• 22350
  hocanın en büyük alametifarikası ve başarılarındaki en büyük pay bence oyunculardan bir sistem dahilinde bütün olarak yüksek verim almayı başarabilmesidir.

  dördüncü döneminde bir sistem dahilinde olmasa da en azından iki sene üst üste şampiyon olurken, takımda zaman zaman iniş ve çıkışlar olmasına rağmen 2017-2018 sezonunda garry rodrigues ve 2018-2019 sezonunda sofiane feghouli'deki gibi özel bireysel performanslar almayı başardı.

  ancak, 2019-2020 sezonu itibariyle, ikinci dönemi ve euro 2016 sonrası ilk defa bu kadar ne takım ne de bireysel olarak oyuncularından hiç verim alamadığını görüyorum. koskoca takımda muslera ve n'zonzi dışında iyi diyebileceğimiz kimse yok. hal böyleyken içinde bulunduğumuz durumu sadece oyunculara yüklemek bence biraz haksızlık olur. artık antrenman metodlarımız mı oyunculara geçmiyor yoksa oyun sistemimizde mi bir sıkıntı var bilemiyorum.

  yine de mevcut tüm koşullara rağmen hocaya güvenim tam. umuyorum ki yine 2011-2012 sezonunda olduğu gibi en doğru oyun planını bir şekilde bulacak ve o sezondan sonra ilk kez bir teknik direktör takımı izleyebileceğiz.
 • 22351
  kendisinin hamlelerini bu sezon akılla mantıkla açıklamak imkansız. rezalet tercihler yapıp sonra düzgün bir şeyler olmasını bekleyecek birisi değil fatih terim. arkasında elbet bir şey vardır diye düşünüyorum.

  -seri malatya maçında takımın en iyisiyken ve formdayken 1 sonraki maç kadro dışı kaldı.

  -babel yorgunluktan ölse bile sahada. yanından yürüyerek giden adamı bile takip etmekten aciz halde ama dokunulmazlığı var. asla kesik yemiyor, oyundan bile çıkmıyor.

  -belhanda’nın bi sahanın ortasına sıçmadığı kaldı ama kesik yemeyi bırak, sezonun en önemli maçlarından birinde antrenmansız ve çenesi kırık ilk 11’e sorgusuz sualsiz yazılıyor.

  -beklerin oyuna katkısı 0. sezon başından beri bu durum belli ve herkes en iyi bekin linnes olduğunu biliyor fakat linnes kadroya bile yazılmadı. mariano yürüyecek hali yokken rotasyona bile sokulmuyor.

  -en kritik ve kazanmamızın elzem olduğu maçta futbolu 3 sene önce bırakmış selçuk inan ilk 11 başlıyor.

  sözlük olarak aklı başında bir kaç kişi toplanıp takımı biz yönetsek belki fatih terim’den taktik, teknik olarak iyi olamayız ama daha ne yaptığını bilen, doğru bir kadro süreriz sahaya. herkes daha maç başlamadan neler olacağını, hatanın nerede olduğunu görebiliyor. fatih terim’in ise görememesi gerçekten inanılacak gibi değil. ya gerçekten bilmediğimiz inanılmaz şeyler var kapalı kapılar ardında, ya da fatih terim’de gerçekten gözlerini kapatan bi şeyler var.

  akıl ile mantık ile gerçekten açıklanamayacak şeyler yapıyor fatih terim bu sezon. elinde tarihin belki de en kaliteli ve derinlikli kadrosu var. her türlü rotasyon, taktik avantajı kendisinde. suçu başka kimsede aramasına gerek yok. biraz mantık, biraz adalet ile rahat rahat şampiyon olacakken şu an gol bile atmaktan aciz bir takıma bakıp “acaba nolacak” diye boş boş izliyoruz maçları.
 • 22352
  başlığı altına 5 ekim 2019 gençlerbirliği galatasaray maçının olduğu gün girilen yaklaşık 200, ve bugüne kadar girilen yaklaşık 400 yorumun azımsanamayacak bir kısmının whatsapp üzerinden algı yönetimi amacıyla organize olan bjk, fb taraftarları ve koç holding parasıyla tutulmuş fb'li troller olduğunu düşündürten gs futbol takımı teknik direktörü.

  böyle düşünmeme yol açan en önemli sebep, sert eleştirilerin okuyabildiğim kadarıyla önemli bir kısmının terim'in zaten kabul ettiği hataları papağan gibi tekrar edip durmaları. yapıcı eleştiri getirenlerin, derinlikli analizler yaparak daha önce bahsedilmemiş konulara parmak basanların, samimi olarak yapılan hatalardan rahatsız olanların eleştirilerini saygıyla karşılıyorum ama pek çok yorumdaki üslup ve içerik bende bu sorgulamaya yol açtı.

  sözlük moderasyonunun sahte hesap tespiti konusunda yenilikçi ve güvenilir yöntemleri araştırıp uygulamaya alması yakın gelecekte elzem olacak.

  ben fatih terim'in ocak ayını beklemeye gerek kalmadan eldeki imkanlar doğrultusunda takımın performansını yükselteceğine inanıyorum. geçmiş başarıları ile bu krediyi fazlasıyla hak ediyor.