• 24358
  takım ikinci yarılarda dökülürken tıpkı seyirci gibi maci izleyip taraftarı kanser etmeye başladı. biz her maç " bu maç işte o maç" takım düzelecek diye beklerken kısır skorlar üretip son dakikalarda televizyon karşısında aman gol yenelim diyerek kanser ola ola maç seyrediyoruz.

  bu böyle gitmez hocam. kredin çok fazla bunun herkes bilincinde ama bu sezon takım top oynamıyor. geçen sene de aman aman oynamiyorduk ama karşımızda belediye takımı vardı, bir şekilde tecrübemizle aldık sezonu... bu sezon işin hiç kolay değil fatih hoca.

  arda turan peşinde koşacağına kriz anında takıma müdahale edip oyunu lehimize çevirmenin yollarını araman gerekiyor. ama nerde? reis bu uğurda mustafa başkanı bile gözden çıkarmış. ne arda'ymis ama... ali koc istese kulübü böle bolemezdi. bravo fatih hoca. sanırım ikinci yarı zorlu değil de arda'li geçecek , her maç sonunda arda'yi başımıza kakacaksin gibi gözüküyor.

  (bkz: 23 ocak 2020 galatsaray çaykur rizespor maçı)
 • 24359
  fatih terim'in artık "ben ne istersem o olur" inadı sıkmaya başladı çünkü ya isteklerini kabul ettiriyor, ya da kabul edilmeyince yönetimi medya'nın veya taraftarın önüne atıyor.

  hocam allah aşkına biraz vicdanlı ol ya. bak sana örnek vereyim; seri, lemina, nzonzi, falcao, andone, babel, emre akbaba, diagne, mitroglou marcao, luyindama, emre mor, onyekuru, nagatomo bir sürü oyuncu verildi sana. üstelik hani şu puan kaybettiğin maçlarda bahane olarak sürekli "ffp" dediğin zamanlarda yapıldı bu transferler. hayır yani daha ne istiyorsun bu yönetimden allah aşkına biraz el insaf ya. geçen seneye kadar yüzüne bakmadığın arda için, yol arkadaşını satmak da nedir? alışmışsın tabi her istediğini yaptırmaya, olmadığında da hemen medya yoluyla mesaj verip kaosa sürüklüyorsun takımı. her şey güllük gülistanlıkken illa ki bir kavga çıkarıp mağduru oynamandan bıktım artık hocam. kendine gel biraz.

  rahat rahat izlediğimiz maç yok çünkü takım berbat oynuyor, forma adaleti desen yok, sistem ve taktik yok, daha bir sürü şey yok ama hocamız çıkmış arda da arda. hey hocam kendine gel artık burası senin çiftliğin değil, her istediğini alacaksın her istediğini satacaksın yok öyle. unvanlara da dikkat edeceksin artık hocam saygılısı olacaksın. 115 yıllık çınarın başkanlık makamını sırf egon için yerler altına alamazsın!

  ünal aysal döneminde her şey çok iyiyken "eleman" kelimesini bahane edip yıldırım demirören'in koluna güle oynaya gitmiş ve galatasaray'ı satmıştın hocam. sonra kovulduğunda da sana taraftar sahip çıktı, o "başkanımız" bile diyemediğin mustafa cengiz sahip çıktı. hani şampiyon olmuşken seni onurlandırıp 5 yıllık sözleşme imzalatan başkan olan mustafa cengiz... sen ise bu borcunu bizlere seyirci diyerek, başkanı da kurtlar sofrasına atarak ödüyorsun. maşallah ne kadar da değer kıymet bilen birisin!

