• 24607
  kişiliğini sevmemekle beraber teknik direktörlüğüne ve galatasaraylılığına büyük saygı duyduğum tartışmasız en iyi türk teknik direktör.

  mustafa cengiz'le kendisi arasında ortaya çıkan gerginlikte haklı taraf bana göre şüphesiz mustafa cengiz'dir. geldiği günden beri bir dediğini iki etmeyen yönetim ilk defa arda konusundaki görüşüne haklı olarak katılmadı. hocamız bunu kaldıramadı, röportajlarında defalarca yönetime sataştı. sonuç olarak başkan da bir yere kadar sabredebildi ve olabilecek en güzel şekilde cevabını verdi.

  4.döneminde evet iki kez şampiyon olduk, ancak biz çok iyi olduğumuz için değil rakipler kötü olduğu için. geçtiğimiz iki sene oynadığımız futbol beni hiçbir zaman tatmin etmedi, nitekim avrupa'da yaşadığımız hüsran da iyi olmadığımızı kanıtladı. kısacası avrupa fatihi galatasaray'ı özledim ben. o fatih'i fatih hoca geri getirebilir mi? 2,5 senedir oynattığı futbolu düşününce... çok zor.
 • 24608
  mustafa cengiz ile olan tartışma konusuna girmeyeceğim ama bir konuda sürekli söylenen bir yanlışa değinmek istiyorum. o da mustafa cengiz yönetimi terim'in bir dediğini iki etmedi yalanı. yahu tamam burası türkiye insanların hafızası çok zayıf ama hafızamız yokmuş gibi de davranmayın.

  - fatih terim ozan'ı satmayın dedi, ozan satıldı.
  - gomis'i göndermeyin dedi, eğer gönderiyorsanız da önce yerine adam alın dedi, hem gomis gönderildi hem de yerine adam alınmadı. takım 6 ay forvetsiz şampiyonlar ligi ve lig maçlarına çıktı.
  - yine geçtiğimiz sezon transfer sezonunun bitimine 1 hafta kala yönetimden söz aldım en az 1 forvet ve hatta stoper alınacak dedi, tek bir transfer bile yapılamadı.
  - geçtiğimiz sezon devre arasında forvetsiz takım aylarca alan'ın peşinden koştu son gün zorunluluktan diagne alındı. oysa terim'in verdiği listede diagne yoktu.
  - yine bu sezon, yaşananlardan ve maliyetinde dolayı terim falcao'yu istemedi fakat yönetim prestij meselesine dönüştürdüğü için aldı.

  bu ve bunun gibi onlarca şey var daha. hiçbirinde de terim çıkıp yönetimi taraftarın önüne atmadı. şimdi terim'le cengiz anlaşamayabilir. bu gayet normal. ne büyük şirketlerde kimler anlaşamıyor. bu illa bir kaosa neden olmak zorunda değil. herkes işini iyi yaptığı sürece bir sıkıntı yok. ama lütfen insanları aptal yerine koyarak terim'in bir dediği iki edilmedi demeyin.