• 26665
  2.5 sene top oynatmadı diye elestirdiysek, 20-21 başlangıcında işleri sıkı tutmasını da alkışlamak gerek.

  ben hocanın net bir liverpool oyunu oynamak istediğini düşünüyorum.

  top kaybedildiğinde baskın pres, hızlı atak ve sürekli ters-uzun toplar ile alan açmaya dayanan bir oyun.

  sezonun ilk 2 maçında güzel enstantaneler izledik.

  umarım bu oyunu geliştirerek sezonun geneline yayabilir.
 • 26666
  bu sezon oynadığımız ilk 2 maçta takım olumlu sinyaller verdi, en azından ne oynadığı belli bir takım var artık sahada.

  umarım geçtiğimiz sezonlarda adına pozisyon oyunu dediğimiz o kısır futbolu bir daha izletmeyiz.

  böyle devam hocam, inşallah önümüzdeki hafta oynayacağımız belediye maçından da alnımızın akıyla çıkıp pozitif havayı devam ettireceğiz.

  eline sağlık hocam.
 • 26668
  canım hocamın hataları var mıdır? evet.
  anlamlandıramadığımız kararları ( arda turan, fatih öztürk transferleri gibi) var mıdır? evet.
  ama ne olursa olsun türk futbolunda fatih terim hegomonyasının yarattığı kompleksin hayal ürünleri olan "fatih terim teknik-taktik bilmiyor, pirlo hocanıza neler demiş heheheh" gibi salak saçma düşüncelere hocam bu sezon oynattığı ve oynatacağı futbolla şakır şakır cevap veriyor, verecek. geçtiğimiz 2,5 sezonda belki çoğumuzun tatmin olmadığı bir futbol sergiledik. ona rağmen 2 şampiyonluk geldi. kaldı ki hatırlatmak isterim bu gelen 2 şampiyonluğun 1 tanesi de kendisinin kurmadığı takımla yaşandı. hocamın istediği şartlar ve ortam oluşursa her türlü başarı geliyor. geçen sezonun transfer döneminin ve bu sezonun transfer döneminin de hocanın istediği gibi gitmediği de çok açık. ona rağmen bir şeyler için uğraşıp sürekli şapkadan tavşan çıkarmaya devam ediyorsa( taylan, donk, ömer bayram gibi), imkânsızlıklar içerisinde imkân yaratıyorsa bizim de şikayet etmeyip, eleştireceksek bile dozunda eleştirip aşırıya kaçmamamız gerekir. belki bu sezon transfer dönemini kapatmış olabiliriz. ama fatih terim diğer meslektaşları gibi şikayet etmeyip elinde olanla savaşır, onlarla kazanır. işte hocamı da bu ve bunun gibi faktörler rakipsiz kılıyor. bakalım bu sezon da belki orta sahasız şampiyon olma challenge yaparız belli mi olur ?
 • 26669
  geçen yılki özellikle ilk yarıdaki garabet futbolu bir kenara bırakırsak şu an zaten yıllardır oynatmak istediği futbolu oynatmaya çalışan teknik direktördür. istediği futbolcular bile çoğu zaman değişmiyor hocanın. 2013-14 sezonunda da o dönemin mert hakan'ı alper potuk'u çok istemişti ama yine fenere transfer olmuştu istediği orta saha. 2013-14 sezonu demişken yine bir gaziantepspor maçıyla * ve güzel futbolla lige başlamıştık. o maç denince de herkesin aklına ilk golü atarken ulaştığımız hızlı oyun gelmiştir eminim. özetini de şuraya bırakayım hemen videonun başında;

  https://tr.beinsports.com/...iantepspor-mac-ozeti

  şimdi de o dönemle aşağı yukarı aynı şeyleri konuşuyoruz. o dönem de kadromuzun hazır olduğu, ligin üzerinde olduğu, iyi oynadığımız bölümleri maçın geneline yaydığımız takdirde ligi donumuzda sallayacağımız konuşuluyordu medyada. hatta ahmet çakar bu maçtan sonra "galatasaray şampi" demişti; https://youtu.be/sqytEIvGKbM

  ama bu maçtan sonra arka arkaya iki tane sert deplasman * * maçlarında aldığımız beraberlikler, hocanın cezalı olması, bir yandan milli takımla maçlara çıkması, 6-1'lik real madrid yenilgisi * terim-aysal gerilimi, akabinde hocanın kovulması derken fırtına gibi girdiğimiz sezonda şampiyonluğu fenere kaptırmıştık. ben bu sezon başlangıcımızı da o sezona benzettim. umarım sonu benzemez. hocanın 2013-14 sezonunda yarım kalan işini işte tam da bu sezon tamamlayacağını düşünüyorum.
 • 26671
  2020-2021 sezonunda takımımıza oynattığı futbol gelecek adına mutlu ediyor. henüz iki resmi maça çıktık ve çok da gaza gelmemek lazım ama oynanan oyun insanı heyecanlandırıyor.

  önümüzdeki zorlu maçlarda üstüne koyarak takımı hazırlayacağına inanıyorum hocanın. bir de istediği orta saha transferleri gelirse işte o zaman hocamı kimse tutamaz.
 • 26675
  sezon başı hazırlık maçlarını kaale alıp kendisine gömen tayfayı susturup yine, yeniden inlerine döndürmüş imparator. en yakın bi tökezlemede bu tayfa yeniden ortaya çıkacak biliyorum ama bu halleri çok eğlenceli değil mi ya. geçen sezon pandemi oldu, kendisi rahatsızlandı, başkan rahatsızlandı, maçlar seyircisiz oynandı, muslera sakatlandı, falcao sakatlandı, lemina sakatlandı, luyindama tüm sezon yoktu, onyekuru erkenden gitti vs. vs. ben yazarken yoruldum, adam bunları bizzat haftalarca yaşadı. buna rağmen pandemiden dolayı verilen ara olmasa yine de şampiyon olacaktık ama neyse... tüm bunlara rağmen tek eleştirdiğim nokta bir şekilde 3. olup şampiyonlar ligine gidebilecekken herkes gibi kendisinin de salmasıydı. sağlık olsun. bunda söyleyecek tek bir sözüm olamaz. her insanın böyle dönemleri olur sonuçta.

  kafası futbolda olduğu sürece rakibi yoktur. “ iyi ki hayatımda galatasaray var” diyor ya, sen de iyi ki bizim hayatımızdasın hocam. yaşayan en büyük efsanemizsin. kendisi galatasaray’dan büyük değildir ama kendisinin sayesinde tek büyük olduk. değerini bilmek lazım.

  ps: adana’nın gettolarından çıkıp tırnaklarıyla kazıya kazıya göztepe, ankaragücü, u 21 , a milli, galatasaray, fiorentina, ac milan gibi takımların başına gelmiştir. öyle torpille takım çalıştıran pirlo gibilerine benzemez. hakkında pirlo esprisi yapanlar önce besmele çeksinler imparator’u anarlarken.