  hocam gerçekleri konuşalım; tamam 9 sezonda 8 kupa almışsın, uefa kupası, bir sürü kupa falan helal olsun imparatorsun, büyüksün, baş tacısın, efsanesin ama galatasaray'dan büyük değilsin hocam. yol yapıyorsun ha vallahi bak gitmek için yol yapıyorsun. medya yoluyla oralara buralara mesaj verip sözde mağduru oynayacaksın ve suçlu yine yönetim olacak, galatasaray yine kaosa sürüklenecek... kusura bakma hocam ama arda turan konusunda çok şımarık, yönetim konusunda da çok vefasızsın. konu geçen seneye kadar yüzüne bakmadığın ve bir el öpmeyle yelkenleri indirdiğin ardaysa, ve sırf alınmadı diye asıp, kesip, gitmek istiyorsan kapı orada hocam. ardayla size mutluluklar diler ve yolumuza bakarız. kalacaksan da, lütfen ama lütfen biraz olsun kendine gel!
 • 24361
  basına bilgi sızdırlmasına kızdığını, arda konusunda hoşnutsuz olduğunu basına bilgi vererek açıklayan teknik direktörümüz. madem basın, yönetimi şikayet edeceğin kadar yakının, neden yönetim konuşunca olay oluyor? sen konusunca tamam, yönetim konusunca skandal?
  ya fatih hoca, öte yandan bize ne yok sızdırna varmış da yok yönetimle ters düşülmüş de... bi ze ne? arda ile il gi len mi yoo ruuuuz. arda'yı is tee miii yooo ruuuz! kolay anlasilsin diye hecelere bölerek yazdim bakin. yönetimi her hafta iki kere medyaya mama etmenizden de sıkılmaya başladim. liderden 10 puan gerideyiz ve bir puan kaybetsek oyun dışında kaliyoruz buna rağmen hala arda yukarı, yönetim aşağı. bir bitemedi şu tantana. lutfen arda olmadan şu şekilde sahaya çikmaya ok diyorsaniz devam edin. etmeyecekseninz ve mustafa cengiz yönetimi vs fatih terim'e getirecekseniz durumu, şimdiden söylemiş olyim benim oyum mustafa cengiz tarafinda.
 • 24362
  4. döneminde kendisinde gördüğüm olumsuzluklar,

  - transfer ve kadro mühendisliğinde sınıfta kaldı maalesef. doğru tercihleri hiç yapamadı. bu durum her transfer döneminde sil baştan yapmak zorunda bıraktı bizi ve maddi zarara girdik.

  - takımın oynadığı futbol konusunda da sınıfta kaldı. takım 2 senedir güzel futbol oynayamıyor. daha çok bireysel yeteneklerle sonuca gittik. iyi oynadık dediğimiz maç sayısı bir elin parmağı kadardır.

  - oyunu okuma ve değişiklik konusunda da sınıfta kaldı. kendi evimizdeki basit maçlarda bile zar zor 1-2 farkla öne geçebiliyorken son dakikalarda zor anlar yaşıyoruz. çünkü oyuna müdahale yok. bundan dolayı çok puan kaybettik.

  - başka bir olumsuz yanı da sürekli yaptığı açıklamalarla huzursuzluk yaratması. önce taraftara "seyirci" dedi sonra yönetimle ters düşen açıklamalar yaptı. özellikle bunu neden ısrarla yapıyor anlamış değilim.

  - sanki bütün olumsuzluklar yetmiyormuş gibi arda turan gelsin diye tutturması.

  benim hocada gördüğüm başlıca olumsuz şeyler bunlar. tüm bunlara rağmen son 2 sezondur şampiyon oluyoruz. ligin de kalitesizliğiyle önümüz bir şekilde açıldı. ancak yine de hocadaki bu olumsuz değişimler göz ardı edilecek gibi değil. bu sezon şampiyon olsa da, olmasa da değişimin şart olduğunu düşünüyorum. yaşı itibariyle değişeceğini veya düzeleceğini sanmıyorum.
 • 24363
  başımızda olması en büyük şansımız olan imparatorumuzdur. arda konusunda ise hem kendisinin hem de yönetimin hataları vardır. bir defa arda, futbol olarak bize hiçbir şey veremez, bunun yanında camiayı da gelişiyle böler ki, gelmeden böldü bile. fakat yönetimin hocayla yaptığı toplantının hemen basına düşmesi ise yönetimin hatasıdır. sonuç olarak bu kaosların sonucunda takımdaki gereksiz oyuncuların gidişi, takıma stoper kesin olmak üzere bir de orta saha oyuncusunun gelişi, takımın ve camianın hedefini şampiyonluklar olarak önceleyerek enerjisini bu yöne kenetlemesi. bunların hepsinin gerçekleşmesi için yönetim ve teknik heyet arasında sağlıklı bir iletişim olması gerekli. ben hocaya da inanıyorum, yönetime de. fakat son cümle olarak kendi fikrimi yazayım. arda'nın gelmeyişi en çok fatih hocanın yıpratılmasını önleyecektir, bunu da zamanla göreceğiz diye düşünüyorum, umarım bu kaosların sonu yine şampiyonluk, yine kutlamalar olur. yaşasın galatasaray.
 • 24367
  daha mürekkebi kurumadan basına sızdırılan haberler konusunda verdiği tepkide haklı bulduğum hocamız.

