanında gomis yüzünden az kalsın şampiyonluktan olacaktık. geçen sene akbabanın kaçırdığı ile şampiyonluktan olduk. bu sene de ha gayret bu şekilde devam ederek şampiyonluğu altın tepside sunarız.
 • 33278
  penaltıyı menaltıyı geçtim de, ilgili maçta* cagneye nasıl 75 dakika sabretti akıl mantığın almadığı teknik direktör. 75 dakika 10 kişi oynadık resmen. böyle bir maça hiç başlamaması lazımdı, cagne'nin iyi oynadığı bir tane derbi yok onu geçtim de, hadi bir hata yaptın başladın değiştir devre arası. hoca maalesef değişikliklerde ya geç kalıyor ya da yanlış müdahale ediyor. daha müdahaleyle lehimize döndürdüğümüz bir maç sözkonusu olmadı şu ana kadar.
 • 33279
  fatih terim'e özellikle avrupa maçlarından sonra güvenim sonsuz bu sezon. tek isteğim artık puan kaybedilen maç sonu basın toplantılarında oyuncuları konusunda çok konuşmaması. mustafa penaltıyı atmak istemiş, cicaldau vermiş sen de maç anında onay vermişsin. sonuç olarak penaltı kaçmış. cicaldau da kaçırabilirdi. kaçsaydı cicaldau da suçlu olmazdı. dahası halil'in de kale önünde penaltı öncesinde vuramamasından da bahsetmiş basın toplantısında.

  hocam rica ediyorum bunların hepsi genç çocuk. sen sosyal medyadaki eleştirileri göğüslersin yel kayadan ancak toz alır. penaltı bu kaçar, olabilir desen hiçbir sosyal medya şaklabanının ağzına da sakız vermemiş olursun.

  (bkz: 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 33280
  bu entry belli bir kişiye cevap niteliğinde değildir. tüm sosyal medyaya ithafen yazılmıştır.

  yaptığı her tercihte eleştirilen teknik direktör.
  kerem'i mi oynatıyor? hoca bu çocuğun kesik yemesi lazım görmüyor musun deniyor. hoca bir maç kenara alıyor ya hoca bu adam kenarda bekletilir mi? oluyor.
  taylan'ı, berkan'ı oynatıyor ikisi de bizim seviyemiz de değil deniyor, dinlendirdiği maç "bu maç mı dinlendirilir?" oluyor.
  elinde fişek gibi üç tane forveti olan adam maça göre kendince seçiyor hangisini seçse evladı oluyor seçmediğine haksızlık yaptı deniyor.
  oyuncusu gol kaçırınca tepki verdiğinde oyuncusunun psikolojisini bozuyor ama penaltı atmak isteyen olursa el kol hareketi yapıp terslemesi bekleniyor.
  50'den fazla maça çıkacak olan takımın kadrosunda herkesi kullanmak istiyor laf yiyor. dar kadroyla iki maç oynayınca hani rotasyon oluyor.

  uzun lafın kısası kimseyi memnun edemiyor. edemez de. herkes benim yazdığım doğru kafasında. tek doğru sizinkiler değil. hocanın suçlandığı tüm tavırları onu gömenler gösteriyor.
 • 33282
  penaltılar hususunda çelişkili açıklamalarına son vermesi gereken hocamız.

  hocanın duran toplar, penaltılar, frikikler konusunda otoritesini tam anlamıyla hissettirmesi ve rolleri paylaştırması gerekiyor. senelerdir penaltı olaylarında sıkıntılar yaşıyoruz. gomis'in kaçırmaları falan. ucundan döndü göztepe'de son maç yine attı allahtan bu sefer gol oldu şampiyonluk geldi. geçen sene emre akbaba'yı kazanma mevzusundan kaçtı penaltı mesela ve geçen sene şampiyonluk 1 golle gitmişti. şaka değil artık bu işler.

