• 20716
  jimmy durmaz, şener özbayraklı, okan kocuk, emre taşdemir, adem büyük gibi bonservissiz transferlerle kendisini gelebilecek yabancı oyuncu sınırına hazırlayan hocamız. bu oyuncuların geldiği mevkiler o kadar yerinde ki. ilk onbirden biri çıkıp bunlardan birisi girse sahada sırıtmaz.

  emre mor transferini de mantıklı rakamlarla bitirebilirsek hocayı durdurmaları için yabancı kuralı da yetmeyecek:)
 • 20717
  başakşehir maçındaki saha olaylarından dolayı 3 maç ceza almış hocamız. 1 maçlık ceza geçen seneki 34. hafta mücadelesinde geçti. kalan 2 maç ise akhisar'la oynanacak süper kupa finali ve denizli deplasmanı olacak.

  --- alıntı ---
  tff tahkim kurulu, 2018-2019 sezonu 33.haftasında oynanan galatasaray-başakşehir karşılaşmasındaki hareketlerinden dolayı galatasaray teknik direktörü fatih terim‘in 3 maçlık, yardımcı antrenörler hasan şaş’ın 8, ümit davala’nın 1 maçlık ve idari menajer şükrü hanedar’ın 60 günlük hak mahrumiyeti cezalarını onadı.
  --- alıntı ---

  http://fotottarena.com/...oncesi-ceza-yagmuru/
 • 20718
  fatih terim'i tanıyorsam diye başlayan 10 tane yorumun 1 tanesi doğru çıkıyorken herkes fatih terim'i tanıdığını ve oynatmak istediği futbolu bildiğini iddia ediyor. fatih terim'in geçmişte ne oynattığını, ne oynatmak istediğini kağıt üstünde bile olsa bildiğimi sanıyordum ben de. sonra bu sözlükte yazar oldum ve futbol oyununun teorisiyle daha çok ilgilenmeye başladım. zihin açıcı yazılar okudum ve değerlendirmeler izledim. sözlük ünlümüz kaideyitacizedenistisna da son takip ettiğim(bütün yazdıklarını birkaç kere okudum kendisine teşekkür ederim kattığı bilgiler için) ve belki takip ettiklerim arasında en değerli bulduğum yazardır. sonunda şunu anladım ki eldeki imkanlar ve fatih terim'in oynatmak istediği futbol örtüşmüyor genelde. bu yüzden yama yapmak zorunda kalıyor aklındaki sisteme. üstelik futbol dışında gelişen, içinde olmadan da asla bilemeyeceğimiz bir hayat daha var fatih terim'in içinde yaşadığı. futbolcu ilişkileri, basın, yoğun beklenti, ona karşı duyulan nefret(kimlerin nefret ettiği ve aynı zamanda korktuğu elbette belli) gibi etkenler de saha içine elbette yansıyor. sözün kısası fatih terim misyonu ve vizyonunu anladığımı düşünmek bana biraz zorlama geliyor. verdiği bütün kararlar hep aynı istikamete gitmek üzere gerçekleşmiyor. sanırım aidiyeti bulunduğu kulüpte de hiçbir zaman gerçekleştirme fırsatı yakalayamayacak.

  dördüncü döneminden önce bu kadar başarılı bir insan olmasına rağmen yaptıklarıyla beni şaşırtıyordu. hoşuma gitmeyen ve eleştirdiğim bir sürü davranışı oldu. şimdi görüyorum ki türkiye'de fatih terim kadar kendini geliştiren,dönüştüren ve tüm bunları yaparken de başarılı kalabilen kimse yok. kendisini tebrik etmek pek haddime değil ama kendisine teşekkür edebilirim. keşke gegenpressing dedikleri zaman akla ilk gelen kişi kendisi olabilseydi. bu gururu almanlara kaptırmasaydık. zaten her şey sizin lan bari bizden çıkan bizde kalsaydı. neyse almanlar gelmeden bitireyim ben bu iletiyi.