• 24277
  4. dönemindenki ilk yarım sezonu dışında net şekilde başarısız olan teknik direktör. bu dönemde 1 lig ve 1 türkiye kupası kazanmış ve 6 ay sonra 1 lig ve 1 türkiye kupası daha kazanma ihtimali bulunmaktadır. bu rağmen başarısızdır çünkü bahsettiğimiz adam fatih terim.

  geçen sezon 8 puan farkı kapatıp şampiyon olmak başarı olarak gösteriliyor doğrudur ancak başakşehir'den 8 puan fark yemek nedir? bu sezon sivas'tan 10 puan fark yemek nedir mesela? şampiyonlar liginde 12 maçta 1 galibiyet almak, bu sezon 6 maçta yalnızca 1 gol atabilmek? takıma 2 sezondur doğru düzgün top oynatamamak nedir? son iki sezonda hangi maçımızın tekrarını oturup 90 dakika izlediniz bir sorun kendinize. ben düşündüm bulamadım eğer varsa bana da söylerseniz memnun olurum.

  yönetim devre arası ligin içinden geçen santraforu 13 milyon euro verip alıyor hoca beğenmeyip 6 ay sonra gönderiyor yerine getirdiğimiz oyuncu falcao. hala dünya üzerindeki en etkili santraforlardan biri. fernando'yu beğenmiyor oyuncuyu sevilla alıyor biz yerine fransa milli takım oyuncusunu alıyoruz onu da sisteme uymadı deyip takımdan kesiyor sonrasında antremanda olay cıkardığı için kadro dışı bırakıyor. kadro dışı bırakma olayında haklı olsa da takımdan kesme konusunda hatalıdır. haziran 2019da sözlesme uzatılan linnes'i plansızlıktan dolayı eylül 2019'da kadro dışı bırakıyor hoca. 6 ay boşu boşuna maaş ödüyoruz. hem de mariano ve nagatomo takımdayken. 2020 ocak ayında ilk iş linnes'i mariano yerine monte etmek oluyor. bu hata değil de nedir? belhanda'ya teklif geliyor göndertmiyor oyuncu kötü oynamasına rağmen sırf taraftar tepki gösterdi diye ısrarla oynatıyor ve piyasasını bitiriyor. selçuk inan'la sözleşme uzatıyor üstüne süre veriyor. selçuk inan 2019 yılında galatasaray formasıyla 11de maça başlıyor. babel'i alıyor 6 ay sonra beğenmedim gönderin diyor. sahada takım ezilirken oyunu seyrediyor değişiklik için gol yememizi bekliyor. takım temposuzluktan kırılırken 3 senedir top oynamayan arda'yı takıma almaya çalıyor.

  benim aklıma gelenler bunlar. tüm bunlara rağmen mustafa cengiz yönetimi hocaya ağzını açmıyor. mustafa cengiz yönetimi ne yapıyor? riva ve florya soygunuyla, liselilerle uğraşıp aynı zamanda herkes batarken kar açıklıyor. buna rağmen hala hoca olmasa görevde olmayacakları iddaa ediliyor. hangi hoca? yukarıda saydıklarımı yapan hoca.

  kimse kusura bakmasın son 2 sezonda mustafa cengiz ve yönetimi fatih terim'den çok daha başarılıdır. bunu yazdım diye hocaya düşman falan ilan edenler olacaktır doğal olarak çünkü onlara göre fatih terim eleştirilemez. boşuna entry girerek yorulmasınlar fatih terim'i babam gibi severim ama galatasaray benim için daha önemli. herkes için de öyle olmalı.

  bu entryi girme amacımda durup dururken hocayı kötülemek değil mustafa cengiz yönetime yapılan haksızlığı dile getirmek. ünal aysal, liselilerin gazına gelip hocayla bozuştu kaybeden biz olduk. şimdi aynı şey mustafa cengiz üzerinden yapılmaya çalışırken bizim taraftarımızın buna çanak tutmasına anlam veremiyorum. mustafa cengiz ve fatih terim ikilisi bugünün şartlarında galatasaray için en ideal ikilidir. sahip çıkacaksak iki tarafa da sahip çıkmak zorundayız. yok öyle hocam kralsın yönetim istifa.
 • 24278
  bu sezon ligin ilk yarısı kendisine yazar en çok. çünkü ffp nedeniyle kadro mühendisliği yapılamasa da bu takım daha çok puan toplayabilirdi. ne olursa olsun 10 puan fark yiyecek bir takım değildi bu takım. ancak 2017-2018 sezonunda devraldığı takımda ndiaye satılınca o güne kadar çöp statüsünde olan donk’u oynatmak zorunda kaldı. 13-14 tane futbolcu vardı o takımda. 2018-2019 sezonunu zaten yazmaya bile gerek yok. yarım sezon forvetsiz, bol bol hakem hataları ve 11 maç cezalı. derbiden sonra takımın yarısı cezalı. kabus gibi bir ilk yarı geçirdik.

