• 30079
  bunu paylaşmak için gece 12:00'yi beklediğimi söylemeliyim. bu değersizleştirmeye bir son verilmeliydi.

  şu internette yorum yazabilme, sosyal medya ortamlarında iki tuşa basıp istediği kişiye, kamuoyuna doğrudan ulaşılabilindiğinden beri kendisi hiçbirşeyin uzmanı olmayan, başaramamış, vasat, kimsenin görmeyeceğini bilse her haltı yiyebilecek türden boş insanlar çıkıp ahkam kesebilmeye başladı. bu görüşleri de kesin hakikat bilerek körü körüne savunur oldu.

  hayatta gayesi, bilgisi, görgüsü, aidiyeti, çabası, referansı kim olduğunu bilmediğimiz insanlar iki tane yorum yaparak yaşayan en değerli efsanemizin henüz daha yarış devam ederken görevden ayrılmasını istiyor. başkanı pandemi döneminde ağır hastalık geçirmiş ve 1 ay sonra seçime gidecekken istifaya çağırıyor. daha yarışta ne olacağı belli değilken takım başsız kalıp havlu atsın diyor. güya kanaat önderliği yapılıyor.

  fatih terim geçmişi, hırsı, gayesi, çabası açıkça ortada olan yaptığı ve yapamadığı işlere tarihte kendi adını yazıyorken insanlar sıcak odalarında huzur ve keyfi kaçınca tavır koymak istediğinde istifaya davet ediyorlar.

  tarih, alpaslan dikmeni hatırlayacak, sizi hatırlamayacak basit insanlar. arkadaş, hep mi kazanabilirsiniz. kayıp da edilir. mücadele ederek, savaşarak edilir. hoca zaten o ışığı göremediğini maç sonunda söyledi.

  siz o istifa mesajlarını atarken, maçın hemen arkasından 2 saat sonra, takım 3 gün sonra oynayacağı maçın kampını açıkladı. ertesi gün öğleninde yola çıktı.

  her saniyesini mücadeleye adayan, galatasaraya hizmet mazisi 50 yıl olan, istemediği oyunun üstüne 2 saat sonrasında kamp duyuran hocamızı değil de bu arkadaşları dinleyeceğiz.

  fatih hoca çıkıp yalnız hissediyorum diyor. ancak ve ancak bildiri yayınladılar. sosyal medya kapansa, taraftar topluluğu kendini lağveder heralde. gstv olmasa başkanımız ekran bulamaz heralde.

  hoca galatasaray adını en tepeye yazmak için kime karşı yalnız biliyor musunuz?
  1) eski fb asbaşkanı, tff başkanının yönetimine, kurullarına
  2) mhk hakemleri, saha içi ve var hakemlerinin kararlarına
  3) medyada galatasarayın içini karıştırmaya çalışan tipler, yorumcular, etki altında bırakanlara
  4) rakip takım yöneticisi ve futbolcusu veya farklı takımlardaki eski futbolcularının camiaları için cephe oluşturmasına
  5) kendi kulübümüz ve yönetimimizin hiç görüş almadan hareket etmesine, demeç vermesine
  6) kendi camiamız içerisinde galatasarayın menfaatini düşünmeden gündem olmak isteyen, galatasaray adı içeren bir ünvanı adının arkasına yazıp pr yapmak isteyen tiplere

  ve
  7) kendi en bilindik taraftar grubunun durduk yere çıkış yapmasına

  vurun kardeşim, hepiniz vurun. fatih terim galatasarayın adı ve armasını çok yükseklere çekti.

  yaptığı işler olmasaydı ne federasyonu adam yerine konurdu, ülkesinin adı futbolda iddialı olurdu, kulübü bu kadar büyük marka olurdu, yönetim görevine gelmek isteyenler o marka ihtişamını bilirdi, taraftar grubu da "avrupa'da şu maçta ortalığı inlettik", " koreografimizin göndermesi süper oldu" diyebilirdi.

  fatih hoca büyük adamdır hasım bilenlere bile böyle faydası olmuştur.

  benim ise efsanemdir. ne olursa olsun dostu bilsin, yanında bilsin.

