resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 32940
  kendisinin 22 eylül 2021 kayserispor galatasaray maçı sonrası hikmet karamanla ilgili söyledikleri tüm medeniyetten nasibini almış insanlar gibi benim de canımı sıktı.

  "hoca yenilgiyi asla kabullenmez" diye övüyorlardı ya. işte bu o. yenilgiyi kabullenmeme fatih terim için böyle bir şey. yoksa maçı kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yapmak, sonraki maçları kaybetmemek için önlem almak filan değil.

  ben zaten hocanın kafasında oynattığı asıl maçın basın toplantıları olduğunu düşünüyorum. sanki takımın durumu ve sahadaki skor ne olursa olsun en çok basın toplantısını düşünüyor. çünkü orada teknik, taktik açıdan müthiş bir fatih terim görüyoruz. daha toplantıya başlarken "bu hikmet niye bu kadar uzattı, bizi yendi diye ne havalanıyor böyle" anlamında bir giriş yaparak ön alan baskısıyla toplantıya başlıyor. çok iyi top çeviriyor. mesela bir soruya o kadar başka bir yerden cevap veriyor ki adeta ters kanada uzun top atıyor. hasbelkader eleştiri getirecek kadar canına susamış bir gazeteci filan karşısına çıkarsa, bire birde adeta adam yiyor, top geçiyor adam geçmiyor.

  yani belki gerçekten fatih terimin asıl maçı basın toplantılarıdır. adam sahada başarıya doymuştur, şöhret bağımlılığından bırakamıyordur. bunu bir değerlendirelim.
 • 32941
  beni kendisiyle ilgili en çok endişelendiren durum maç sonu açıklamları…
  16 eylül 2021 galatasaray lazio maçında çok iyi oynadığımızı ve rakibe pozisyon vermediğimizi düşünüyor.
  tamam kötü oynamadık ama öyle süper de değildik, rakibe de net pozisyonlar verdik.
  şimdi eğer gerçekten bu kafada analiz filan yapılıyorsa bizim işimiz var demektir.
  teşhisi doğru yapamazsan sorunu tam çözemezsin.
  bence en büyük sorun doğru teşhisi koyamaması, zaten koyuyor olsa hala babel’e filan süre vermezdi.
  bunun sebebi ne bilmiyorum ama artık gerçekleri görmesi gerekiyor.
  eğer böyle devam ederse takımı toparlaması imkansız olacaktır.
  ayrıca pas oyunu oynamak istemesi anlıyor ve destekliyorum ama ülkenin en pragmatik adamının 1 maçlık da olsa değişiklik yapmamasını anlayamıyorum.
  misal 22 eylül 2021 kayserispor galatasaray maçında rakip önde basıyor.
  sahada yüksek vursak çıkıp indirecek muhammed ve oğulcan gibi futbolcular var.
  yahu bir filmi değiştir be hoca, 2 yüksek top indirip pozisyona girsek rakip zaten çekinecek.
  bunu yapmak senden bir şey eksiltmez, aksine kazandırır.
 • 32942
  22 eylül 2021 kayserispor galatasaray maçının bir bölümünde rakip takım futbolcusuyla laf dalaşına girdiğini görmüştüm. hocam yapma gözünü seveyim, sen teknik direktörsün bırak artık şu kavgaları. rakip oyuncu senin bile dengin değil.
  ilgili maç sonu ilk defa istifasını istemiştim ama sakin kafayla düşününce, sezon başında gönderilmesi ya da istifası camiamız için hiç hoş olmaz. bu adam iyi kötü bizi kaç kere şampiyon yaptı. sonumuzun böyle olmasını açıkçası istemeyiz, bunu yalnızca rakip takım taraftarları ister. yıllar sonra efsanemiz hakkında iyi hatıralara sahip olmalıyız.
  son yıllarda hiç bir şey oynayamadığımız aşikar, takım berbat, 3 yıldır hep yeni takım kuruluyor ve 3 yılın sonunda yine bir 3 yıllık planlamaya gidiyoruz. olmayacak bu iş. o yüzden en doğrusu sezon sonu kendisinin emekliye ayrılması olur. olsun bir senemiz daha gitsin, ama istifasını istemeyelim. birlik olalım.
 • 32943
  artık kabak tadı verdigini düşündüğüm hocamız.
  yok yorgun, yok kendini sahaya vermiyor geçiniz bunları ya, hepimiz çalışıyoruz bu kimse bize mecbur değil biz de hocaya. ne yaparsa yapsın bildiği var deniliyor, hoca da buna o kadar alıştı ki ne yapsam zaten taraftar yanımda diyor.
  kimse kusura bakmasın ben galatasaray taraftarıyım, 2 senede 1 şampiyon oluyoruz yıllardır. bu sene olmalıyız, olmamız lazım. ama hoca konsantre olacak, hoca eski günlerine dönecek diye diye 3 sene gitti.
  eylül ayındayız ve diyor ki ocak'ta her şey daha iyi olacak. ben artık tokum bunlara.
  evet, hocanın kredisi yüksek ama bence yedi o krediyi. takımı iyi oynatacak diye aylardır bekliyoruz. gençleştirme yapıldı diyoruz ama hala babel oynuyor, ömer bayram oynuyor. istemiyorum hocam, istemiyorum. ben sahada oyun istiyorum, amaçsız pas oyunundan nefret ediyorum, şablonu olmayan, plansız futboldan nefret ediyorum.
  iyi gün taraftarı diyenler olabilir, arkadaşlar biz galatasaraylıyız, başarı bizim normalimiz.
 • 32944
  --- alıntı ---

