• 24193
  eski fatih terim gibi sıfırdan ve gençlerden*, yırtıcı bir galatasaray yaratabileceğini düşünmediğim teknik direktörümüz.

  takımı bir şekilde gençleştiriyoruz, gençleştirmeye çalışıyoruz. belki de sorun teknik direktörü de gençleştirmediğimiz içindir. neden teknik direktör ve teknik ekibi de gençleştirmiyoruz? belki sorun takımda veya futbolcularda bile değil, takımın futbol kalitesini, fizik seviyesini bir türlü yukarılara çekemeyen teknik direktör ve teknik kadrodadır, olamaz mı?
 • 24194
  dördüncü döneminde 2 adet şampiyonluk yaşattı sağolsun. kendisi olmasaydı sonumuz 2016 ve 2017 yıllarındaki gibi olacaktı buna eminim. ancak bu süreçte kaliteli ve dominant bir oyun var mıydı bu tartışılır. 2019-2020 sezonunun geri kalanında ise tartışmaya kapalı bir şekilde kötüyüz ve sorumlusu doğal olarak kendisidir.

  ancak söylemek istediğim asıl şeyler bunlar değil. hatta selçuk ve belhanda inatlaşması olmasa kaybedilen avrupa ve lig maceraları umrumda bile olmaz çünkü bu adamın bile bende kredisi yoksa futbolu takip etmemek sağlığım açısından daha iyi olur.

  ali koç adlı şahsiyet, yakıştığı kulube başkan olduktan sonra başka işi gücü yokmuş gibi fatih terim'in şahsına yönelik müthiş bir itibarsızlaştırma politikası güdüyor ve bunu birebir yapıyor. adamın hocaya karşı nasıl bir kini var gerçekten inanılmaz! aslında çok iyi biliyor ki sağlıklı bir fatih terim varsa şampiyonluk hayal. bu sezonu 10. bile bitirsek hocanın gelecek sene başımızda olmasını istemez.

  takım iyidir kötüdür bunlar çok önemli değil. adı üstünde "spor" bu ve başarıda başarısızlık da gelir geçer şeyler. en azından sportif anlamda bir çözüm var. ancak şu malum şahsın iğrenç politalarına karşı hocanın yanında bulunmazsak emanete hıyanet ederiz. başkalarını bilmem ama fatih terim'in şahsiyeti demek benim adıma kocaman bir galatasaray geçmişi demek. bu kulüp için kıymeti o kadar fazladırki onun şahsına yapılan saldırı benim nazarımda galatasaray'a yapılmış sayılır.
 • 24196
  bence hoca ile ilgili, kendisini de birinci görevine odaklanmaktan alıkoyan bir karmaşa mevcut.
  hocanın şu an bulunduğu pozisyon itibari ile görevi "futbol takımını idare etmek ve iyi futbol oynatmak". diğer başkanlara cevap vermek değil. fatih terim galatasaray için bir teknik direktörden fazlasıdır elbet yanlış anlaşılmasın ancak bu görev karmaşası nihayetinde bizim lehimize değil aleyhimize oluyor. hoca takım haricindeki meselelerle meşgul oluyor, hakemler ve federasyonla uğraşıp takımın başında bulunamıyor, yıpranıyor.
  profesyonel bir kulüpte görev tanımları ve sorumlulukları net olmalı ki herkes enerjisini, dikkatini asıl görevine verebilsin.

  şahsen ben hocayı ali koç'a, federasyona cevap verirken değil, futbol takımının meselelerine cevap verirken görmeyi yeğlerim. doğrusunun da bu olduğuna inanıyorum.
 • 24197
  açıkçası ligin ikinci yarısında bize yine mariano, belhanda ve selçuk'u izleteceğini düşündüğüm hocamız. kusura bakmayın ama ben artık genç oyunculara güvenme konusunda kendisine güvenmiyorum. "aldık ama bakalım oynayabilecek durumdalar mı?" diye son 1-2 haftaya kadar bir belhanda, bir selçuk, bir mariano döndürür durur.