  tercihlerine katılmayabilirim, son dönemdeki kayıpların etkisiyle elimizdeki şampiyonluğu verdik belki de. ama ben vefa hissediyorum. koca 1 yıldır seyircisiz oynamak zorundayız. bunun böyle olmasının tek sorumlusu hoca mı?

  imparatora ve takıma;
  "kazanacaksınız, kazanmak için uğraşacaksınız. ama netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız hep şampiyonsunuz ve öyle de kalacaksınız"
 • 30081
  2020-2021 sezonunda çok hata yaptı, sezonun bu hâle gelmesinde en önemli faktör oldu. hepsine katılıyorum ama kendisinin karşısında yer alanları görünce yeniden bu kulübün temeli olduğu görüşünü savunuyorum. bir yanda galatasaray'ı küme düşme hattına sokup hâlâ konuşanlar, bir yanda kendisinden 20-30 yaş küçük gençlere reisçilik taslayıp kendilerine ünvan verenler. bir yandan da fatih terim. evet fatih terim er ya da geç teknik direktörlük ceketini asacak ama bu kansız gerçekleşmesi gereken bir değişim olmalı. bu kulübün bir kez daha 2008-2011 ve 2013-2017 yıllarını yaşayacak gücü yok.
 • 30082
  yahu adam, elinde halil dervişoğlu varken maça babel'le başlamış, babel'i oyunda tutup iki sezondur süründüğü sol kanada atarak kerem'i forvete çekmiş, ikinci yarıda babel'i sola, kerem'i sağa hapsedip gol gerekiyorken kerem'i oyundan çıkarmış, babel'i 90 dakika sahada tutmuş* ve bu tip saçmalıkları üç senedir bilfiil devam ettirmiş, hala uzun uzun kahramanlık destanları yazılıyor hakkında.

  duyan da sanır asli işini mükemmel yapmış da saha dışı işler yüzünden yenilmiş. hayır, asli işinden çok saha dışına kafa yorduğu için galatasaray bu halde. homeros destanı yazmanın alemi yok. anaokulu mu burası?
 • 30083
  neden bu kadar yalnız hissettiğini, aklının sahada olmamasını ve asla yapmayacağı hatalar yapmasını anlamlandıramıyordum, ta ki bugüne kadar.

  ultraslan denen oluşumun yaptığı açıklamayı okuduktan sonra olay kafamda netleşti. burada sadece bir başkanla yaşanan iletişimsizlikten bahsetmiyoruz; hoca taraftar grubu, kulübün sosyal medya araçları ve yönetim üçgeninde sıkıştırılmış. asıl taraftar pandemi nedeniyle tribüne gidip kendisine desteğini gösteremediği için de bu yalnızlık hissi iyice ayyuka çıkmış belliki.

  benim için bu saatten sonra eleştiri faslı bitmiştir. bu kadar sağlıksız bir çalışma ortamında kimseden başarı bekleyemezsiniz. günahıyla, sevabıyla; gelecek sezon yeni bir yönetim ve inşallah kötü niyetten temizlenmiş tribünlerle kendisini kenarda görmeyi çok istiyorum.
 • 30084
  yaşayan ve gelmiş geçmiş en büyük galatasaraylı, gerçek anlamda yürüyen galatasaray kendisi. yaşattığı şeyler aynı marşta da söylendiği gibi uğrunda ölmeye değer. 3. büyük olan galatasaray'ı en tepeye yerleştiren, bu ülkenin avrupa'da da bir şeyler yapabileceğini bize gösteren de kendisi. camiasına ve ülkesine olan katkılarını yazmamıza gerek yok, hayatımdaki en mutlu bir çok anın başrolünde kendisi var. iyi ki galatasaraylı olmuş ve iyi ki bende galatasaraylı olmuşum. futbol isimli bu spor müsabakasında yüzümüzü o kadar çok anda güldürdü ki. ancak kendisinin de ifade ettiği gibi aslolan galatasaray.

