• 30294
  bjk şampiyon olursa alkışlarız minvalinde açıklamalar yapan hocamız. normal şartlarda bu açıklama gayet makul ve olması gerekendir. fakat karşımızdaki camia daha 2019 şampiyonluğumuzu bile meşru görmeyen, hakemle kazanıldı diyen, bize saldırmaktan imtina etmeyen, dillerinden zalad, ankaragücü 8-0, malatyaspor, mesut bakkal gibi lafları hiçbir zaman düşürmeyen bir camia olunca insan duraksıyor.

  her şeyden öte; biz taraftarlar bu sezon hakemler bizi katletti bjk'yi ise kolladı, itekledi derken o zaman yanlış değerlendirmişiz. demek ki biz kötü futbolumuzla, bjk ise iyi futboluyla hak etmiş sıralamayı. yani taraftarı haksız ve bjk'nin şampiyonluğunu, yapılan hakem hatalarını meşru görmüş olur bence.
  bu sebeple bizim hiçbir başarımızı meşru görmeyen haramilere karşı bu alkış meselesini doğru bulmuyorum.

  (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu)
  https://www.haberturk.com/...islariz-3059251-spor
 • 30297
  hocamın son yaptığı beşiktaş yenerse alkışlar tebrik ederiz lafı bence son zamanlarda türk futbolunda yapılmış en iyi açıklamalardan biri. sporda rekabet karşılıklı saygı ile olursa değerli bir rekabet olur. bu tip hareketler futboldaki nefret ortamını azaltacağı gibi birbirimizi de yukarı çekecek unsurlardır. fenerbahçe eğer kadıköy’de kupa aldığımız gece ışıkları kapatmak ve türlü türlü zorluk çıkartmak yerine alkışlasaydı bu kadar gergin ve nefret ortamı oluşmazdı. hocayı tebrik ederim, artık ülke olarak çağdaş bir futbol iklimi istiyorsak bu tip hareketler süreklilik kazanmalı. avrupa’nın genelinde mesela bu durum sıradan bir olay.
 • 30299
  basın toplantısında, milyonların beklediği bir maç hakkında konuşurken, 'beşiktaş şampiyon olursa alkışlarız" lafı gayet politik ve güzel bir açıklamadır. hoca kamera önünde böyle derken, soyunma odasında "sahaya çıkıp beşiktaş'ın içinden geçeceksiniz" minvalinde konuşuyordur, bunu da hepimizin bildiğini tahmin ediyorum.

  beşiktaş tarafını gereksiz hirslandirmanin anlamı olmadığını, en iyi kendisi bilir. 8 mayıs 2021 akşamı da kazanmak için her şeyi yapacaktır.

  ben derbi açılmasını ve bu sezonu(20-21) geçtim de, seçim iptal oldu ve hocanın sözleşmesi bitiyor ya,

  şimdi ne olacak?

  hocanın istediği transferleri kim yapacak? planlamayı kim yapacak?

  belki gelecek yönetim hocayla çalışmak istemeyecek nereden biliyoruz?

  ya bu mustafa cengiz'in yaptığı cidden iş değil?

  adam benden sonrası tufan olsun diye uğraşıyor resmen.

  hocam yine sendeyiz. gemiyi limana sağ salim yanastirmak senin elinde, planını yap, sözleşme uzatılacak oyuncuların sözleşmesini uzattır. kadro planlamasını yap. orta saha aldır :(

  yoksa 21-22'yi de kaybedeceğiz.
 • 30300
  yaptığı açıklama gayet yerindedir. dostluk, rakibe saygı vs. konusu bir tarafa camianın üstündeki baskıyı da kırmıştır.

  "ulan ya yenilirsek sahamızda şampiyonluğu ilan ederlerse?" diye dolanan kara bulutlar yerini "yenilirsek yenilelim dünyanın sonu değil ya" şeklinde berrak bir gökyüzüne bırakmıştır. görece tecrübesiz oyunculardan oluşan kadromuzun maça bu ruh haliyle çıkması daha doğru olacak.
 • 30301
  8 mayıs 2021 galatasaray beşiktaş maçında rakip takımın şampiyon olma ihtimaline karşılık alkışla karşılık veririz diyen hocamız. bence gayet politik ve doğru bir söylem olduğuna katılıyorum. umarım yaşanmaz ama yaşanırsa da önce rakibini tebrik et, saygı duy ki yaşanılacak goy goyun bir nebze önüne geçebil.