  hem gıyabında gözlemlediğim hem de bildiğim üzere her galatasaray yönetiminin basında bir iki maşası hep olmuştur ama mevcut mustafa cengiz yönetimi bu taktiğin neredeyse suyunu çıkartmıştır.
 • 24368
  fatih terim florya’nın koltuğunda oturur.
  başkan kulübün koltuğunda oturur.
  hiyerarşi bütün kulüpler için vardır ve geçerlidir. sen florya olarak başkandan ihtiyaca göre oyuncu istedin. sana onyekuru&sekidika’yı verdiler. 33 yaşındaki futbolculuğu çoktan bitmiş arda denen herife ihtiyacımız olduğunu kimse bana izah edemez. galatasaray işkur değil. galatasaray aşevi değil. elini öptü diye kimseye iş veremezsin. hem de geleceğe yatırımdan bahsederken. başkan “gündemimizde değil.” diyorken her maç sonu neden ısrarla bu arkadaş gündeme getiriliyor? fatih terim büyük değerimizdir ancak anayasamız değildir.
 • 24369
  arda konusunda %100 haksız olan teknik direktör.

  bir kere daha eve gitmeden bilgi sızdı diyor, sanki toplantının her detayı sızdı. şöyle bir sızma olsaydı mesela ya da daha açık konuşayım rodop şöyle bir tweet atsaydı "yönetim fatih terim'i veto etti, arda gelmiyor" o zaman hoca haklı derdim ama adam sadece arda'nın devre arasında gelmeyeceğini söyledi. hatta yönetimle hocanın ortak kararı diye de ekledi. rodop'un o tweet'inden sonra arda başlığına girilen entry sayısı bile azaldı ki bu durum galatasaray için sağlıklı bir gelişme bence. yani burda ne galatasaray'a zarar verici bir sızma var ne de hocaya karşı bir saygısızlık var. hocanın arda konusuna bu denli takması gerçekten ilginç. çık yönetimi oyuncu satamıyor diye eleştir, şu belhanda'yı, diagne'yi, mariano'yu, nagatomo'yu, babel'i neden satamıyorlar diye çık hesap sor ama arda konusunda hesap falan soramazsın hocam çünkü tataftar da aynı yönetim gibi arda'yı istemiyor. bence hocanın arda konusuna bu kadar takması arda'ya söz vermesinden kaynaklanıyor. yani hoca arda'ya söz verdi ve söz gerçekleşmiyor diye kafasına taktı bu kadar. şahsen sezonun en kritik maçına* çıkacakken bu konuyu gündeme getirmesinin başka mantıklı izahını bulamadım.
 • 24370
  yıllık 3 milyon euro maaş alan, sezon başından beri takıma gram top oynatamamış ancak bütün derdi galatasaray taraftarının en az %60’nın istemediği arda olan teknik direktör. yahu hocam bir kere de maça gol yemeden önce müdahale et. artık eski heyecanın ve isteğin yoksa da bırak git artık yani ne sen çile çek ne de biz kahrolalım. hiç kimse galatasaray’dan büyük değildir. senin egon bile!
 • 24371
  haber sızdırıldı, arda veto edildi, her ne olduysa bu çıkılıp anlatılır mı böyle ? ama duramadın yine demi ? nasıl bir ego var sende ya anlamıyorum artık. istediğin olmadı ya ortalığı karıştıracaksın.

  haber sızdırılması yanlış ama senin antremandan önce çıkıp, ben öyle demezdim demen, şimdi çıkıp olayları anlatman ne kadar doğru. sonra bide sıkıntı çıkmasın diye uğraşıyorum ama hayal kırıklığı oluyor diyorsun bu ne demek ya, karıştıran sen oluyorsun kusura bakma hocam.

  kimse kusura bakmasın ama kızdığı konu da sızdırılması değil evladını takıma alamadı ya, amaç bazılarını ortaya atmak başka bişey değil.
 • 24372
  23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı sonrası açıklamalarının 2 yönü var. görünen yönden bakarsak hoca yıl olmuş 2020 ne arda turan’ı tamam uzatma artık der kapatırız.