  galatasaray'ın yeniliğe ihtiyacı var, yeni bir kana ihtiyacı var. eğer ki hakemler ve karşısındaki güçler galatasaray'ı vuruyorsa bundan öncede vuruyordu yada bundan sonra da vurmaya devam edecek. geçmiş başarıları için hakemde bizi itekledi diyor muyuz? hakemlere bir pay veriyor muyuz yada? fatih terim onlarca başarı kazanırken hakemler hep fatih terim aleyhine mi hareket etmiştir? böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortada. hakemler veya diğer dış güçler bilinçli bir şekilde fatih terim başarılı olmasını isterse hakemin çalacağı bir penaltıya, kırmızı karta bakar herşey. fatih terim'in başarılarının yanında hakemler kelimesinin gelmesini ben yakıştıramıyorum. aynı şekilde başarısızlıklarının yanına da yakıştıramıyorum. başarılar nasıl kendisininse ki kendisi çok büyük bir liderdir, liderler bütün sorumluluğu alır, almalıdır da.

  bir taraftar olarak galatasaray bitti demeden bitmezin sembolüdür fatih terim. ancak sembolüydü oldu benim için. kendisiyle beraber başarılı bir gelecek hayali kuramıyorum. onlarca cepheyle bitmeyen savaşları, oyuncularıyla olan ilişkileri, oyun düşüncesi daha da doğrusu ortada olmayan oyunumuz ve en önemlisi inadı canı kadar sevdiği galatasaray'a zarar veriyor. içerisinde olduğu için bence göremiyor yada görmek istemiyor ancak gerek açıklamaları gerekse de sahada gördüklerimiz iç açıcı değil. neresinden tutsak elimizde kalan bir takım var ortada. fizik olarak yetemiyoruz, yetenek olarak yetemiyoruz, oyunu domine edemiyoruz ancak suçlu hiç bir zaman kendisi olmuyor. haliyle de oyununu değiştirmek için bir şey denemiyor. aynı oyunculara ihale kalıyor, aynı isimlerle devam etmek istiyor ve sonuç iyi bitmiyor. bu durumu da kendisini sevenlerin kendisine söylemesi gerek.

  gitmesi durumunda başarı kesin gelir diye bir iddaam yok. hocayı kenarda görmek bambaşka bir keyif ancak o keyif bana seyir olarak dönmüyor ve yeni hocalara karşı yüzlerimiz düşüyor hep, yeniliğe kaybediyor artık geçmiş zihniyet. tecrübesi, çevik kararlar yada pragmatist kararlar vermesini engelliyor, her şeyin kendi istediği gibi olmasını istiyor. belki de bu yüzden son 2 senedir rakiplerinden geride kalıyor.

  ben bir galatasaray taraftarı olarak gelecek adına umutlu olmak istiyorum. daha da önemlisi sahada bir oyun planı görmek, zevk alacağım bir takım seyretmek istiyorum. fatih terim'in bana yada türk sporuna ispatlaması gereken tek bir şey yok. yaptıkları tarih sayfalarında her zaman. buna rağmen hatalarına bu kadar bağlı kalmasını kabullenemiyorum ve umutsuzluğa düşüyorum.

  kendisi gidecek, uçucaz kaçıcaz diye bir düşüncem yok. ancak yeni bir kan yeni bir başlangıç demek. zamanında öğrencisi okan buruk boşta ve hali hazırda son şampiyon. başarı garantisi yok elbet ancak yeniliğe daha açık çünkü daha kariyerinin başında. rakiplerinden fazlası da başakşehir'le şampiyonluk yaşadı. öncesinde de oynattığı oyun zevk verici bir oyundu. dinlenerek takımımızın başına gelmesini isterim.

  fatih terim'in sene sonunda gitmesini istemek en doğal hakkımız. takımımız için en iyisini istiyoruz. fatih terim, koskoca bir mazi bırakarak gidecek ve yaşarken onore edilmesi içinde herşeyi yapmalıyız. her camia kendi fatih terim'ini arıyor ve çok şükür inanılmaz şeyler yaşadık kendisiyle. aşırı derecede seviyorum kendisini ve kalan zamanında da çok mutlu olsun istiyorum. galatasaray başarılı olduğunda bir taraftar olarak o da bizim gibi sevinecek. bunda kırılacak bir şey de yok. hayat geçiyor, zaman geçiyor ve zaman her zaman kazanıyor. kendisine akılcı davranmasını ve bu camia için en doğru kararı vermesini istiyorum. bu dünyada kendisini kovabilecek bir güç de yok bu arada, kovulmak söz konusu olamaz. kendisini kovacak insan yok, oldu diyelim, böyle bir ayıbı bize yaşatacak insana da allah akıl fikir versin. doğru bir şekilde bu sürecin yürütülmesi gerekli.

