• 21048
  --- alıntı ---

  "emre kaplan, volkan kılıç ve beyaz tv muhabirlerii fatih terim kararı ile galatasaray antrenmanlarına alınmayacak. ayrıca imparator fatih terim, söz konusu muhabirlerin sorularına da yanıt vermeme kararı aldı."

  https://twitter.com/.../1165009737290854406

  --- alıntı ---

  transferlerin bu kadar çok gecikmesi, kuşkusuz en çok bu ve bunun gibilere yarıyor. her transfer döneminde akbaba gibi galatasaray'ın etrafında dolananlara karşı fatih önlem alıp vermiş küsküyü. darısı diğer yalancılara.
 • 21049
  aspor, trtspor ve beyaztv muhabirlerini tesislere almama, zorunlu bulundukları alanlarda da kendilerinden soru kabul etmeme kararı almış teknik direktörümüzdür.

  kendisi yine yeniden galatasaray taraftarını yönlendirme ihtiyacı duymuştur. özellikle son zamanlarda falcao konusunda bu medya soytarılarının gazına gelen taraftarımız, falcao konusunun bir türlü sonuca varamaması ve ardından gelen denizlispor mağlubiyetiyle resmen saldıracak, suçlayacak yer aramakta. bunun baş sorumlusu da yaklaşık 1,5 aydır falcao konusunda bugün geldi yarın gelecek diye diye taraftarın sinirlerini iyice geren, sinir uçlarıyla oynayan, uydurdukları haberler doğru olmayınca da yönetimi taraftarın önüne atan bu medya soytarılarıdır.

  fatih hoca bu hamlesiyle aslında asıl ayarı gaza gelen(buna ben de dahilim) taraftarımıza vermiştir. tam da yönetime tepkiler baskın hale gelmişken olaya müdahale edip bize düşmanın kim olduğunu, ne derece sinsilikler peşinde olunduğunu o meşhur instagram tv videosundan sonra bir kez daha tekrarlamak zorunda kalmıştır. zira taraftarımız bunu anlamama konusunda baya dirençli. ama hoca da sağolsun bunu anlatma konusunda çok sabırlı. hoca bu kararıyla bizlere açık açık "bunlara inanmayın, bunlar sizi üzmekten, bizi birbirimize düşürmekten başka bir iş yapmaz" diyor. bir düşünelim bakalım sezonun ilk maçını oynadık ve kaybettik, daha önce ilk maçı kaybettiğimiz hangi sezon bu hale gelmiştik biz? veya falcao konusu; hadi diyelim ki defter kapandı, bu bizim peşinden koşup ta alamadığımız ilk forvet mi ne bu kıyamet? hatta son da olmayacak ben size söyliyeyim. bunlar kıyamet koparılacak durumlar değil, kıyametin kopması gereken zamanı biz çoktan geçtik. (bkz: riva ve florya soygunu)

  insanız hepimiz gaza geliyoruz, sinirleniyoruz, bazen içimizi dökmek rahatlamak istiyoruz ama lütfen bunları ölçüsünü kaçırmadan, düşmanın ekmeğine yağ sürmeden, onlara istediklerini vermeden yapalım. bakın bu düşman çok farklı bu başka. lütfen artık kendimize gelelim. yönetim de bizim, teknik ekip de, oyuncular da! lütfen yazacağınız her şeyde aklınıza önce bu organize ama amatör kötülüğü getirin...

  bunu lütfen klişe bir çağrı olarak algılamayın ama bizim uzun zamandır söylemediğimiz bir marşımız var. onu rafından indirmenin tam zamanı...

  yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da,
  bastığın yer üzüntülerle dolsa da
  sel, çığ, ateş, önünde her ne olsa da,
  cim-bom başı dik yürür!
 • 21050
  hata yapsa bile hiçbir şekilde onu eleştirmek içimden gelmiyor, yapma be hocam falan diyorum en fazla, kendisini gerçekten çok seviyorum ve galatasaray'lı kişiliğine gönülden inanıyorum, millet saçma sapan hocalarla, yöneticilerle debeleniyor, bizim hocamız tek başına hepsine bedel, dağ gibi, hanginiz yedek kulübesine bakınca kendini güvende hissetmiyor ?

  kıymetini bilelim artık hocanın, 3-5 puştun lafına bakarak hocaya gereksiz saldırılar yapmayın, sonra gelir tudor gibi, prandelli gibi biri... devamını getirmiycem, korku filminden hallice fatih hoca dışındaki hocaların olduğu senaryolar.

