• 24736
  kendisinin yönettiği takımda forma giyen altyapı futbolcusu olmak istediğim teknik direktör.

  bu adamın yönettiği galatasaray'da forma giyemeyen altyapı oyuncusunun rahatlıkla üstünü karalayabiliriz. sonuna kadar da bu söylemimin arkasındayım. türkiyede altyapıdan en çok oyuncu çıkartmış ve oynatmış hoca kendisidir. ufacık bir potansiyel gördüğü zaman çat diye ilk onbire koyuyor.

  kendisine evlatçı diyenler var. evet, bazı sevdiği isimleri oynatmayı, takımda tutmayı seviyor. buna kabul. ama "selçuk yerine altyapıdan x niye oynamıyor" lafını manasız buluyorum. çünkü o altyapıdaki x'te birazcık potansiyel olsa evlat falan dinlemez fatih terim direkt on bire koyardı. daha önce örneklerini gördük.

  deniliyor ki altyapıdan niye oyuncu çıkmıyor... çıkmıyorsa sebebi birçok şeydir. ama fatih terim'in bu konuda kabahati en azdır. iyi altyapı hocaları, iyi scout, iyi altyapı tesisleri sonucunda yetiştirilecek potansiyelli altyapı topçularını fatih terim seve seve oynatır. bu konuda en iyi türk teknik direktör fatih terim'dir.

  altyapıdakiler de biraz zorlasın, çalışsın çabalasın. saçıyla başıyla uğraşmasın, instagramda caka satmasın. kendi yaş grubunda bile baskın oyun oynamadığı halde menajer oyunlarına girmesin. zaten fatih terim o formayı ona verir. yeter ki o çocuk formayı almak istesin.
 • 24738
  potansiyelli bir genç oyuncuysanız takımında şans bulursunuz. sezar'ın hakkı sezar'a. sadece ozan kabak değil, emre çolak da, sinan gümüş de, yunus akgün de, semih kaya da, vedat inceefe de, fatih akyel de, emre belözoğlu da... ve hatta şimdilerde emin bayram da fatih terim'in takımında niceleri gibi şans bulmuştur. kimi bu şansı iyi kullanmış kimi de kullanamamıştir. kendisiyle alakalı en büyük sorun 19/20 sezonunda oynadığı her maçta puan kaybettiren selçuk inan inadıdır. taylan varken, seri varken, ömer varken selçuk'la oynamak adaletsiz olmuştur. malesef adaletsizlik yapışkan ve zor temizlenen bir sıfattır. imaj sıkıntısının kaynağı budur. yoksa sezar'ın hakkı sezar'a. fatih terim genç oyunculara doğru zamanda fırsat vermeye çalışan bir teknik adamdır. türkiye şartlarında oldukça ideal bir başlangıç noktasıdır. bu konuda kendisine güvenim tam.