• 26748
  bu sezon maşallah öyle bir sistem kurmuş, rotasyon dahil sisteme öyle bir işlemiş ki, neden kendisine imparator denildiğini dosta düşmana tekrar kanıtlamıştır.

  24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı bunun en güzel örneklerinden biridir, neredeyse 8 kişilik rotasyon ile dişli rakibe karşı istediğinı aldı.

  daha sezon başından şu sıkışık fikstüre ve dar rotasyona rağmen üstüne koya koya gidiyor maşallah.

  marcaoyu 1 senede top class seviyeye getirdi, geçen sene ömer bayramdan 8 numara bu sene taylan antalyalıdan modern 6 numara çıkardı...

  sendeki potansiyeli bildiğimiz için arada eleştirsel yazılar yazıyoruz hocam ama bu sene şu 4 5 maçta gözümüzün pasını sildin, bizi kendimize getirdin, allah seni başımızdan eksik etmesin.

  daha güzel günlere, şimdi sırada 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı var, rezil et onları hocam, fatih terim hegemonyası diye ağladıklarını görmek istiyoruz...
 • 26753
  erman toroğlu'nun ısrarla dediği gibi; saha dışı olayları kenarda bırakıp futbola ve takıma odaklanınca galatasaray'a bir kere daha level atlatmış olan teknik direktörümüz.

  açıkçası 2011-2012 sezonundan bu yana ilk kez fatih hocanın takımının sezona bomba gibi giriş yaptığını görmek beni çok mutlu ediyor. hocanın sezona iyi giriş yaptığı yıllarda hep şampiyon olmuştuk. umarım yine öyle olur.
 • 26754
  hocamız oyuncu değişiklikleri konusunda eleştirilirken;

  - 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı, ryan babel oyuna giriyor 1 asist yaparak maçı kopartıyoruz,
  - 24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı, oyun sıkışık ve rakip savunmaya gömülü haldeyken younes belhanda hamlesi ile oyuncunun ayağından golü bulup öne geçiyoruz.

  bu sezona her yönden formda ve motive başlayan imparator'umuz.

  allah seni başımızdan eksik etmesin.
 • 26755
  geçen sezon üst üste gelen puan kayıpları sonrası "ocak ayını" işaret etmesiyle ilgili dalga geçen, bunu kullanıp sürekli orada burada salya sümük, nefret edercesine eleştiren galatasaray taraftarlarının "bazılarını" susturmuş olan imparator.

  ayrıca dün, avrupa'da 80. maçına çıktı sanırım.

  edit: "üslup" ile ilgili entry'me cevap veren moderatör, "ne sanıyonuz amk siz kendinizi?" şeklinde entry girebiliyor. çelişkiye bak. muhtemelen bana da birazdan ceza verilir. biz bu tarz bir entry girsek küfürden ceza alırız veya üstteki entry'e cevap şeklinde mesajımız silinir. garip.
 • 26756
  bana göre kendisi geçen sezonun acısını çıkarıyor. pandemi sürecinde yaşadığı hastalığın da etkisiyle kafasını futbola vermediği o kadar belliydi ki, bildiğin futbolu özlemiş olarak görüyorum. sezon açılır açılmaz kendisinden alışmış olduğumuz hareketleri yapmaya başladı. üç ay içinde resmen taylan'ı yoktan var etti. kimse anlamadı bile durumu. bu sayede belki de as oyuncu transferinden kurtardı bizi o bölge için. şu an o bölgeye taylan ile rekabete girecek bir oyuncu transfer etsek yeterli gözüyle bakıyorum. ayrıca süt kupası bile oynansa o kupaya da önem veriyor. çok seviyorum bu özelliğini. doymak bilmiyor, aynı benim gibi, tüm galatasaray taraftarı gibi...

  iyi ki varsın hocam.
 • 26757
  başarılı olunca birileri çıkıp "düşmanlarını susturdu, kayboldular" falan diyor. ya da belhanda kötü oynayınca "fanboyları inlerine kaçtı, iyi oynayınca tekrar piyasaya çıkar" diyenler gibi.
  oysa kimseyi susturmamış teknik direktör.

  geçen sene rezalet bir performans gösterdi. bunu görebilenler de eleştirdi.

  bu sene takım iyi, alkışı alıyor. oysa geçen sezon bu seneki oyunu oynatabilecek her türlü malzeme vardı elinde. linnes elinde miydi? elindeydi. kullandı mı? hayır. bu linnes mi iyi yoksa nagatomo mu, yoksa mariano mu? saracchi elinde miydi? elindeydi. belhanda elinde miydi? elindeydi. taylan? elindeydi. diagne'yi kendi istemedi. üstelik elinde lemina ve seri de vardı.

  defalarca selçuk sevdası yüzünden kim puan kaybetti? fatih terim.

  ne dedik? stoperlerin arasına sokma şu orta sahayı diye. inatla soktu. lemina bu gün taylan'ın oynadığı oyunu çok güzel oynardı. zaten taylan da elindeydi.
  ne dedik? sürekli bir oyuncu top çıkarmak için stoperlerin arasına girince hem oyun yavaşlıyor, hem orta sahada eksik kalıyoruz, oysa marcao ve donk ligin en iyi top kullanan stoperleri, onlara güven dedik. şimdi öyle mi? öyle. evet orta saha oyunun belli anlarında stoperlerin arasına girer, mesela 24 eylül 2020 galatasaray hajduk split maçı'nın sonlarında etobo girdi. ama tüm maç, tüm sezon olmaz.
  ne dedik? yavaş oynama, kafandaki pas futbolu olmadı dedik. inat etti, başarılı oldu mu? olmadı.
  ne dedik? kanatları kullan dedik. kullanmadı.

