• 30475
  bu sezon belki de hayatımda ilk defa hocayla ilgili bu kadar eleştiride bulundum hem bu ortamda hem kendi özel yaşantımda ama gelinen noktada şampiyon olsak da olamasak da bu sezon özelinde hakkım varsa helaldir. ne bizim başımızı öne eğdi, ne rakiplere huzur verdi son haftalara girilirken.

  umarım sonu şampiyonluk olur ama hoca formsuz geçirdiği bu sezonun sonunu efsanesine yakışır şekilde rakiplerin ayarlarını bozarak getirdi.
 • 30476
  çok eleştirdik, çok da ağır eleştirdik ancak bir konuda hakkını teslim etmek gerek. son birkaç maçta oyuna önde de olsak geride de olsak erkenden müdahalede bulunmaya başladı ve takım da değişikliklere hep olumlu tepki verdi.

  önceden hocayı bilirsiniz, 5 değişiklik hakkı olsa da, dk. 75'e kadar sakatlık olmazsa değişiklik olmazdı. bunu düzelttiğini, düzeltebildiğini görmek beni umutlandırdı açıkçası.
 • 30477
  en dağınık gittiği, en isteksiz olduğu, yan pas yapa yapa telef olduğumuz sezonda bile arka arkaya iki galibiyet alması birilerinin kimyasını darmadağın etmeye yeten karizma. 2020-2021 sezonu şampiyonu galatasaray olur mu olmaz mı şu an bilmek mümkün değil ama 39-40-41. maç günlerinde sergen yalçın, beşiktaş, emre belözoğlu ve fenerbahçe'ye yaşattığı travma bile neden türkiye'deki en büyük olduğunun görüntülü anlatımı. gerek 11 mayıs 2021 beşiktaş fatih karagümrük maçı sonu olayları, gerek 11 mayıs 2021 fenerbahçe sivasspor maçı ve sonrasında emre belözoğlu'nun ağlamamak için kendini zor tuttuğu basın toplantısına sebep olabilecek ikinci bir figür yok türkiye'de.

  saha içiyle saha dışıyla çok büyük bir figür. belki de galatasaray'ın mevcut halinin toplamından daha büyük. mükemmel değil, kusursuz değil hatta bir sürü defosu var belki de. ama karizmasıyla, ağırlığıyla bu ligde haksız rekabet. elindeki kadro ne olursa olsun, ruh hali ne olursa olsun, türkiye ligi'nde kazanmak isteyip de kazanamayacağı maç yok. aynı şekilde maymun etmek isteyip de edemeyeceği teknik direktör yok.

  sıradan bir taraftar olarak bu takım bir maç kazandığında kıçımda sopa varmış gibi kasılarak yürüyorum. fatih terim'in bu kariyerden sonra ne kadar şımarma ya da böbürlenme hakkı olduğunu hesaplamak mümkün değil. bu takım kaleciye kadar yan pas yapacak, şampiyonluk gidecekse gidecek keyfim öyle istedi dese pek bir şey deme hakkımız yok. zamanında bana artistik yapan biri geldi elimi öptü diye maaşa bağlayacağım dese ses çıkarmaya yüzümüz yok.

  bunu biatçılık diye eleştiren bir kitle türedi son zamanlarda. travmatik fenerbahçelilerin ve "en üçüncü biziz oğlum" agresyonundaki beşiktaşlıların söylemlerinden birinin galatasaray camiasında görülmeye başlaması üzücü tabi. ara ara güç zehirlenmesi yaşasa da ki anlattığı sebepten hoş görebilirim, galatasaray için sığınabilecek en güvenli liman kendisi. eleştiri yaparken ki fazlasıyla eleştirilebilir bir sezon geçirdi aslında, bir yandan da kendisine yaslanmayı elden bırakmamak gerekiyor bu yüzden.

  galatasaray'ın bizzat taçsız kralı gönderip evinden çikolata çiçekle babasından istediği adanalı bir gençti 1974 yılında. daha da geriye gidildiğinde sokakta babasıyla birlikte tezgahta satış yaparak geçimini sağlayan bir çocuktu. bugün 120. yılına yaklaşan, gayrı resmi taraftar sayısı 30 milyonla ifade edilen galatasaray'ın güncel halinden daha büyük bir figür oldu. 47 yılın birikimini ve değişimi sıradan teknik adamlarla kıyaslayıp o kefede tartmak-biçmek yanlış.
 • 30478
  2senedir ne zaman bir oyun oturtmaya çalışsa ya pandemi oldu ya ters giden bir şey oldu ve yine o kanser futbola döndü. tabi bu son haftalardaki psikolojik harbi çok güzel yönetti. bizi yine o heyecana ortak etti. tecrübenin önemi. ayrıca ffp kurallarının olmadığı bir sezonda kiralık olmayan oyuncular ve yeni yönetimle çok güzel şeyler yapabilecek olan hocamız. hocanın yaşı artık geçiyor. bir daha gitse dönemez. şampiyon olsak da olmasak da kalması gereken biricik hocamız.
 • 30480
  2020-2021 sezonunda birkaç maç haricinde bizi tatmin edecek bir futbol oynatmasa da finali çok iyi yaptığı için bir kez daha sevgimi kazanmış efsanemizdir. 32. haftada beşiktaş ile aramızda 8 puan fark vardı ve artık neredeyse hepimiz umudu kesmiştik. ama fatih hoca yine karakterini ortaya koyarak asla pes etmedi, bunu kabullenmedi ve bir kez daha galatasaray'ın kim olduğunu herkese gösterdi. üstelik bunu da kendisini yalnız bırakan galatasaray yönetimi, ultraslan ve fatih terim düşmanı tff'ye rağmen yaptı. bu sezon şampiyonluk gelmese bile beşiktaşlılara bir kez daha haddini bildirmesi çok büyük zevk verdi. yani ben bu sezon özelinde fatih hocamdan razıyım. iyi bayramlar diliyorum hocam inşallah uzun yıllar daha bizimle kalırsın.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!