• 29021
  büyük kaptan,

  alanya çok zor deplasmandı, ilk yarıda hakem doğramasından sonra beraberlik bile iyi derken, geriye yaslanarak, ilahi adalet, kelebek etkisi, evren ve allah kazandık. (bkz: 20 şubat 2021 alanyaspor galatasaray maçı)

  önümüzde kolay gibi gözüken gerçekte galatasaray düşmanlarının alanya maçının ilk yarısında sergiledikleri organize bir kötülük-zorluk serisi ile karşı karşıyayız.

  lütfen oyuncularımızın şımarmasına kesinlikle izin vermeyiniz. fener maçından sonra duvar ördük diye sevinen iki stoperimizin hataları ile kupa maçında alanya takımından 3 gol yediğimizi öğrencilerinize hatırlatınız.

  kornerlerimiz hala etkisiz, duran toplarımızın halen kötü, taç atışlarımızın ofsayt kuralı varmış gibi ileri değil geriye ve yavaş, son maçta kesilen donk'un tüm iyi niyetine karşın yavaş, kerem'in özellikle galatasaray maçlarının organize kötülük sebebiyle ilk 45 dakikada bitmesi vakıasını düşündüğümüzde ikinci yarı değil de ilk yarı da sahada olması zorunluluğu, emre akbaba'nın üç aydır formsuz olması buna karşın acilen oyuncu değiştirecek skor yapacak yedeklerdeki en önemli oyuncumuz olması, etobo'nun ve marcao'nun hakemler sebebiyle kırmızı kart görme kapasitelerinin yüksekliğine karşın gerekli uyarıları tekrarla yapmanızın şart olması, hoca olarak size 5 maç ceza verecek şartların oluşturulması gibi kötülük planlarının yapılıyor olması hakkında değerlendirmeleri dikkat etmenizi karınca misali talep etmekteyim.

  taraftarsızlık en büyük sorunumuz, salgın ve üçüncü dalgadan sizin ve oyuncuların mutlak korunması için kırmızı alarm seviyesinde sıfır etkileşim ile oyuncuları takip ettiriniz.

  kadromuzun çok naif, orta saha bölgemizin derin olmaması, elimizde sadece bir golcümüzün olması sebebiyle dikkatli kere dikkatli olmalıyız.

  geçen sene yaşadığımız iki kişinin eksikliği ile kaçan konsantrasyon sorunumuzdan ders almalıyız.

  sizlere güveniyor ve canımızdan çok seviyoruz.

  konsantrasyon
 • 29024
  seveniyle sevmeyeniyle türk futbol tarihinin en büyük figürü. muhtemelen yıllar boyunca eş değer bir figür daha gelmeyecek.

  bu sene hocayla ilgili gözlemlediğim bir nokta var. geçtiğimiz senelerde de organize ama amatör bir kötülük çetesine karşı tepkisini göstermekten çekinmiyordu ancak çok kolay konsantrasyon kayıpları yaşıyordu. 2 ekim 2018 galatasaray fenerbahçe maçı sonrası ceza aldığı süreçte takımın 5 maçta aldığı 6 puan, 2019-2020 sezonu ilk yarısında 16 haftada toplanan 24 puan bu konsantrasyon kaybının en iyi göstergesiydi. bu sene ise kötü niyetli çetenin oyunları devam ediyor ancak hocanın tüm konsantrasyonu saha içinde. gerekli cevapları verse de hocayı saha içinden koparmak isteyenlere istediği fırsatı vermiyor.

  istediği transferler yapıldı. hepsi de tam nokta atışı transferlerdi. bu seneyi alnımız ak şampiyon geçersek önümüz çok ama çok açık.
 • 29026
  stadimizin adı kurucumuz ali sami yen, tesislerimizin adı türk futbol tarihinin efsanelerinden olan metin oktay. bir diğer efsanemiz, yaşayan efsanemiz, fatih terim' in adıni da bu şekilde ölümsüzleștirmeliyiz. bu ada olabilir, muzemizin daha kapsamlı bir hale getirilerek komple bir bina içerisine alınmasıyla müzeye verilmesiyle olabilir. ve ali sami yen, metin oktay ve fatih terim' in bir arada yer aldığı anıt yapmalıyız.
 • 29027
  türk futbol tarihini baştan aşağı alt üst eden, yaşayanı yaşamayanı dahil kulübün en büyük efsanesi, avrupa kupası apoleti hala parıl parıl parlayan canımız ciğerimiz herşeyimiz olan teknik direktörümüz.

  ben hocayı eleştirme işini bizi donklarla sinan gümüşlerle 2 sene üst üste şampiyon yaptığında temelli bıraktım. hoca da insandır hata yapar eleştirilir tezlerine saygı duymakla beraber ben böyle bir yol izliyorum sağolsun kendisi beni hiç mahcup etmedi. pandemi belası da olmasaydı bugün daha önce de yapmış olduğu 4 sene üst üste şampiyonluğuna koşuyor olacaktı.

  alanya maçı özelinde de bir şeyler karalayacak olursak, 65 dakika muhteşem 5 dakika vasat (ki bu sekansta bir kez kalabalık gittik orada da alanya müthiş hızlı hücuma çıkarak başımızı ağrıttı) 20 dakika da kötü oynadık. bu kötü oynunun sebebi yoğun maç trafiğinde sırtına inanılmaz yük binen onyekuru ve mustafa muhammed'in yorgunluğu da var. oyuncu değişikliğini geç yapmasının sebebini de hafta boyu ilk 11i kafasında kurup kompakt savunma çalışılması ve bu nedenle de bunu bozmak istememesi diye düşünüyorum. kaldı ki alanya net pozisyonlarını biz oyuncu değiştirdikten sonra buldu.

  allah seni başımızdan eksik etmesin üstadım,nice şampiyonluklar seninle gelsin.