• 20671
  olur da seçim kararı çıkar ve bu yönetimi düşürmeye çalışanlardan biri başkan olursa, aynı dakika istifa edip, ceketini alıp çıkmazsa hocaya da yazıklar olsun.

  bıraksın ne halleri varsa görsün yeni gelen yönetim. zaten 6 aya kalmaz bu taraftar o yönetime dar eder ali sami yeni. sonra da başkan olarak mı döner, td olarak mı, paşa gönlü bilir hocanın.

  ama olmazsa olmaz, al ceketini çık git.
 • 20672
  kendisinin bir sözü vardı. tam olarak cümleyi hatırlayamasam da 'ben bir şey rica edersem, taraftarımız kırmaz.' minvalinde bir sözdü. arda turan meselesinde iş buraya gidiyor olabilir. eğer hoca isterse ve çıkıp taraftara 'benim için kabul edin.' derse ne olur tam bir soru işareti. hoca arda'yı çok seviyordu, belki şuan bir o kadar nefrer ediyor. hoca ile arda arasındaki ilişki ne düzeyde tam olarak bilinmiyor. bilinen tek şey taraftar ile arda arasında büyük bir gerilim olduğu. umarım güzel giden şeyler yine bir hamlede yerle bir edilmez. hocanın galatasaray'ın menfaatlerini düşündüğünden kimsenin şüphesi yoktur ama hocanın ters köşeleri de meşhurdur. eğer söylenildiği gibi arda, hocadan özür dilediyse ve aradaki buzlar eridiyse, bir tarafın fedakarlık yapması gerekecek. ya taraftar hocanın hatrına arda'ya katlanacak ya da hoca istemesine rağmen arda'yı takıma katmayacak. umarım hoca ile arda'nın arasındaki buzlar sadece özel hayatta erimiştir de bu ikileme düşmek durumunda kalınılmaz.
 • 20673
  eğer ki arda ile arasındaki buzlar gerçekten eridiyse arda’yı uygun mali şartlar oluştuğunda transfer edecektir. buna eminim.

  arda gelecektir, çünkü arda yeniden doğmak istiyor. türkiye’nin belki en sevilen sporcusuyken en nefret edileni oldu, futbolu dibe vurdu, özel hayatı dibe vurdu. her şeyi dibe vurdu ve yeniden yükselmek istiyor.

  yeni bir diriliş hikayesi. başrolde arda turan, senarist, yapımcı ve yönetmen fatih terim. hoca böyle bir destan fırsatını asla kaçırmaz.

  ama benim de midem kaldırmaz. hocanın belki kabul ettiremeyeceği tek şeydir arda’yı geri getirmek.
 • 20675
  oynatmak istediği oyun için, zevk veren bir takım sunduğu için destekliyorum, kurda kuşa yem etmemek adına da destekliyorum. gel gelelim hayatımın hiçbir döneminde hiç kimseye biat etmediğim gibi, kendisine de biat etmiyorum. hiçbir konuda, hiç kimse için vardır bir bildiği deyip geçmiyorum, yorum yapan insanlara sen ondan daha mı iyi bileceksin demiyorum. bana göre ilk insandan bu yana böyle denseydi şu anda ancak tekerleğin icadına gelebilmiştik. sorgulamak bizi ileri götürüyor, isyan etmek insanlığı ileri itiyor.

  arda turan özelinde, tamamen futbola odaklansak dahi, işleyen, daha da işleme potansiyeli olan çarkımızı bozacağı aşikar. o aptal ropörtajlarıyla takımın havasını bozacağı kesin. ben oldum havalarının tadımızı kaçıracağı muhakkak. hal böyleyken, fatih terim de istese ben buna karşı çıkıyorum arkadaş. olmaz. yanlış olur. havayı bozar.