  ben galatasaray teknik direktörünün bu kadar yalnız ve çaresiz bırakıldığı bir dönem daha hatırlamıyorum. mustafa cengiz başkanın hocaya karşı bu kadar mahçupken baş başa yaptıkları toplantılarda ona patron benim gibilerinden ayar verecek bir karakterde olduğunu hiç sanmıyorum.
 • 24279
  son dönemindeki başarılarına bazı galatasaraylı arkadaşlar tarafından sürekli gölge düşürülmeye çalışılan hocamız. işin en üzücü yanı ise, bunu yaparken fenerlilerin, beşiktaşlıların fatih terim'i itibarsızlaştırmak için kullandığına benzer argümanlar kullanıyorlar. son şampiyonluğumuzu başakşehir bize hediye etmiş, dolayısıyla başarılı sayılmazmış. 2 sezonda şampiyon olurken bile hiç iyi top oynamamışız.

  dördüncü dönem eleştirileri bitince sıra üçüncü döneme de gelebilir bence. bu arkadaşlar üçüncü dönemdeki 2 şampiyonluğu da fenerbahçe'nin şike davasıyla uğraşmasına bağlayıp fatih terim'i yine başarısız addedebilir, hiç şaşırmam gerçekten.
 • 24280
  arda turan transferinin bu kadar uzamasi bile kendisine yazilir. sonucta baskan veto etmese arda bugun fatih terim'in istegi uzerine galatasaray formasi giyiyor olacakti. kisiyi degerlendirirken onemli olan niyettir, sonuc degil.

  bunun disinda ben dusundugumu acik acik soylerim deyip her arda sorusuna evet-hayir seklinde net bir cevap vermek yerine israrla "antalya macindan sonra gerekli aciklamayi yaptim" demesi tam terimlik davranis. kendisi muhtemelen cok guzel konustugunu ve butun "mesajlarini" muthis bir kivrak zeka ile verdigini dusunuyor ama o mactan sonra ne dedigini de hala kimse cozebilmis degil. belki sadece 200 iq'lularin anlayacagi bir sekilde konusmustur, bilmiyorum.

  umarim bundan boyle transferlerde sezon basi bir duzine adami toplayip iki ay sonra "ocak ayini bekliyoruz :( " diyen terim yerine, arda meselesinde oldugu gibi yonetimin de ayni derecede agirliginin oldugu bir donem yasariz.
 • 24281
  mantıklı düşünmeye çalışıyorum, tartışmada gelinen noktada mantıklı tek bir şey yok. futbolu bitmiş, insanlığı bitmiş bir nefret objesinin fatih terim tarafından bu kadar uzatılmasına anlam veremiyorum.

  aklıma tek ihtimal geliyor. bu sene bizim gibi, hatta daha iyi şekilde, terim de görüyor bu takımı şampiyon yapacak halinin olmadığını, başarısızlığın ona yazacağını.

  gündem değiştirip başka harala gürele arasında ana temayı unutturmaya çalışıyor. hatta aysal zamanındaki gibi bir kovulma koparıp üstüne mağdur da olursa onun için tadından yenmez.
 • 24282
  dördüncü dönemi sorgulanan galatasaray efsanesi.
  bence üçüncü hatta birinci dönemi de sorgulanmalı. üçüncü döneminde rakipler şike davası ile uğraşırken takımı ben de şampiyon yapardım. birinci dönemde ise o kadro ile ben de şampiyon olurdum hatta uefa kupası'nı değil şampiyonlar ligi'ni alırdım. ben olsam daha başarılı olurdum. ne de olsa seler salar üzerine sallamıyor muyuz?