  çok seviyorum ama galatasaray'ın da bana keyif vermesini ve başarılı olmamızı istiyorum. istediklerimi de hocanın artık yapamayacağını ve sene sonunda yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum.
 • 30085
  o gün "nerede kalmıştık" yazmasıyla galatasaray arması altında hiçbir şekilde kendisine sırt çevirmeyeceğim. saçma gelebilir ama o kadar mutsuz olduğum günde benim seyrimi bu hareketiyle 180 derece çeviren adama kim olursa olsun asla sırt çevirmem. kendisi benim için eleştirilmez değil vazgeçilmezdir. bilmem burayı okur musun ama hocam. teşekkür ederim sana. büyük insansın. iyi ki varsın.
 • 30087
  ultraslan denen oluşumun istifasını istemesi takımda kalması fikrinin öne çıkmasındaki en büyük yol gösterici, ışık olması gereken hocamız.
  burada kendisinin saha içi kararlarını eleştiren onlarca yorum okudum, çoğuyla da aynı kanaatteyim. fakat kendisi ffp belası bitmişken, yeni sezonda, yeni yönetimle istediği kadroyu kurabilecekken ve türk futbol tarihinin tartışmasız en büyük hocasıyken bence takımda kalmalıdır.

  son bir şarkı daha.
 • 30088
  galatasaray taraftarı yaşayan efsanesi fatih terim’e sahip çıkmalıdır,3-5 çakala yedirmemelidir.türk futbolunun en büyük efsanesi fatih terim galatasaray’ın sadece geçmişi değil geleceğidir.galatasaray’ın başarılarının yarısında imzası olan bu adamı bir avuç ne idüğü belirsiz tiplerin kendisine yol göstermesini gerçekten yediremiyorum.en büyük hayalim kendisinin galatasaray başkanı olması ve yapacağı devrimlerle galatasaray’ın geleceğini kurtarmasıdır.hoca elbette eleştirilmez değil ki zaten bol bol eleştiriliyor ancak kıymetini bilmeli ve kendisini itibarsızlaştırmaya çalışanlara asla izin vermemeliyiz.
 • 30089
  galatasaray camiasında ya da yönetiminde, kendisinden önce o kadar fazla işini yapması gerekirken yapmayan ya da yaparken birilerinin altını oyarak yapan zat-ı muhterem varken, rezil bir şekilde istifaya zorlanmasını sadece komik bulduğum teknik direktörden fazlamız. allah’tan kendisi, bu içi bomboş kişilere ve aksiyonlara pabuç bırakmayacak kadar durumdan haberdar.
 • 30090
  hala orta sahasızlık, takım kalitesi gibi argümanlarla savunulan hoca. galatasaray'da yalnız bırakılmış, yönetim sıkıştırmış, saha dışı işlerle uğraşmak zorunda kalmış diyin hepsine ben de katılıyorum fakat halil yerine babel'i oynatan, kerem'i tek forvete çeken, emre kılınç'ı bir ankaragücü maçı sonrası aniden kesen ve bunlar gibi daha anlamlandıramadığımız bir çok oyun içi hataya yol açan futbol anlayışı varken kadro kalitesizdi demek biraz ucuza kaçıyor. orta saha yok argümanına da katılmıyorum geçen sezon bu takımda 6 tane sapa sağlam avrupa standardında orta saha vardı da ne oldu. bu sezonda donk, belhanda, taylan, emrex2, gedson gibi alternatiflerimiz vardı. sorunu tek tek oyuncularda aramanın lüzumu yok. benim fikrim bırakmasının doğru olacağı yönünde ama şu anki ortamda hoca bırakırsa üzülürüm o da ayrı bir mevzu. ultraslan denilen oluşumu da sevmiyorum, basiretsiz yönetimi de sevmiyorum. hocayı seviyorum ama bırakması gerektiğini düşünüyorum bir taraftar olarak. iki ucu boklu değnek yani.
 • 30091
  yaşayan en büyük efsanemiz. biatçi olarak yaftalanan gruptayim. devam etmesini istiyorum, bırakmasını ve yeni hoca ile sezona devam edilmesini isteyenleri de anlıyorum. anlamadığım tek şey, vefasızlık. terim son iki yıldır bizi sampiyon yapamamış olabilir, bu onun büyüklüğünden de galatasaray'ın büyüklüğünden de birşey götürmez. terim ile galatasaray bugüne kadar hep yarım kalan aşk hikayeleri gibi ayrıldı, o nedenle de tekrar birleşti. terim ve galatasaray'ın yolları tekrar ayrilacaksa, bu ilişkinin, istifa etsin, gitsin artık şeklinde değil, gayet medeni ve hem galatasaray'ın hem de terim'in şanına yakışır şekilde olması gerekir. yaşanan kaos ortamında, herkesin vicdanının rahat edeceği bir şekilde ayrılık yasanmazsa, yaşanan ilk basarisizlikta kapısının önünde taraftarın toplanması kaçınılmaz olur. başarısızlık olabilir, terim'in artık yapamadığına da inanilabilir. ama terim için istifa kelimesi kullanmak, ya da kovulsun demek yakışmaz.
 • 30092
  elinde kötü kadro olduğu sanrısından sıyrılmak lazım zira devasa bir yanılgı bu. elinde gayet iyi bir kadro var ama kendisi bu kadrodan istikrarlı şekilde verim alamadı ve alamıyor, basit.