  beni diğer rahatsız eden durumsa topu alan sürpriz oyuncu penaltıyı gole çevirirse hoca, çok istekliydi izin verdim ve yüzümüzü kara çıkarmadı tarzında beylik cümleler ediyor. yok hayır topu alan sürpriz topçu atamazsa da hoca başlıyor iğnelemeye. hocanın bu işlere acilen son vermesi gerekiyor. disiplin denen şey bu. avrupa kulüplerinde şu olaylara katiyen taviz verilmiyor. diagne belçika'da penaltıyı zorla atınca kulüp karışmıştı.
 • 33283
  (bkz: 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı)

  ilgili maçta takımı şartlar doğrultusunda en doğru oyun ve taktikle oynatmış hoca. diagne'yi çok sevsem de halil'le başlamasını tercih ederdim bu maç. ama bu maç halil'lik de değil gibiydi. o yüzden bence en doğru taktik ve kadroyla çıktı. penaltılar konusunda eleştiriliyor. bunu anlamıyorum. ne yapabilir adam bu duruma? çıkıp kendi mi atacak? falcao oynayabildiği maçlarda penaltı kazandığımızda hiç "penaltı sorunu" gibi sorunumuz yoktu, her penaltı goldü falcao topun başındayken. çünkü bu iş futbolcuda bitiyor. profesyonel futbolcuya penaltı atmayı öğretecek hali yok. öyle bir dünya da yok.

  bugün korkunç hakem kararları vardı. fenerlilerin bile bu duruma şaşırdığını görüyorum çünkü sahada resmen dirsek, tokat ve hatta yumruk bile yedik. tekmeleri saymıyorum bile. adil bir hakem ve var yönetimi olsaydı bugün en az bir puanla çıkardık. olmadı, canı sağolsun. bu sezon kendisinden çok ümitliyim. takım yeni ve çok genç. tökezleyeceğiz yer yer. hoca bu tökezlemelerde takılı kalıp konsantrasyonunu dağıtmasa yeterli. bu sene bizi şampiyon yapacak, inanıyorum.
 • 33285
  hoca artık medya mensupları önünde futbolcularını linç etme huyundan vazgeçmeli. bu şekilde bazı oyuncuların takıma ve kendisine küsmesine vesile olacak…

  artık basın toplantılarında oyun ile ilgili konular daha çok önem arz etmeli, bu tarz takım içi disiplin konularını medyanın önünde açıkça konuşması hem kendi hem de camia için oldukça negatif bir husus. kameralar karşısında sorumluluğu üstlenirsin, kapalı kapılar ardında ilgililere cezasını kesersin…

  bunun haricinde de “batı cephesinde değişen bir şey yok”…
 • 33286
  malum artık selamımız, merhabamız olduğundan eskisi gibi rahat sektiremiyoruz* da baba sen daha 1 ay önce 16 eylül 2021 galatasaray lazio maçında top taca çıkar çıkmaz oyuncudan önce topu kendi eline alarak patrick van aanholt'un kolundan tutup "bak fikirsiz evladım premier ligde 250 maça çıkmışsın ama daha tacı nereye atacağını bilmiyorsun, işte bak elimle gösterdiğim yere atacaksın" diyecek kadar maçın içinde yer almana, tacın nereye atılacağına kadar müdahil olmana rağmen ligde penaltıları bile kimin kullanacağını futbolculara bırakman tutarlı mı canını yediğim. uefa'da tacı bile neredeyse kendin atacakken, sanki konsolda fifa oynarmış gibi her hareketi bizzat belirlerken ligdeki bu salmışlığın sebebi nedir?

  https://twitter.com/...gSfNU7moZyA&s=19
 • 33288
  futbol şubesinde başkanla başbaşa bırakılması, takım planlaması anlamında bize pahalıya patlayacak gibi duran teknik direktörümüz.

  sene başından beri, hocamız ve ekibi tarafından tabiri caizse hor görülen bizler, bas bas 6 numara, yaratıcı merkez orta saha ve güven veren yedek türk kaleci eksiklerini defaatle dile getirmemize rağmen konuyla ilgili hiçbir şey yapılmadı. geldiğimiz durum an itibariyle ortada.

  merkez üçlümüz asla şampiyonluğa oynayacak seviyede değil dedik, bazen kaleye türk kaleci atıp yabancı hakkını daha farklı opsiyonlarla kullanabiliriz dedik ama kimseye dinletemedik. büyük maçlarda kontra atak oynayan bir takıma döndük resmen. merkez üçlümüz cicaldau hariç asla oyunun hakimiyetini ele alabilecek bir üçlü değil. set oynayamıyoruz, atak devamlılığı için dönen topları toplayan 6 numaramız yok. 2’nci bölgeden 3’ncü bölgeye dikine pas atabilecek yaratıcı orta sahamız da yok. hal böyle olunca 10 haftası geçen ligde %50 galibiyet oranındayız ki kazandığımız maçları nasıl kazandığımızı hepimiz biliyoruz.