  galatasaray’da fatih terim’in işaret ettiği ocak ayı transfer döneminde izlenecek yol haritası şekilleniyor.

  direkt ilk 11’de oynayacak ve tecrübeli bazı isimlerin transferi planlanıyor.

  ilk etapta sağ bek, orta saha ve forvete toplam 3 oyuncunun alınması düşünülüyor.

  --- alıntı ---

  en büyük korkum tecrübeli futbolcu adı altında takıma yeni babel'ler, feghouli'ler, van aanholt'lar kazandırması. yeni bir yola çıktık, bu kadar kolay vazgeçmemeli. van aanholt'u da tecrübeli diye aldık ama gösterdiği performans ortada.
 • 32946
  her dönemin başı ocağı, her devre arasında haziranı göstermekten bıkmadı usanmadı. 3 yıllık planlama lafının sadece süs olduğunu bu isteğinden de anlayabiliriz. plan ve programı yapılmış bir durumun ihtiyaçları belirlidir. her şartı da göz önünde bulundurarak yaparsın. eğer yapamazsan da bu beceriksizlik olur. şuanda örneğini yaşadığımız gibi.

  artık kendisinin ne kadro mühendisliği, ne yapılanması, ne bireysel gelişim ne de takım gelişimi açısından etkili olduğunu düşünmüyorum. düşünmüyorum değil görmüyoruz zaten. saha içinde de saha dışında da rastgele şeyler yapan bir görüntü çiziyor terim. ve işin kötüsü bizim takımımızın başında ve üstelik daha kötüsü 4 senedir bu sorunları da çözemediği gibi her maç her hafta yenilerini ekleyerek, bir de tazeliyor.
 • 32947
  2 maç kaybetti diye fener medyasının ve yayın organlarının gazına gelen bir grup sosyal medya seyircisi tarafından istenmeyen adam haline getirilmeye çalışılan hocamız.

  fener medyasının planı tıkır tıkır işliyor. çünkü onlar biliyor ki; burak elmas yönetimi ve fatih terim birlikte harika bir transfer sezonu geçirdiler. çok iyi ve gelecek vaat eden oyuncular aldılar. yarın bu genç oyunculardan kurulu takım harika işler yapacak. belki çok iyi para kazanacak, belki de hem ligde hem avrupada başarılar elde edecekler.

  onlar bunun farkında. o yüzden kaleyi yıkmak için terim'i hedef seçtiler. sosyal medya seyircisi hocasına ve takımına destek olup ayağa kaldırmak için uğraşacağına fb medyasının bu planına balıklama atlamış durumda.

  umut ediyorum ki; hocam ve takımı en kısa zamanda bu kaostan çıkıp dahili ve harici tüm düşmanları madara edecek.