  bırakması gerektiğini düşünüyorum ama bunun sebebi kendisinin kötü bir teknik adama evrildiğini düşünmem değil; bırakması gerektiğini düşünüyorum çünkü tamamen heyecanını kaybettiğine, kadro seçimlerinde sağlıklı kararlar alamadığına ve belli başlı konularda -misal korner başta olmak üzere duran top organizasyonları- takımı yeterince çalıştırmadığına inanıyorum.

  sezon sonunda başkan, yönetim, teknik direktör, teknik ekip ve oyuncu grubu gibi farklı kollarda topyekûn bir tazelenmeye gitmesi elzem görünen galatasaray'ın teknik sacayağı. ümit ederim efsanesi olduğu galatasaray için en doğru kararı verecek olan yine kendisi olur.
 • 30094
  istifa talep edenlerin kendisini tanimamasi bir yana empati yapamadiklarini dusunuyorum. anca menajerlik oyununda olabilirsin zaten de, sen olsan boyle mazinin ustune bu sekilde mi veda ederdin? olacak is mi bu?

  sabirsizligi ve bu seneki kaybin acisini anliyorum ama rakiplerden hangisi kazanirsa kazansin birinin finansal ve elindeki kadro yapisi olarak oburunun sportif direktoru sahaya indirme mecburiyetini gorup gelecekle ilgili nasil bu kadar umutsuz olunabildigini anlayamiyorum. tarafsiz olarak bahis yapsaniz bu 3 klupten hangisinin gelecek 5 senedeki basarilarina oynardiniz mesela?

  rakiplerin caresizce senin kazanan modeline benzemeye calisiyorlar, sen kendi modelini degersizlestirmek icin elinden geleni yapiyorsun. cunku ne oldu? bu sene basarili olamadin.

  guzel o zaman taraftar, baskan/baskan adayi veya gazeteciysen yeni bir model oner ama o 10 sezonda 8 sampiyonluk kazanmayacak, 10'da 10 yapacagini garanti edeceksin ona gore.
 • 30095
  4 senedir top oynatmadığını iddia edenler bile var burada ama, şampiyon olduğumuz 2 seneyi çıkaralım, 2019-2020 sezonunda pandemi öncesi yakaladığımız 8 de 8'lik seride harika bir oyun izlemiştik. demek ki hoca aynı konsantrasyonu sezona yayamıyor. bunu sezonun en azından 3 te 2'sine yayacak yöntemi bulursa hem güzel futbol izletir bize tekrar, hem de yeniden şampiyonluğa yürüyebiliriz. kendisinin artık devrinin kapandığı euro 2016 döneminde de söyleniyordu. 2 sezonda 2 şampiyonluk aldı gelir gelmez. ben bunlara aldırış etmiyorum. her sezon şampiyon olamayan hocaların devri bitiyorsa bu dünyada kimsenin devri diye bir şey söz konusu olamaz herhalde.
 • 30097
  'galatasaray'ın efsanesi de iki yıl şampiyon olmayıversin, buna da hakkı yok mu?'

