• 24598
  (bkz: 26 ocak 2020 konyaspor galatasaray maçı)

  savunmasıyla ünlü aykut kocaman'ın takımına deplasmanda 3 gol atmış, donk ve ahmet çalık stoper tandemiyle çıkmak zorunda olduğu maçta çok az pozisyon vermiştir. hatta pozisyon vermedi dahi denilebilir.

  oyunumuz hala yavaş ve durağan. ama her maç ritim yükseltiyoruz. ve gittikçe ne yaptığımızı bilen bir takım haline geliyoruz. söz konusu gündemde arda takıntısı yüzünden aşırı derecede eleştirdim. eleştirmekten haklı olduğuma inanıyorum hala. gelmiş geçmiş en iyi türk teknik direktörün gereksiz kişiler yüzünden sahadan uzaklaşmasını istemiyorum çünkü. saha içine odaklanan bir terim, haddini bilmeyen burjuva çocuklarına ve onların paralı kalemlerine en iyi ayarı veriyor çünkü. kötülüğün vücut bulmuş halinin üstesinden sadece kendisinin teknik direktörlüğü gelebilir. geliyor da.

  böyle devam hocam. lütfen devam et.
 • 24599
  yaptığı basın toplantısında yönetimle olan anlaşmazlığını basın önünde uzatmayarak gerekeni yapmıştır. yine alttan alttan ayar vermeyi ihmal etmedi tabi ama bu gereksiz konuyu sonunda kapattık. bu zorlu sezonun sonunda benzersiz bir şampiyonluk var hocam. ite köpeğe en güzel cevabı nasıl vereceğimizi sen herkesten daha iyi biliyorsun zaten. hiç kaybetmedim umudumu, inanıyorum sezon sonunda o kupa gene senin ellerinde yükselecek.
 • 24600
  konya gibi bi takıma karşı deplasmanda üç golle galip gelmiş takımın, maç sonu basın toplantısında yüzü gülmeyen hocası. hala çok gergin. ama çözülecektir. eğer ben fatih terim'i tanımışsam, ona mustafa cengiz'in en çok yapılan transferler ve liderle arasındaki kadro değeri farkı hakkındaki sözleri koymuştur ki, zaten bugünkü basın toplantısında "ben o konuyu attığım twitle kapattım" demesine rağmen dayanamayıp "oyuncu aldık ama yarış ortasında da çok oyuncu sattık" demesinden de bunu anlıyoruz. ben bu takımı forvetsiz şampiyon yaptım diyor üstü kapalı. haklıdır da. bu gerginliğin geçeceğini ve başkanla sanılanın aksine sulh sağlanacağını, hatta başkanın bir dönem daha devam edeceğini düşünüyorum. hoca da elini vicdanına koysun her şeyden öte ilk defa bir galatasaray yönetiminin borç ödediğini görüyoruz. dön artık aramıza güzel hocam seni çok seviyoruz. kulübün sosyal medyada yarınki antrenman paylaşımlarında gülen yüzünü görmek istiyoruz.
 • 24601
  çok kaşındı, galatasaray başkanını çok zorladı ve 19/20 sezonu devre arasında arda turan transferi dolayısıyla çıkan gerginlikte en sonunda hakettiği cevabı aldı.

  26 ocak 2020 konyaspor galatasaray maçı sonrası fatih terim de "ben o konuyu attığım tweetle kapadım" açıklaması yaptı ki, aslında mustafa cengiz arda turan'ı almıyoruz açıklamasını yaptığı gün tweet falan atmadan konuyu kapaması gerekiyordu. neyse görünen o ki fatih terim doğruyu bulmuş.

  sıra taraftarda. biz de doğruyu bulup bu konuyu kapamalıyız. konuyu kapamadığımız, tartıştığımız her dakika galatasaray zarar görecek zira.

