• 25720
  oyun zekası hep üst düzey olan teknik direktörümüz. bu sezon yaptığı hamlelerle ne kadar yanıldığını ve futbolu geriden takip ettiğini anladığı için kendisine teşekkür ediyorum. hatasından dönmesi ve modern futbola uygun yeni yollar denemesi eski fatih terim’i andırsa da o cesurluğu ve genç oynatma hırsını bu dönem bir türlü göremedik. genç oyuncularımız şans bulamıyor hala maalesef. ayrıca takımda pozitif iyileşme olsa da tam olarak iyi oynadığımız söylenemez. ancak takımı ordan toparlamak bile büsbütün başarıydı, hakeza kendisinin ayrılmasını istiyordum. ancak benim nezdimde kredi kazandı ve fikren düzelemeyeceğini düşünsem de bu konuda adım attı. bence en az 2-3 sezonluk krediyi daha haketti.

  genel olarak oyundan çok memnun olmasam da bu 8 haftalık sürede oyunu ve genç oyuncu problemini eleştirmeyeceğim çünkü 2. yarıda tüm camia elimizden geleni yapıyoruz bunun bozulmaması önemli. ancak hocam ligler başlamadan şunu da söylemek istiyorum lütfen ama lütfen artık farkına var. atalay, ali yavuz, süleyman, emin, abdussamed, yunus, recep gibi oyuncuların önümüzdeki sezon 15-20 maç oynaması şart. rotasyonda gelişimlerini görmeliyiz. ayrıca mustafa, ferhan, metehan, işık, erkan, erencan gibi oyuncularımız da 5-10 maç aralığında değerlendirilmeli. eğer planlama içine katılamıyorlarsa min oynama şartı ile bizim oyun sistemimize uyan takımlara kiralık gönderilmeli. ama burada kritik olan oyuncuların oynaması, kiralık göndersek de oynatılmayan oyuncularımız oluyor ve gelişmeleri bir kenara kendilerini izleme fırsatı bile bulamıyoruz. transfer, oyuncu satma vs bir şekilde yapacağız fakat en en önemli konu bu konu. bu yapılırsa galatasaray elindeki bu oyuncu havuzundan maksimum verimi alacaktır.

  zaten birçok genç oyuncu alacağız üstüne u17,u16,u15ten de iyi oyuncularımız var. bu fırsatı değerlendirelim, galatasaray bir altyapı takımıdır. scout ekibimiz de çok iyi genç yabancılar bulabiliyorken şampiyonlar ligi için bir fırsatımız var. bunu değerlendirelim.

  bunu yaparsan sen yaparsın hocam ama bunu yapmalısın. bu hikaye en güzel şekilde bitmeli bunu sen de çok istiyorsun biz de.
 • 25721
  türk futbol tarihinin en baskın figürüdür. başkanlar dahil. kendisine çeşitli çevrelerde duyulan nefret aslında doğrudan galatasaray nefretidir. nedeni çok basit;

  --- alıntı ---
  galatasaray’da teknik direktör olarak fatih terim’in göreve gelmesiyle ligde şampiyonluk sayısı tablosu ciddi şekilde değişti. terim’in göreve başladığı 1996-1997 sezonu öncesinde fenerbahçe’nin 13, galatasaray’ın 10, beşiktaş’ın 9 ve trabzonspor’un 6 şampiyonluğu bulunuyordu. ancak terim’in üst üste 4 sezon takımı şampiyon yapmasıyla 1999-2000 sezonu sonunda sarı-kırmızılılar ilk kez fenerbahçe’nin önüne geçti. sarı-lacivertliler ezeli rakibini 2004-2005 sezonu sonunda tekrar geçmesine rağmen sonraki dönemde fatih terim ile gelen şampiyonluklarla sarı-kırmızılı ekibin şu an fenerbahçe’den 3 fazla şampiyonluğu bulunuyor.

  https://tr.euronews.com/...g-sampiyonluk-sayisi
  --- alıntı ---
  bu rakamları bir çok galatasaray taraftarı biliyor zaten; ama vurgulamak istediğim böyle bir yürüyen haksız rekabetin rakiplerde yaratacağı travma. adamlar hocadan nefret etmesin de ne yapsın?* ''sadece gaz veriyor ya'' lafı da, pirlo'nun kitabındaki iki satırı can siperhane savunmaları da bundan. tartışmaya çok girmemek lazım aslında. sadece gaz veriyorsa git motivasyon uzmanı koy takımın başına hoca yerine sen de başar diyip geçiyorum bunu duyunca mesela.

  diğer bir husus da özellikle son 8 haftaya girerken yine hocaya oynayacaklar. şampiyon yapsın ya da yapmasın yıpratmak için türlü yol deneyecekler. sözlükte ya da sosyal medyada taraftarın dikkatli olması lazım. bu adam bir insanın bir camiaya verebileceğinden kat kat fazlasını zaten verdi; ama hala gece gündüz çalışıyor. gerçek bir efsane. ve biz şanslı nesilleriz. nasıl ki bir çok efsaneyi izlemeden hayranlıkla anıyoruz, torunlarımız da fatih hoca'yı böyle görecek.

  son olarak; galatasaray store'un her konuda olduğu gibi bu konuda da çok eksiği var. senin yaşayan en büyük efsanen takımın başında ve 2 senedir de şampiyon. hatta kalede de yine bir efsane var artık. iki - üç t-shirt ile geçiştirilecek bir durum değil bu. daha özel, daha kalifiye ürünler çıkmalı. insanlar formanın arkasına fatih terim yazdırıyor ürünsüzlük ve terim sevgisinden bilmem farkında mısınız sevgili store?
 • 25722
  https://tr.euronews.com/...g-sampiyonluk-sayisi

  bundan 3-4 sene önce bu fbjk tayfanın fatih terim'e bxk atmasını, sürekli saldırmasını, küçümsemesini falan hiç kaldıramıyordum, sürekli o kişilerle sözlü tartışmaya giriyordum hatta tartışmanın alevlendiği ve ağzı alınamayacak lafların söylendiği bile oluyordu; ama şimdi gerçekten anlayışla karşılayabiliyorum bu kişileri. çünkü fatih terim türk futbol tarihini değiştiren tek kişidir.

  daha geçen günü bir fenerli arkadaşım "fatih terim ölsün şeker dağıtacağım" dedi grup içinde. gram sinirlenmedim. "olm herhalde dağıtırsın adam teknik direktörken bilmem kaç şampiyonluk aldı elinizden, bilmem kaç kere yendi sizi, resmen size travma yaşattı" dedim. cevap veremedi tabii :)