  şu ortamda, hocayı savunanların ortaya attığı tek savunma da bu. iki yıl şampiyon olamamak...

  galatasaray'ın içinde bulunduğu rezil durumdan çok bu savunma mekanizması benim sinirimi bozuyor. bu memleket öyle bir hal aldı ki artık, her konuda, her ortamda elindekine minnet edeceksin, vasata tamah edeceksin, yoklukta bile ses etmeyeceksin. bu sığ bakış açısı beni öldürüyor artık.

  yahu güzel kardeşim, mesele iki sene şampiyon olamama meselesi değil. ben 22 şampiyonluk görmüşüm, uefa, süper kupa görmüşüm ve evet bunların da pek çoğunun altında terim'im imzası var, allah razı olsun. bunları görüp yaşadıktan sonra ben bir iki yıl boş geçmeye takılmam zaten. takım şampiyon oluyor, kupa kaldırıyor, iki dakika sonra viasat history açıp ikinci dünya savaşında hitler'in yediği bokları izliyorum. baktım o da sıkıyor tlc'den ev yenilemeye takılıyorum. kupa, şampiyonluk, annemizin ligi bir yerden sonra umrumda değil.

  takım dört yıldır dört maç üst üste top oynamamış, forma adaletinin ırzına geçilmiş, gencecik fidanlar kenarda çürürken, yarınların bayrak taşıyıcıları küstürülüp, ununu elemiş, eleğini asmış evlatlara kol kanat gerilmesini midem almıyor. takım duran top kullanamıyor, kondisyon 60 dan sonra dibi görüyor, hücumda üçgenler, ikiye birler yok sadece doğaçlama ve oyuncunun bireysel yeteneklerine bağlı bir hücum planı daha doğrusu plansızlığı, sürekli basit sakatlıklar niye çünkü bu takım çalışmıyor da işte çalışmıyor, iki iki daha dört. mısır ligi'nden mohammed adı ilk çıktı, böyle tırt lig'den adam mı alınır dendi. sonra baktık ki, adam ilk maçlarda çılgın attı. sonra ne olduysa oldu, bizde idman olmadığı için adam gerisin geriye gitti. marcao ilk geldiğinde kemik gibiydi, zımba gibiydi. şimdi beli dönmüyor, arkasına top atıldımı eyvah ki eyvah. luyindama desen hiç sorma. hele ki onyekuru. la adam fransa'da altı ay yattı yattı. buna rağmen geldi ilk iki üç maç fırtına estirdi. bizim o müthiş idmanları yiyince yoruldu garibim tabii. bir ay olmadan onu da bitirdik. ilk haftalarda döktüren adam topa vurmayı unuttu birader.

  ben iki şampiyonluk kaçmış, gitmiş orasında değilim, o kadar sığ bakmıyor. bu takım her hücresiyle, her bir olgusuyla geri gidiyor. altyapı dan bir oyuncu çıkartıp monte edemiyor, eldeki tek bir oyuncusuna değer katamıyor, futbol oynayamıyor, oyuncu satamıyor, ne iki şampiyonluğu allasen. bırakın abi bu işleri, isterse 4-5 yıl şampiyon olmasın ama bir gram ışık göreyim. bir sağ bek sakatlanıp devre dışı kaldı mı, yüzünü hemencecik transfere dönen değil altyapı ya dönen cesur adam göreyim. orta saha yok deyip ağlayacağına, benim elimde aslan gibi bartuğ elmaz var, onun gibi kaliteyi dışardan bile bulamayız diyecek babayiğit göreyim. sezon başından beri babel'den, feghouli'den umduğu medetin onda birini kerem aktürkoğlu'ndan, halil dervişoğlu'ndan umacak bir hakkaniyet göreyim. ama yok, yok allah yok. yahu çıkın da allah rızası için şu dört yılda hoca şunu da yaptı diyin bana.