  2 senedir forvet istiyor ama alınmıyor, istediği kadroyu halen tam olarak oluşturabilmiş değil, ama bence 2 ay içinde falcao'nun da katılmasıyla özlenen futbolunu bize bir şekilde izlettirecek, sabredin, sabrın sonu mayıs'ta şampiyonluk.
 • 21053
  saha içinde de saha dışında da ayar vermekte başarılı olan hocamız. saha içinde başarılı olmasa 2 sene üst üste şampiyon olmazdık herhalde. aslında bunları ayırmamak gerekir futbol bir bütündür. mesela son yaptığı hamle de galatasaray aleyhine düşmanlık yapan kişileri barındıran kanalların muhabirlerini almayarak en doğrusunu yapmıştır. çünkü bu insanların tek derdi galatasaray ve fatih terim hakkında iftira atmak yalanlar uydurmak düşmanlık yapmak ve bunların olduğu televizyon kanalları da bunlara hizmet etmektedir. ayrıca istedikleri kadar düşmanlıklarına devam etsinler hocanın da dediği gibi ''yel kayadan toz talır''.
  evet bir maç kaybettik kötü oynadık kırmızı kart gördük maalesef istenen oyunu ortaya koyamadık oyuncu tercihleri hatalı olabilir vs ama bir maç kaybettik diye de 2 sene üst üste başarılı olmuş hocaya saha içinde başarılı değil demek yanlış bence. üstelik yapılan onca hakem hatalarına cezalara diğer kulüplerin birlik olup galatasaray düşmanlığı yapmasına rağmen. bir maç kaybedildi diye takımı 2 sene üst üste şampiyon yaptığı gerçeği değişmiyor hocanın. ben giderek daha iyi olacağımıza inanıyorum şahsen önemli olan camia olarak kenetlenip birlik olmamız. oynanan oyun giderek iyiye gidecektir yeter ki transfer mevzuları halledilsin ve takım oturmaya başlasın.

  not:entry yazmıştım ama sildim çünkü genel olarak toparlamak istedim yazdıklarımı düşmanlık yapan kişi ve kuruluşlara da değinerek.
 • 21054
  https://twitter.com/.../1165009737290854406

  bu kararı sonrası bazı medya kesimleri tarafından cephe alınmış hocamız.

  a spor'da turgay demir, trt spor'da feridun niğdelioğlu ve beyaz tv'de sezgin gelmez'in kötü niyetli açık galatasaray düşmanlığı ve terör örgütü bağdaştırmaları sebebiyle bu karar alınmış.

  ayrıca,

  erman hocam,

  senin muhabirin 10 haber yapsın 10'u da yanlış ses çıkarma ancak fatih hoca tepki gösterince çık ona laf yetiştirmeye çalış. yok öyle bir dünya.

  herkes kendinden başlasın eleştirmeye. senin muhabirin galatasaraylı bile değil. haberleri zaten fiyasko üstelik kulübe de zarar veriyor, ancak suç hocanın öyle mi?
 • 21056
  bilmem kaç puan geriden gelip takımı şampiyon yapan adama ligin ilk haftası deplasmanda kaybetti diye yapılan operasyonları gördük. kendisini küstürmememiz gerekli. gs düşmanları sandığımızdan daha fazla. tudor zamanı muhabirlerin adamın sessizliğinden faydalanıp hakaret ettiği zamanları nasıl unuttunuz. bu cürreti fatih hocaya gösteremezler, sırf bu sebepten ötürü bile şampiyon olamasak da fatih terim bizimle kalmalı.
 • 21057
  galatasaray bir insan olsaydı fatih terim olurdu. hoca duruşuyla, karizmasıyla, içinde yaşadığı kaos'la, sevgisiyle, kavgasıyla adeta yürüyen bir galatasaray. 1 senedir yürütülen itibarsızlaştırma çabasını, yönetim izlerken hoca tek başına yine bunların yapamayacağını yaptı. zaten yönetimden iktidara yakın kanalların muhabirlerini engellemesini beklemiyoruz. ama bunu yaparken bile suçu hocaya atıp, biz yapmadık hoca istedi deyip, zaten uğraştığı iktidarı daha da üstüne çekecekler.

  hoca aynı bizim gibi düşünüyor, bizim gibi yaşıyor, bizim gibi seviyor galatasaray'ı. diğerleri sadece kendi reklamı peşinde. abdurrahim albayrak'ın servis ettiği falcao fotoğrafı bile kendi reklamını yapma çabası. bu adamlar kameraya oynamayı bu kadar çok seviyor. hocanın neler yaşadığını siz düşünün içerde. galatasaray üstü kimse yoktur bunda hem fikiriz. ama biz galatasaray'lılar şampiyonlar ligi'ni en çok fatih terim'in kaldırmasını istiyoruz. onla daha anlamlı olacağını düşünüyoruz.

  hangi topluluğa, hangi kulübe bakarsanız bakın. bir kulüple bir insan bu kadar bütünleşemez. artık uzun vadeli düşünerek, anlık başarısızlıklarla hocayı yıpratma saçmalığına son vermeliyiz. eleştiri her zaman olsun. hoca da eleştirilsin. ama kimse ilk yenilgide hoca taktik bilmiyor, hoca bunu bilmiyor ayakları yapmasın. ben hoca olsam fatih terim gibi sahiplenmem bu kulübü. çok yıpranırım. ailem yıpranır, sevdiklerim yıpranır, sonunda kaçar giderim bu takımı ne kadar sevsem de. bu adam sahada ki biz. ve bu sefer yeterince sahip çıkmazsak, dışardaki asalak gibi yaşayan tayfa yüzünden değil, içeride ki iş bilmezler yüzünden kısır döngüye gireceğiz. daha çok saldıracaklar. hocanın yumuşak karnından, bel altı vurmaya çalışacaklar.

  iş artık sadece bizde. hocaya sahip çıkmazsak, boynumuzu yere eğecek saçmalıklara alışmaya başlayacağız. son yaptığı muhabir olayı bile başlı başına bir kahramanlık hikayesi. ülkenin en zengin ailesinin çocuğu koçali bile anadolu ajansının yaptıklarına 1 hafta tepki verebildi. gerisini siz düşünün.