  ancak diğer yönden bakarsak, ama yöneticiler ama oğulları vasıtasıyla her şey basına sızıyor. hoca arda’yı belki oyalayıp almamak istiyor, belki gerçekten istiyor. ancak uzub zamandır kulübün gayri resmi basın sözcüsü gibi davranan süleyman rodop çıkıp arda gündemde yok. kalıbımı basarım yok gibi laflar ediyor. adamı yüksekten birileri rica etmesin diye oyalıyorsalar süleyman rodop’un şu yaptığı direkt bütün planı ifşa eden bir olay, değilse ve hoca arda’yı gerçekten istiyorsa bu sefer hoca ile yönetimin arasını açacak, hocayı taraftarın önüne atacak bir olay. neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. hoca bu konudaki siteminde yerden goğe kadar haklı. 2-3 tane gazeteci baya baya kap bildirimi gibi oldu.
 • 24373
  23 ocak 2020 galatasaray çaykur rizespor maçı sonrası, dışarıya bilgi sızdıran yönetimi, basın mensupları önünde eleştirerek galatasaray'ın iç durumunu, pusuda bekleyen medyaya direkt olarak vermiş hocadır. al birini vur ötekine. şu kısır tartışma ve tarafları galatasaray'a yakışmıyor.
 • 24375
  galatasaray'a zarar veren hangi ademoğlu olursa olsun karşısında durmak varlık borcumdur! efsanedir, kazanandır fakat camia'yı çevresinde kendisini gazlayan üç beş adamdan ibaret sanmamalıdır! "benim sözüm buyruktur." tadında, galatasaray camiasında kimse görev yapamaz, yapmamalıdır!

  sadece ama sadece galatasaray futbol takımı'nı ileri nasıl taşırımla ilgilenmesi gereken hocamız. gerisi gereksiz baş ağrısı yapıyor zira.

  seyirci için, camia için...
 • 24378
  çok seviyoruz ama sevgimiz sıkıntı çıkarıyor sanırım. kötü oyun, olmayan sistem, olmayan teknik kadro, kötü kondisyon vs. olumlu bir tane iş yok. hocamızın derdi birilerinin zorla ricasından dolayı arda turan. hocam takımı çöz önce. 4-5 takım var önünde. 10 puan geridesin. top oynamayı unutmuş adamın derdine koşma.

  daha kötüsü anlattığın konu hakkında haklı olsanda yönetime direk atarı yapmış oldun. ünal aysal olayına dönecek iş. kazıyorsun yine kuyuları. yönetim mi düşer, sen mi düşersin bilemiyorum. düşmessiniz inşallah ikinizde. cansın, kansın ama dendiği gibi geçinilmeyen bir adamsın.

  dipnot: arda denen gereksiz ile uğraşacağına teknik ekibinle de uğraş. bugün kaç kere bağırdın. bir tanesi işe yaramıyor, yanında süs gibi gezdiriyorsun beyefendileri.
 • 24379
  sayın hocam, takımımız dün* oynadığımız maçta şahane bir oyun sergilememiş. hala hücumda bazı aksiyonlarda sıkıntı çekmişiz. takımın acil stoper ihtiyacı var, hatta ekstra bir forvet de ilaç gibi olacak. her şeyi geçtim bu takım liderden 10 puan geride hocam.

  başka bir açıdan daha derdimi anlatayım hocam. eğer bu istediğin oyuncu gelirse şampiyonluğa ortak olacak mıyız hocam, buna yürekten inanıyor musun? neden durduk yere 3 lira da olsa 5 lira da olsa galatasaray'ın parasını sokağa atalım? üstelik istediğin oyuncu galatasaray'a bırak maddi zararı, manevi zarar verecek, en başta sana verecek bu zararı.

  sorarım güzel hocam derdimiz arda mı, değer mi canım hocam?
 • 24380
  her zaman her koşulda desteklemişimdir seni hocam. ama yönetimle ilgili medyaya demeç verirken dikkatli olmalısın. başkan ve yönetim ne derse o. ötesi yok. her istediğin olsun istiyorsan, o zaman buyur başkanlığa aday ol. yoksa olmayacak yerde yönetimi eleştirme hakkın yok. yönetim arda hakkında kararını vermiş iş bitmiş. daha uzatmaya gerek yok.
 • 24381
  basın önünde yönetimi eleştirerek hata yapan imparator. bunun dışında eleştiri sınırlarını aşan, saçma sapan iddialar barındıran, saygı ve vefa duygularından uzak ve rakip takım taraftarlarıyla ağız birliği yapılmışçasına yazılan yazıları okumak taraftar profili olarak ne yöne gittiğimizi bir kere daha hatırlattı. kulüp kendi iletişim kanallarından taraftarı bilgilendirebilecekken gazetecilerin maşa olarak kullanılması hatalıdır. bilginin kontrolü büyük bir güçtür o yüzden doğru kaynaklardan iletilmelidir. kulübün web sitesi ve tv’si varken başka aracılar kullanmak yersizdir. bunun basın önünde tartışılması da ayrıca yersizdir.