  şimdi fatih terim'i büyük bir sınav bekliyor. geçmişte sorun yaşadığı başkanlarla bir şekilde geçinemedi ve yolu ayrıldı. inşallah mustafa cengiz daha yıllar boyu galatasaray'ın başında kalacak. fatih terim - mustafa cengiz ilişkisi bana göre bu sezon sonu, yaz transfer döneminde belli olur. hoca bu travmayı geçmişte yaşadıklarının aksine atlatmalı. atlatıp atlatmadığını ise yeni sezona takımın başında olup olmamasından anlayacağız.
 • 24602
  galatasaray'dan büyük olmadığını anlayıp, bayrağı düşürmemekten başka görevinin olmadığını anlaması gereken teknik direktör.

  ne mustafa cengiz ne kendisi ne de x kişisi galatasaray'dan büyük değildir. kendileri yolcu galatasaray hancıdır. artık kişisel egolarını bir yere bırakıp hedefe odaklanmalıdır. önünde fenerbahçe maçına kadar çok iyi bir fikstür var. fenerbahçe maçına kadar üçte üc ile kadıköy'e giderse camiaya büyük bir moral olacak. fenerbahçe öyle ya da böyle puan kaybedecek ve biz kazandıkça strese girecektir.

  yapması gereken iç hesaplaşmaları bırakıp şampiyonluk modunu açmasıdır. elinde harika bir kadro var ve tek eksiği bir adet stoper. onu da en yakın zamanda takıma monte edebilirsek 23. şampiyonluğu elde etmemememiz için hiçbir engel yoktur.
 • 24604
  her ne kadar konuyu uzatmayıp, gerginliği tırmandırmasa da; arda turan yüzünden çıkardığı kriz yüzünden kendisine oldukça kızgınım. zira gerçekten çok sakin ve bugüne kadar hoca için tek kötü söz söylememiş olan başkanın üstüne çok gitti. özellikle "ben öyle demezdim" ve "galatasaray'a yakışmadı" gibi had bildirme çabasında cümleler "beni kovun" demekti. mustafa cengiz olabilecek en kibar şekilde durumu idare etse de maalesef kendisinin başkanlık makamı da sarsıldı. attığı tweet'e istinaden "ben burada taraftar için varım, yoksa siz umrumda değilsiniz" diyerek hala gönderme yapsa da sezon sonu bizi daha büyük bir krizin beklediğini görmek için alim olmaya gerek yok. muhtemelen bu dönemde arda turan bol bol galatasaray güzellemesi yapacak ve sezon sonunda tekrar benzer bir transfer çabası içine girilecektir.
 • 24605
  işine bakması gereken hocamız.

  taraftar zaten seni seviyor, kaos çıkartmaya ne gerek var kıymetli hocam? dünkü maçtan sonra da yönetime alttan dokunduru lakin sevgili hocam ortada fol yok yumurta yokken arda da arda diye tutturdun, yönetimle papaz oldun, taraftarda kısmi de olsa bölünmeye sebep oldun ve de bunlar takım futbol namına ortaya herhangi bir şey koyamazken gerçekleşti.

  senin ne işin var arda ile? arda denen herifin yapmadığı şey kalmamış, şimdi saymaya da gerek yok bunları. senin gelip elini öptü diye takıma istemek ne? haydi arda futbolcu olsaydı derdim ki yahu neyse gelip topunu oynar, unutulur her şey, ne de olsa taraftar başarı ile çoğu şeyi unutabilir ya da en azından sineye çekebilir. e bu arda topçuluğu bırakalı yıllar olmuş, arda'yı alıp takımın neresine sokacağız? zaten 19-20 sezonunun il yarısını çöpe attık, ikinci yarısını da mı atmak istiyoruz?

  hocam lütfen takıma odaklanıp oyunumuzu geliştir ve mayıs'ta 23. kez ipi önde göğüsleyip uçan varlıklara büyüklüğünü tekrar hatırlat. taraftar hep yanında, sen de taraftarın yanında ol, arda gibilerin değil.
 • 24606
  26 ocak 2020 konyaspor galatasaray maçında alınan 3 puanın hocanın da motivasyonunu ve konsantrasyonunu yükseltmesini umut ediyorum.

  konyaspor'un kompakt şekilde kapandığı, her zaman da bize sıkıntı çıkardığı deplasmanda doğru taktikle benzer goller bulmamız tesadüf değil.

  hoca dersini iyi çalışmış.

  zaten hoca sahada kaldığında dünya çapında bir hoca olduğunu biliyoruz.

  dilerim kalan maçlarda da aynı şekilde devam eder ve 9. şampiyonluğunu kazanır.

  önce 10 şampiyonlukla dalya diyecek, sonra da 5. yıldızı takacak.

  8 şampiyonluğu olmasına rağmen 3. yıldız ve 4. yıldız kendisine nasip olmamıştı. dilerim bu kez (5. yıldız) onun önderliğinde bu başarıyı yakalarız.