  umarım böyle bir hata yapmaz hocamız.
 • 20676
  sorgulamak insanları ileri götürür, lideri sorgulamak isyana. terim galatasaray futbol takımının lideri olduğu için, takımdan istediğini gönderir, istediğini alır. yanlış mı doğru mu olduğu zamanın göstereceği bir durumdur. devre arası serdar'i gönderdiğinde neler dendiğini hepimiz biliyoruz. arda turan magazinsel olarak rezilligin dibine vurmuştur, formasında arda turan yazacak kadar arda seven birisi olarak gelmesini istemem, fakat arda için lince kalkacaksak arda gs aleyhine hiç bir yanlışı olmamıştır. emre, okan gibi değildir. terim'e yanlış yapmıştır ve kişisel olarak terim affedebilir, takımın da görmek isteyebilir, ama ben affetmem, takımda görmek istemem, ama gelirse de isyan edecek halim yok. geçmişte ne rezillikler kapandı, bu da kapanır.
 • 20677
  hocam lütfen iti çakalı florya’ya sokma. kadroya aldım ama gönlüme almadım dediklerini şimdi gönlüne aldınsa bile (ki bence böyle birşey yok.) kadrona almak durumunda değilsin. belki biz azınlıktayız ama bazı değerleri olası başarıya yeğ tutan yüzlerce, binlerce kardeşin, evladın, taraftarın var. sana da insanlığına da kalbine de güveniyoruz.
 • 20679
  liderlerin sorgulanmasının isyana götüreceği iddia edilen taraftarları bulunan takımımızın hocası.

  öncelikle bir kaç konunun unutulduğunu düşünüyorum. kendisi tam olarak emre ve okan gibidir. hatta bu ikilinin takımımıza kazandırdığı başarılara bakarsak onlardan çok daha kötüdür.

  -formamızı giyerken ne olursa olsun formaya hakaret etmiştir.
  -hoca'nın döndüğü sezon takımı onun üstüne kurmuşken birden bire gitmiştir. hoca gideceğini bilmediğini defalarca tekrar etmiştir.
  -barca'ya transfer yasağı gelmişken ve top oynama şansı yokken bize gelmeyi reddetmiş ve önerdiğimiz teklifi komik bulmuştur.
  -milli takımda hoca ile prim polemiğine girmiş ve hocanın altını oymuştur.

  daha gazeteci dövmesinden, hükümet yalakası olmasından, silahla hastane basmasından, onun bunun karısına kızına yürümesinden bahsetmedim bile.

  keza bunların hiç biri olmasa dahi son 2 sezonda 16'sı ilk 11 olmak üzere toplam 27 maç forma giymiştir. bu form durumu ile bize transfer olması zaten olanaksızdır.

  fatih hoca başımızın tacıdır. canımız ciğerimizdir. ancak bizi diğer kulüplerden ayıran en büyük faktör biat kültürümüzün olmamasıdır. liderimizin arkasından gideriz. fakat yanlış yaparsa seslendirmesini de biliriz. bu kadar çok done varken fatih terim arda'nın gelişine onay verirse ben bir taraftar olarak buna tepki koyarım.
 • 20680
  hoca takımın aksayan yönlerini sezon sonunda umarım tespit etmiştir zaten eldeki kadro iyi, orta halli takviyeler ile kapatırız kafasında ise işimiz zor. önümüzdeki sezon bu eksikleri 4-5 vasıfsız transfer ile idare etmeye çalışırsa eline geçen ligi domine etme fırsatını tepmiş olur, en basitinden eğer diagne'yi elde tutmak gibi bir düşüncesi varsa gelecek sezon hüsrana uğrama ihtimali çok yüksek. hoca karakter sorunu dışında hiç bir oyuncuyu silip atamıyor, bazen bunu yapması gerekiyor. ekonomik şartlar belli istediği transferleri yaptırmak istiyorsa takımda bonservis ederinden daha az katkısı olan diagne ve belhanda'yı bir şekilde yollamak zorunda eldeki imkanlar ile yine avrupada hüsran ligde de son hafta ihtimalini kovalarız.