• 27403
  hocam gözünün yağını yiyeyim, şu posası çıkmış bitik futbolcuları oynatma inadından vazgeç diye haykırmak istediğim teknik direktörümüz.*

  bu adamlarla kafandaki futbolu oynayamadığını en iyi sen biliyorsun. iyi oynayamadığımız gibi sonuç da alamıyoruz. o zaman niye oynuyor bu adamlar her maçta? kafayı yiyeceğim.

  eski fatih terim olsa bunları kadro dışı bırakmıştı çoktan. hocam kalli bile 100 yaşında geldi takımın ağır abilerini zorla sattırdı. en kritik derbilerden önce lincoln'le hakan şükür'ü tribüne yolladı. senin bu içi geçmiş halin en çok bizi üzüyor.

  ne olur sen de çıksan, bundan sonra sahada hırsından topu yemeyen, ateşli oynamayan topçu benim takımıma giremez desen. kanser hücrelerini takımdan kesip gençleri sahaya sürsen.. şunu yapıp belli bir taktik ve plan dahilinde oynayıp kaybetsen ağzımı açarsam namerdim. şu dediğimi yapsan bugün %50 olan desteğin yarın %90'a çıkar.
 • 27404
  kendisi bundan sonra isterse takımı küme düşürsün, yine de efsane olarak kalacaktır. hiç kimse onun 10,5 yılda elde ettiği 8 şampiyonluk ve uefa kupasını görmezden gelemez.

  fakat kabul edelim ki kariyerinde 2010 dünya kupası elemeleri, 2018 dünya kupası elemeleri, euro 2016, ikinci galatasaray macerası ve sürdürülebilir hale getirilememiş italya macerası gibi ciddi başarısızlıkları da var. üstelik halihazırda sürmekte olan dördüncü galatasaray macerası da kazanılan iki şampiyonluğa rağmen pek iyi gitmiyor.

  ama onu günahlarıyla ve sevaplarıyla sevmek lazım bana göre.

  çünkü halen bazı zorluklarla peşpeşe mücadele etmem gerektiğinde o geliyor aklıma. bana karşı yapılan haksızlıklar ya da kötülükler karşısında "eskisinden daha fazla hırslıyım şu anda. eskisinden daha fazla!" diyerek motive olabiliyorum. ya da çok kısıtlı zamanım olmasına ve üstelik yorgun ve yıpranmış olmama rağmen üzerime bir anda yığılan zorluk seviyesi yüksek görevlere, onun 2000 mayıs ayı başında "bu sıkışık takvimde üç kupada da finale çıkmanıza ne diyorsunuz?" sorusuna "üçünü de alacağız" dediğini hatırlayarak dört elle sarılabiliyorum. genellikle bu şekilde istediğimi de elde edebiliyorum hikayenin sonunda.

  bu nedenle iyi ki varsın grande. zorluklarla nasıl başa çıkılmasını canlı olarak gösterdiğin için. kötülüklere karşı yılmak ya da pes etmek yerine konsantre olmak ve daha çok hırslanmak gerektiğini gösterdiğin için. teşekkürler.