  dedik de dedik.

  bunlar bizi fatih terim düşmanı yapmaz. hatta hatalarını eleştirebilecek yürek bizi fatih terim dostu yapar. atasözü bile var, dost acı söylermiş. napalım 24 saat taşaklarına kurban mı olalım?
  hepimiz galatasaray'a sevdalıyız. eleştiriler hep fatih terim takımı daha iyi oynatsın diye yapıldı.
  peki fatih terim bu sezon en yapıyor? ne yapmıyor daha doğrusu? geçen sezon eleştirdiklerimizi yapmıyor. takım da fark yaratıyor. geçen sezon fatih terim'i çok eleştirdim. bu sezon herkes ortalığı yıkarken de bu takım çok transfer istemez, kadrosu iyi diye yazanlardandım. çünkü gerçeği görebiliyorum.

  şu hastalıklı zihniyetten kurtulun artık. fatih terim düşmanı, belhanda fanboyu... ne sanıyonuz siz kendinizi? kimsiniz kimilleti etiketleme hakkını kendinizde görüyorsunuz? bi galatasaraylı siz misiniz? şunun tartışma adabıyla hiç alakası yok. fikir üretene saldırıdan başka bir şey değil insanları fatih terim düşmanı ilan etmek. şu tarzın, şu üslubun bence galatasaray sözlük'te yeri olmamalı. ilkel bir yaklaşım. kendini beğenmiş, haddini bilmez.

  edit: bazı ifadeler çıkarıldı.
 • 26760
  geçen sezon hatalıydı, rezil top oynattı, bunu kendisi de kabul etti zaten. hatayı kabul edip sorumluluğu üzerine almak da erdemdir. üstelik çözüm olarak da ocak ayını gösterdi. bana bırakın o iş bende dedi. gidin bakın o zaman yazılan entrylere. fenersözlük yazarı olanın bile yazamayacağı şeyler yazıldı sözlükte. üstelik adamın kariyerine, futbol bilgisine, kupalarına bakılmaksızın yapıldı. torpille hoca olan pirlo üzerinden bile saygısızca yorumlar yapıldı, paragöz dendi yahu. anasının ak sütü gibi kazandığı tazminatını kuruşu kuruşuna çocuk esirgeme kurumuna bağış yapan bir adama yapıldı bu saygısızlık. üstelik dediğim gibi eksisozluk gibi çöp sözlükte değil, bizzat burada yapıldı. gidin açın bakın yazılanlara. utanıp silmemişlerse halen orda duruyordur.

  ocak ayından sonra da iyi gidiyordu takım. 8 de 8 yapmıştık. 20 sene sonra feneri yendik geçtik, yenmekle kalmadık, rezil ettik sahalarında, başkanı muratgilin damından atlar gibi protokolden atladı, kaçacak diye twitterda kafa siktikleri ersun yanala istifa tezahuratı yapıldı stadyumlarında, üstelik görmüş olduğum en iyi fener maçı taktiğiyle yendik. freni patlamış kamyon gibiydik. önümüze geleni ezdik geçtik. 2-2 berabere kaldığımız sivas maçında bile kimse üzülmüyordu skora çünkü takım bağıra çağıra diyordu ben şampiyon olacağım diye. sözünü tutmuştu yani. kimse laga luga yapmasın rezalet oynadık tüm sezon diye.

  pandemiden sonraki dönemde kendisi sağlık sorunuyla uğraştı. mazlow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi devreye girdi. sağlık her şeyden önemlidir. üstelik bir takımın başına gelebilecek en talihsiz olaylar yaşandı. muslera, luyindama, lemina, andone, falcao, onyekuru, feghouli (kk), adem (kk) gibi takım gücünün %70’ini oluşturan futbolculardan faydalanamadı, takım gücünü arşa çıkaran şampiyonlukların gerçek mimarlarından biri olan taraftarsız oynandı maçlar, başkanı kanser oldu, ya düşünüyorum da küçük emraha film yapılsa böyle senaryo yazılmaz ve bu şartlar altında kendisinden başarılı olması istendi. olamadı, canı sağ olsun. gram kızmadım. umrumda olmaz. tek eleştireceğim nokta bir şekilde 3. olup şampiyonlar liginde boy gösterebilirdik ama olmadı diye karalar bağlamam. hele de kendisine saygısızlık yapmam. allah çarpar. benim çocukluğum, gençliğim, erişkinliğimdir. sayesinde başım önde okula giden çocuk olmadım. onsuz da galatasaraylı olurdum ama kendisi bana galatasaraylı olmanın gururunu aşıladı. o yüzden kendisi kırmızı çizgimdir, kendisine saygısızca yaklaşana ben de saygısız olurum. etkiye tepkidir bu. isterse allahın oğlu olsun, çıkar lafımı söylerim. ağlamasın kimse.

  şöyle böyle yap denmiş de şimdi terim öyle yapınca başarılı olmuşmuşmuşmuş. burak yılmaz tepkisi veriyorum sadece;

  (bkz: abi hadi yaa)