resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 32611
  üzerinden yirmi bir yıl geçmiş, kabul, ama türkiye'de ancak (kağıt üstünde) 4 yılda oluşturabildiği bir ekiple uefa'ya yürüyebilmiş bir teknik direktördür. arada ben de kızıyor, güceniyor ve şaşırıyorum kendisine fakat bize kendisinin dışında kimse bu denli büyük hayaller kurduramadı. o yüzden, iki senedir, aziz yıldırım fenerbahçesi gibi kaybettiğimiz şampiyonlukları hazmedemiyoruz evet, ama sineye çekip beklemeyi kendime salık verip duruyorum açıkçası. belki taraftarlar olarak yapmamız gereken şey de budur.

  zidane bile, o üst üste üç şampiyonlar ligi kupasını, hali hazırda o projeye hazır ve nazır bir real madrid'le aldı. arkasında kalan onlarca takım ve teknik direktör de bunu hak etmişti. hülyalanmayı da bir kenara bırakırsak... 96-00 arası, her sene avrupayı domine eden bir takım falan yoktu ortada, son sene şampiyonlar ligi'nden uefa'ya geçişimiz öncesi de dahil.

  siyah ya da beyaz olmak zorunda da değil konu. hocaya çemkirmek için de, onu övmek için de tetikte beklememeliyiz bence özetle. önce neler olacağına bir bakmalı ve takıma- armaya- kulübe destek olmalıyız.
 • 32613
  konsantre olduğunda nasıl bir top class hoca olduğunu biliyorduk tekrar gördük. * eleştiri tabi ki olacaktır ama her zaman dediğim bir şey var fatih hocamız ile seneyi hangi noktada bitirdiysek o nokta yapılabilecek en iyi noktadır.

  açık açık maç seçtiğini düşünmesem de bazen yaşından olsa gerek lig maçlarına çok odaklanamadıgını düşünüyorum. açıkçası burada da konu yine kalifiye bir yardımcı antrenörün ekipten olmamasına geliyor. hocam gerçek hayatta avrupa maçına kadar skip next maç yapıyor geri kalanı asistana oynatıyor gibi.

  çok büyüksün sana git demem sen zaten gideceğin zamanı da bilirsin. keşke hep bizimle kalabilsen. derler ya seninle mutsuzluğu da varım çünkü yenildiğimizde kenara bakıp senin de en az bizim kadar üzüldüğünü görüyorum. başka teknik direktörler bu hissi veremiyor.
 • 32614
  haksızlık yapılan hocamız. "futbolcunun geçmişine değil geleceğine yatırım yapmalıyız" dedikten sonra yaptırdığı transferlerin çoğu geleceğe yönelik hamleler. şu an sahip olduğu mantalite, yaptırdığı transferler, kurduğu kadrolar fatih terim tarafından değil de süslü yabancı bir hoca tarafından gerçekleştirilse sayfa sayfa romantik yazılar yazılırdı. tabi ki söz konusu fatih terim olunca bunlar görmezden geliniyor. kaldı ki, transfer sürecinde kıytırık basının ya da twitter fenolarının uydurduğu 30'a yakın yaşı olan isimler üzerinden terim çok gömülmüştü. hiçbiri alınmadı. şimdi hepsi unutuldu. geçmişte yaptıklarını yazınca dahi, bilmem kaç küsür sene geçti diye yanıt buluyorsunuz.