  söz konusu bu durumun sorumluluğu tamamen kendisindedir. saha içinde iyi bir taktisyendir ama takım planlaması konusunda ciddi hatalar yapmış ve olmayacak adamlara güvenmiştir. şimdi yine ocak ayına işaret etmiş ve yapılacak takviyelerden bahsetmiştir. bu kaçıncı hocam? bu kaçıncı sayın burak elmas yönetimi? ne zaman bu kulübün başına profesyonel bir sportif direktör getireceksiniz? olmuyor işte. kaç transfer dönemi geçti, hala bir sonraki transfer söneminde arıyoruz çareyi.
 • 33289
  taktik ve planlama olarak eskisi gibi olmadığını bildiğimiz ancak 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçıyla en başarılı olduğu konu olan otorite olarak da geriye gittiğini gördüğümüz teknik direktör.

  öyle bir takım düşünün ki denizli’de en kritik anda penaltılar kaçıyor, penaltı kaçınca takım arkadaşı, penaltı kaçıran oyuncunun üstüne yürüyor, penaltıyı kaçıran adam ağlıyor. öyle bir takım düşünün ki bir diğerine sus işareti yaptığı için takım arkadaşı kendisine tekme tokat dalıyor. öyle bir takım düşünün ki başakşehir maçında frikik için kavga ediyorlar. öyle bir takım düşünün ki darıca maçında takım arkadaşları birbirinin eline vurup frikik atmak istiyor. ve son olarak öyle bir takım düşünün ki forvet oyuncusu takımın hâlihazırda penaltıcısı olan oyuncunun elinden topu alıp “ben atacağım.” diyor. 80. dakikada bir derbide penaltı kaçırıyor.

  tüm bunlar yaşanırken teknik direktör olayları izlemekle yetiniyor. evet, burası galatasaray futbol takımı. burada teknik direktör, oyuncu seçimlerini taraftara karşı koz olarak kullanır. her isteyen penaltı atar. kağıtta yazan duran topçu önemli değildir. yazık.

  daha dün fatih terim yönetiminde futbol oynayan adamların bugün çalıştırdığı takımlarda bile böyle olaylar yaşanmazken fatih terim’in çalıştırdığı galatasaray futbol takımında yaşanıyor. yazık.
 • 33291
  2021-2022 sezonunda takımımızı şampiyon yapacağına inandığım hocamız. 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı‘nda çok konuşulan penaltı pozisyonu için kendisine kızmış olsam da cica’nın da penaltıcı olarak topu sahiplenmesi mostafa’ya vermemesini dilerdim. ilgili maç özelinde maçtan galip ayrılacağımızı düşünüyordum ancak muslera’nın kötü, ersin’in ortalama üstü performansı nedeniyle maçı kaybettik daha uzunca gidilecek yolumuz var ben takımın sene sonunda ipi göğüsleyeceğine inanıyorum.
 • 33292
  (bkz: 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı)
  penaltı olayında kararı oyunculara bırakarak doğru olanı yapan hocamız. demokratik davranmıştır. meselenin otoriteyle ilgisi yoktur. bu tavır belki puan kaybına yol açtı ama uzun vadede oyuncuların doğru zamanda doğru insiyatif alma tecrübesini geliştirecektir. neticede şu an takımda lider vasıflı, çok baskın bir karakter yok. diyelim ki zamanla cicaldau bu rolü aldı, o durumda başka hiç bir futbolcu penaltı kullanmayı talep etmeyecektir. bunlar genç oyuncular; ortaya karakter koymalarını sağlamak için bazen yaptıkları hatalara da göz yummak gerekir.
  önemli olan bu durumdan takım olarak doğru dersi çıkarmak. mesela mostafa motive olduğu için mi yoksa şahsi istatistiği için mi penaltıyı atmak istedi; bunu iyi süzüp kendisiyle gerekli konuşmayı ona göre yapmak gerekir. ya da mostafa kaçırdığı penaltıdan sonra özgüven kaybı mı yaşayacak yoksa hatasını telafi için daha çok mu çalışacak. hoca gerekli müdahaleyi çoktan yapmıştır zaten.