  12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçında rakip takım ışıkları kapatmamış olsa, bu kadar zorluk çıkarmamış olsa hatta kupanın oraya getirilmesini istememiş olsa böyle bir tadı olur muydu?
 • 30302
  çok istediği salih uçanbeşiktaş'a,
  çok istediği çağtay kurukalıpfenerbahçe'ye,
  çok istediği barış alper yılmaztrabzonspor'a kaptırmak üzereyiz.

  son 3.5 yıldır nispeten en güzel geçen transfer dönemlerimizden biri olan son transfer döneminde de;

  çok istediği berat ayberk özdemir'i trabzonspor'a,
  çok istediği irfan can kahveci'yi fenerbahçe'ye,
  çok istediği youssouf ndayishimiye'yi başakşehir'e kaptırdık.

  son 3.5 yıldır neredeyse her transfer döneminin hikayesi benzer oldu aslında. sürekli hocanın istediği oyuncuları kaptırdık. hocanın inatla istediği ve alamadığımız oyuncularla koca bir takım kurabilirdik. kendisi bu duruma nasıl sabrediyor bilmiyorum ama 1-2 ay daha sabrederse umuyorum ki hoca da taraftar da artık çilesini doldurmuş olacak, bu kaptırmaların sayısı ciddi ölçüde azalacak.
 • 30303
  kendisi de ülkedeki kutuplaşmadan bıkmış olacak ki kendisine sorulan soruya ayrıştırıcı değil birleştirici bir yanıt vermiştir. sahi siz de sıkılmadınız mı bu ayrışmadan, bunaldığınızı, nefes alamadığınızı hissetmiyor musunuz ? hakemler kötü, rakiplere davrandığı gibi bize davranmıyorlar evet, ama sonuç olarak birisi şampiyon olacak. biz olamazsak olanı tebrik etmek hem bizi büyütür, hem benim gibi umutsuzluk içinde olanlara geleceğin iyi olabileceği konusunda umut da verir. sadece bizi, kişi olarak sadece kendimizi düşünmememiz gerektiği gerçeğini tokat gibi yüzümüze vurur belki de. belki böylelikle anlarız futbolun sadece bir oyun olduğunu; rekabetle sağı, solu suçlayarak kutuplaşmamızın hiçbir şeyi çözmeyeceğini anlarız.
 • 30304
  hocanın istediği oyuncuları rakiplere kaptırmadık. hoca her transfer dönemi 10 oyuncu transfer etmek istiyor, 10 oyuncu göndermek istiyor. dolayısıyla hepsi alınamıyor. hocanın her istediği oyuncu alınsaydı, şuanda kadromuzda 50 kişi vardı. büyük takımlarda böyle sirkülasyon olmaz. az transfer yapılır, öz transfer yapılır. başarı istikrar işi. hoca da eski hoca değil. ki galatasaray'ın bu sene sorunu oyuncu eksikliği değil, oyuncu fazlalığı, teknik direktör eksikliği.
 • 30305
  anladığım kadarıyla kendisi yanlış takımda çalışıyor.

  galatasaray irfan can kahveci'ye ederinin üstünde para verecek durumda değil. her istediği oyuncunun alınmaması başarısız olmasına bahaneyse man city'den aşağısı zaten kurtarmaz. galatasaray ise ffp sınırlarında takılıyor. senin 3 verebildiğine rakip 6 verdiği sürece alır.

  "hocama laf gelmesin de galatasaray batsın, ne olacak?" demiyorsak da abuk subuk olguları çekiştirip mecraından çıkarmanın gereği yok.
 • 30306
  19-20 sezonunda, jean michael seri, mario lemina, christian luyindama(bonservis), radamel falcao, steven n'zonzi, florine andone, emre mor, ryan babel, adem büyük, taylan antalyalı* gibi oyuncular transfer edildiği zaman herkes bizi şampiyon ilan etmiş ve biz de dahil herkes büyük bir beklentiye girmişti ama kağıt üstünde ligi domine etmesi gereken kadro, ha oldu ha olacak derken sonuç fiyasko oldu.
  bu sezon*devre arasında deandre yedlin, gedson fernandes, mostafa mohamed ve henry onyekuru'yu aldıktan sonra sözlükteki herkes tamam oldu artık yönetime de bir şey söylemeyelim ellerinden geleni yaptılar artık top hocada vs. tarzında entry'ler giriyordu. geldiğimiz nokta ortada. beşiktaş'ı alkışlayalım mı alkışlamayalım mı onu tartışıyoruz. ben şampiyon olamadıktan sonra kim olmuş, alkışlanmış mı alkışlanmamış mı bana ne, çokta tın. isteyen alkışlar gider tebrik eder, istemeyen gider kenarda ısınır.
  ancak takımın mali durumu ortada, dünyada hiç bir kulüp her talip olduğu oyuncuyu alamaz sonuçta, şimdi yapılan transferleri görmezden gelip, olmayan transferler üzerinden yönetime sallamak mantıksız. şu son iki sezonda da galatasaray'ın kadro kalitesi fenerbahçe'den de beşiktaş'tan da iyiydi. adamlar*, kurtulmak için yer aradığı cyle larin'den, 36'lık atiba'dan ne biçim katkı alıyor. biz fernando reges, steven n'zonzi beğenmiyoruz ve bu adamları yok pahasına kaybediyoruz. fatih hoca boş gündem yaratacağına, bu kadar yatırımın sonucu neden hüsran bir zahmet onun açıklamasını yapsın taraftara.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!