  tudor'la, riekerink'i savunmak değilde, bu adamlarla da dördüncü beşinci oluyorduk çok şükür. en azından gençler girip çıkıyordu, takım diriydi falan. hem hiç bir şey almıyoruz hem de dört yıldır kapris üstüne kapris çekiyoruz. sıkıldım vallahi. hocadan çok da bu vasatlığa tamah eden güruhtan sıkıldım. en azından mustafa kapı'lar, bartuğ'lar la dördüncü beşinci olsaydık da başımızı dik tutsaydık. şimdi nereden tutsan elinde kalıyor. yazık.
 • 30099
  elindeki kadro beşiktaş ve fenerbahçeye göre kötüdür. bunu anlamak için üç takımın da orta saha rotasyonuna bakmak yeterlidir. neye göre elimizdeki kadro iyi bunu biri anlatabilirse gerçekten çok sevineceğim. josef, ozan, gustavo’yu falan geçtim, 38’lik atiba bile şu takımın çehresini değiştirir.

  silinen entry’ye yönelik edit:

  2008 şampiyonluğundan sonra kurduğumuz kanat ve forvet rotasyonuna bi bakalım isterseniz:

  kewell, baros, nonda, arda, elano, lincoln, keita, ümit karan, gio, jo, vs vs

  bu oyuncuların hepsi diğer takımların çehresini değiştirirdi ama bu kadro bi kez 3., bir kez 5. ve malum 2011 rezaletinde 8. oldu. yukarda bahsettiğim oyuncular bu dönemde forma giydi. bırak şampiyon olmayı, doğru düzgün derbi galibiyeti bile görmedik.

  ne zaman selçuk - melo ikilisini bulduk, engin baytar, emre çolak, semih, dany gibi oyuncularla şampiyon olup şampiyonlar liginde çeyrek final oynadık. orta saha her şeydir. uyanın o rüyanızdan artık. hocanın elindeki kadro net olarak kötüdür.
 • 30101
  takımın elinde ne zaman para varsa hocanın o zaman ortaya çıkması takdiri ilahi gibi bir şeydir. son geldiğinde geleceğin takımını kurmak için çıktığı ve "futbolcuların geleceklerine yatırım yapacağız" dediği yolda;

  arda turan
  ryan babel
  falcao
  fatih öztürk
  şener özbayraklı
  semih kaya

  gibi transferlere izin vermiş ya da yapmıştır ki daha sayabileceğim bir sürü mantığa aykırı futbolcu var. hoca yarın çekip giderse ki bence gitmeli, ardında şişmiş kontratlar, az para alan huzursuz futbolcular ve daha bir sürü sorun bırakacak.

  - stoperlerin bitmeye yakın olan sözleşmeleri
  - yıllık ücret adaletsizliği
  - genç oyunculara verilmeyen şanslar

  gibi gibi. arkasından gelecek olan kişiye şimdiden sabır diliyorum.
 • 30102
  benim düşünceme göre teknik direktör olarak galatasaray'a verebileceğinin maksimumunu vermiştir, artık düşüş trendindedir. kötü yönetimlerle çalışıp, iyice düşmeden de saha içindeki görevinden ayrılmalıdır 2021 yazında.

  ama galatasaray'a verebilecekleri bitmemiştir. yabancı sınırına karşı duruşu, zeminler hakkındaki açıklamaları, scout sistemine verdiği önem, camiadaki gücü ortada. böyle bir figürü dışarıda bırakmak da olmaz. o yüzden; kafasına yatan, iyi anlaşabileceği bir başkan adayıyla oturup "sportif direktörlük, futbol direktörlüğü" gibi bir konuda anlaşmalı. öyle bir başkan yoksa da elini taşın altına koyup, kendi başkan olmalı veya yine kendi çalışabileceği bir adayı seçimlere girmeye ikna etmeli.

