• 27873
  hocam hakkında sevindirici bir şey geldi kulağıma, hoca büyük bir yerli yapılanmasına gidiyormuş ocak ayında bunun ilk sinyallerini verme niyeti içerisinde olacakmış ama tabi yönetim ne kadar yapar yapmaz bütçe durumları nolur bilinmez.

  yaz transfer dönemi büyük bir yerli ağırlıklı yapılanma işine girecekmiş. bunun esas sebeplerinden birisi boşa çıkacak türk oyuncular olması sebebiyle önümüzdeki sezon avrupa kupaları ve lig için yerli yabancı alternatifi iyi bir kadro ihtiyacı, ikinci sebebi ise sürekli çıkan yabancı sınırı güzellemelerine iyi bir yerli kadro kurup cevap verme isteği, üçüncü ise yetenekli çocukları birilerinin alo emre abisinin elinden almak bir bakıma ego savaşı gibi diyelim.

  sanırım hoca kendisinin getirdiği yabancı serbestliğini sabote etmeye çalışanlara karşı baya bilenmiş, cidden böyle bir yapılanma olacak mı yoksa yine lafta mı kalacak takipçisi olacağım. eğer yapabilirse bu entry alıntılayarak kendisine güzel bir tebrik yazısı yazacağım.
 • 27874
  şöyle adam gibi bir kitap yazılsa hakkında. ama böyle şurada doğdu, şurada büyüdü değil. hocalık kariyerinin başından bu yana ne taktikler oynatmış, nasıl hocalığı büyümüş, kendini başarılı ve başarısız gördüğü noktalar neler vs. yani kapsamlı bir fatih terim futbolu kitabı. hocanın da buna katkı vereceğine inanıyorum. sonra alacaksın o kitabı müzede kupaların tepesine koyacaksın sembolik olarak.

  bunu kim yapar, teknik ve taktik bilgisi yüksek olup hocanın anlattıklarını kitaba aktarabilecek kaç spor yazarı var bu ülkede bilmem; ama ülke tarihinin en büyük hocasına bunu yapmak lazım. başka ülkede olsa bu kitabı antrenör kursları müfredatına alırlar da türkiye’de çok emin değilim tabi.

  edit: değerli sözlük yazarımız kaideyi taciz eden istisna böyle bir çalışmalarının olduğunu; fakat pandemiden etkilendiklerini aktardı. çok sevindirici bir haber.