• 31487
  takımımızın teknik direktörü. ancak bu psv rövanş maçından sonra, ilk 35 dakika iyi oynadık lafını, kendi yardımcılarına söylemiş ve onlar da tasdiklemişlerse çok işimiz var. bu kadar iyi bir takım mühendisliğini iyi bir teknik yönetim ile harmanlamak gerek. o yüzden beklentim ilk 35 dakika iyi falan oynamadık diyecek bir yardımcının, antrenörün hocanın ekibinde yer alması.
 • 31488
  galatasarya futbol takımı teknik direktörü. öncelikle teknik direktör nedir? ne iş yapar bunu bilmek gerekiyor. zira takıma antreman yapmak da kondisyon yüklemek de antrenörlerin görevidir. teknik direktör ben böyle böyle bir takım istiyorum der kondisyoneri ona göre yüklemesini yapar. antrenörler de ona göre çalıştırır. teknik direktörün taktik antreman dışında çok fazla işi yoktur. arada felix magath gibi futbolculara bizzat kendisi komando antremanı yaptıran psikopatlar çıksa da genel olarak görev budur yani.

  gelelim sosyal medya efsanesine. galatasaray'da bütün futbolcular fiziken geri gidiyormuş. sebebi terim antremanıymış. bu iddiaları yayanları da kimlere bağlı olduklarını da iyi biliyorum. twitterdaki o 2 kişinin kimler tarafından finanse edildiğini de. yüksek takipçili hesap satın alıp alıp gs hesabına çeviriyorlar twitterda ve başlıyorlar yazmaya da. benim anlamadığım nokta bu kadar komik bir şeye sözlükten dahi bir çok yazarın inanması...

  şu takımda luyindama dışında fiziken geri giden tek bir oyuncu yok. onun da fiziği çok çalışmanın bir ürünü değildi, disipsinsizdi, kendisine bakmıyordu. fiziğinin allah vergisi olduğunu özel antremanlar yapmadığını kendisi de söylüyordu. ropörtajlarını okuyan herkes bilir. adam hayatımda 1 tane ağırlık kaldırmadım diyordu. sakatlandı ve toparlayamadı. gelelim diğer geri gidenlere;

  marcao mu geri gitmiş? geldiği zamanki marcao'nun şimdiki marcao'dan daha güçlü, daha hızlı olduğunu ve daha iyi sıçradığını kim iddia edebilir? adam seviye atladı resmen. kafaya bile çıkamıyordu geldiğinde.
  ömer bayram mı geri gitmiş? eskiden ömer bayram sol bekteyken ona top attığımızda 3 kişi basıyordu hantal bu hata yapar diye.
  taylan antalyalımı geri gitmiş yoksa? adam milli takıma yükseldi. kariyerinde yapmadığı tempoyu yaptı, kariyerinde kazanmadığı kadar ikili mücadele kazandı geçen sene.
  muhammed kerem aktürkoğlu dediğimiz adam 3. ligden geldi. bugün ilk oynatıyoruz. hala güçsüz bence ama 3. ligden gelen bir oyuncu için 1 senede milli olmak, galatasaray'da 11 oyuncusu olmak ne demek bunun anlamını sadece futbol oynayanlar bilir. bu adam mı geri gitmiş? yok artık...
  mostafa mohamed ahmed: fiziken geri gittiği söyleniyor. 2. psv maçı tek devre oynadı ve ilk psv maçına göre çok çok daha iyiydi. bütün ikili mücadelelerde ayakta kaldı ki psvnin stoperi ramalho loganonun kabilesinden. çaktırmadan bam güm vuruyor. ilk maç ile 2. maç arasındaki fark ise mohamed'in 1 hafta daha terim antremanı yemiş olması. kaldı ki bu adam 2 ağır diz sakatlığının kıyısından döndü. iki kere çok kötü darbe aldı 6 ay yok dedik 2 hafta sonra geri döndü. bu mu kötü antreman yapan adam? ayrıca bu adam geldiğinde de uçup kaçmıyordu ki. takıma takımın forma olduğu bir dönemde girdiği için gol atıyordu sadece. penaltı da olsa bir şekilde atıyordu.
  emre kılınç geri gitti diyenler zaten sivasspor'un 2 90 dakikasını izlememişlerdir muhtemelen. çünkü sivasspordaki emre sadece hücum yaptırılan bir oyuncuydu. üstelik sivasspor sadece hücum düşünen bir takım olmamasına rağmen. biz ise emreden 90 dakika boyunca oyunun 2 yönünde de faydalanmaya çalışıyoruz.
  aytaç kara: beşiktaş'a attığı golden sonra 3-4 ay kadro dışı kaldı. kadro dışı haliyle geldi 1 ay antreman yapıp psv maçlarına çıktı ve fiziken ezilmedi. sosyal medyanın mantığına göre dökülmesi ayakta kalamaması gerekmiyor muydu bu adamın?
  radamel falcao sakatlanıyormuş sebebi terim antremanıymış. hayır sebebi ülkemizde oynanan futbol. bu adam chelsea'de de manchester united'da da sakatlıklar yüzünden forma giyemedi. oradaki hocalar da mı antreman yaptırmayı bilmiyordu yani?
  jesse sekidika: bu adam zaten mental olarak galatasaray seviyesinin çok çok uzağında bir adam ama biri çıkıp da bu adam fiziksel olarak geri gitti diyebilir mi?
  feghouli obezini zaten west ham'ın revirinden çekip aldık. belliydi böyle olacağı. aynısının ghezzal için de olacağını söyleyip uyarıyoruz zaten almayın 2 sene sonra çok pişman olursunuz diye.

  terim antremanı diye bir tabir olması başlı başına yeterince saçma zaten üzerine bir de bir oyuncunun geçen sezon kazandığı ikili mücadele ile psv maçında kaybettiği bir ikili mücadele arka arkaya verilip geri gitti deniliyor. artık bazı twitleri olsun entryleri olsun görünce gülüyorum sadece. bu kadar kolay olmamalı bazı şeyler.