• 27843
  takımımızdaki teknik direktörlük kariyerine yaşım da gereği şahit olmamdan mütevellit, geçmişimizle gurur duymamı sağlayan hocamız. eğer işine konsantre olursa yapamayacağı şey yok. gerçekten ligimizdeki tek rakibi kendisi. bazı inatlarından kurtulursa şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok. inşallah bu güzel oyunumuz bu sene başındaki gibi birkaç haftayla kısıtlı kalmaz. geçen hafta da takımı güzel oynattığı konusunda hiç şüphemiz yoktu zaten. ama yaptığı değişiklikler tüm dengemizi bozmuştu. deneye deneye doğruyu buluyor sanırım. eksiklerden kaynaklı tercihlerinden umarım birden vazgeçmez. çünkü taraftar da az dillendirmedi taylan hocam, oğulcan hocam diye. sadece biraz deneyime ve sabra ihtiyacı var bu çocukların. eleştirdiğimiz dönemde de dediğimiz gibi taraftar olarak başarıların kendisiyle gelmesi ilk tercihimiz, yeter ki sadece saha içine odaklansın.
 • 27844
  yoğun maç temposu olacak aralık ayına girerken sakatlıkların da etkisiyle deneye deneye alternatifli bir kadro oluşturdu kendisi. tempoyu kaldıramayacak oyuncularımızı haftaiçi haftasonu ayrı ayrı oynatabilecek duruma geldik. emre akbaba, emre taşdemir, donk, linnes, babel, ömer yeri gelince sekidika ve kerem gibi oyuncular şu fikstürde elimizi çok rahatlatacak gibi duruyor. o virajı güzel dönersek zaten hoca rüzgarı arkasına alıp bu takımı yine şampiyon yapar.

  inancımız tam.
 • 27845
  babam benim. sen neler izletiyorsun bize öyle...
  orta saha olarak alınan donk stoperde, iki sene önce futbol hayatı biten emre taşdemir sol bekte, sağ bekte müzmin yedek linnes var. orta saha desen bi tuhaf. feghouli 30'undan sonra 8 numara oynuyor, emre kılınç saf kanat oyuncusuyken, ondan da orta saha çıkarmış, kanatta galatasaray seviyesinde görülmeyen oğulcan, ileride diagne falan. bakın kalede fatih öztürk'ün olduğunu söylemiyorum çünkü üstüne şut bile gelmedi.
  fatih terim taktik bilmiyorcular yasta. adamın kafasında çok elit bir oyun var da transfer yapılamıyor işte. o da bu oyunu bu oyuncu grubu ile oynamak istemezdi. ama bunlarla bile oynayabiliyor işte.
  ben asıl ffp cezasından kurtulduktan ve istenilen oyuncular alınabildikten sonrasını merak ediyorum.
 • 27846
  doğru kadroyu, doğru saha yerleşimini buldu. şimdi esas sınavı başlıyor. ders alan fatih terim mi olacak, ders veren mi?

  sakatlar yavaş yavaş hazır hale geliyor. tekrar arda'yla, babel'le, kanat feghouli ile falan 4-1-4-1 saçmalığına mı dönecek, yoksa "dünyadaki elit takımların ofansif futbol modelini sahaya yansıtan bir galatasaray vardı" diyebilmesini sağlayan emre akbaba, oğulcan ve diagne'nin arkasında mı duracak...

  zaten ders alan olmayı tercih ederse hemen peşinden herkese dersini veriyor.

  5 aralık 2020 galatasaray hatayspor maçı bu açıdan çok kritik. sadece bir maç değil, başımızdaki teknik adamın bakış açısını ifade ediyor. yeni kadronun üzerine koyarak giderse tekrardan elmanderli galatasaray'ın havasını yakalayabiliriz. eski kadrosuna dönerse yapacak bir şey yok, zaman ve entropi ergeç herşeyi teslim alıyor diyip önümüze bakarız.