  terim; yeryüzünde bu güce ve akla sahip belki de tek galatasaraylı. artık yıldırım demirören, dursun özbek, mustafa cengiz gibi zayıf yönetimlerle çalışarak kendisine de bize de yazık etmemeli. bu gücü kullanıp, galatasaray için güçlü ve iyi bir futbol aklı oluşturmalı.
 • 30103
  muhtemelen ali sami yen'den beri bireysel anlamda galatasaray spor kulübüne en büyük hizmetleri yapmış olan, fakat saha içindeki başarısızlıklarıyla eleştirildikçe saha dışındaki mücadelesiyle övülmeye çalışılan insan. iş artık cidden kabak tadı vermeyi de geçti, insan zekasına hakaret boyutuna ulaşmaya başladı.

  bu sezon dilim dilim doğranmamızdan görüldüğü üzere hocanın saha dışındaki mücadelesi galatasaray'ın haklarını korumaya yetmiyor. transferine karşı çıkıldığı zaman "sizin haberiniz yok ama bu adam saha dışındaki elimiz kolumuz olacak" diye savunulan arda turan'ın da gördüğümüz kadarıyla saha dışında pek bir katkısı olmadı. demek ki adam gibi bir yönetim yoksa fatih hoca saha dışında ne yaparsa yapsın karşısındaki çeteye gücü yetmiyor. örneğin umut bulut da sahada iyi niyetle koşturup duran bir santrfordu ama gol atamıyordu, bu sebeple gönderildi. yerine gol atabilen santrforlar geldi. dolayısıyla iyi bir galatasaray izlemek istiyorsak, fatih hoca'dan bağımsız olarak kulübün haklarını koruyan bir yönetimin varlığı birinci ve temel şart. buna kimsenin itirazı yoktur sanırım.

  şimdi bu yaz adam gibi bir yönetimin geldiği, fatih hocanın saha dışına bakmak zorunda kalmadığı bir gelecek tasavvur edelim. ffp anlaşması bitmiş olsa da kulübün mali şartları belli, euro 10 lira olmuş, üç aşağı beş yukarı bu kalitede bir kadroyla devam edeceğimiz de aşikar. eskisi gibi belhanda'ya 10 milyon euro bonservis, falcao'ya 5 milyon euro maaş basıp almamız mümkün değil. şu sıralardaki as kadromuz olan muslera-yedlin-linnes-marcao-luyindama-saracchi-ömer bayram-taylan-emre kılınç-gedson-feghouli-kerem-onyekuru-mustafa muhammed-babel-halil ekibinin %70-80 oranında devam edeceği aşikar. saracchi gider başka bir kiralık isim gelir, babel gider scout transferi gelir, gedson gider salih uçan veya bir başkası gelir ama 2017 yazındaki gibi bir transfer şovu yapılamayacağı, 2017-18 şampiyonluğunda sahip olduğumuz ihtişamlı kadroların kurulamayacağı belli.

  peki bu şartlar altında fatih hoca yönetiminde gelecek sene daha iyi bir futbol göreceğinize inanıyor musunuz? ben inanmıyorum, takımın iki ileri bir geri gidip saçma bir performans sürdüreceğini apaçık görüyorum. bu sebeple hocanın gelecek sene teknik direktör olarak kalmasını istemiyorum. sportif direktör olabilir, başkan adayı olabilir, ne bileyim piontek'in ekibindeyken yaptığı gibi bütün memleketteki genç oyuncuları tarayacağı bir altyapı koordinatörü olabilir. kendisi bir galatasaray efsanesi ve onu çok seven milyonlarca insan var, canı ne yapmak istiyorsa galatasaray'da o görevi alabilir. fakat gerek geçen sezon, gerek bu sezon fatih hocanın başında bulunduğu teknik heyetin saha içindeki performansının daha iyisini gösteren birçok teknik ekip gördük. başımızda iyi bir yönetim olmadıkça, hocanın saha dışındaki çarpışmasının boşa çıktığına da hep birlikte şahit olduk. fatih hocanın artık saha dışında da saha içinde de yetersiz kaldığını apaçık tecrübe ettik.

  gerçekten anlamıyorum, geçen sene elinde çok çok iyi bir kadro varken, bu sene elinde süper lig için gayet yeterli bir kadro varken ömer erdoğan'ın hatayspor'a çağdaş bilmemkim'in alanya'ya oynattığı oyunu oynatamayan bir teknik ekip gelecek sene neyi daha iyi yapacak?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!