• 20575
    federasyonla işbirliğinde çoğumuz gibi ben de seni karanlık tarafa geçen darth vader olarak gördüm. fakat önümüzdeki süreç bana o zamanlar savunduğum ünal aysal'ın hiçte öyle sandığımız kadar masum olmadığını gösterdi. özellikle aysal'ın, mustafa cengiz yönetimine karşı liseli tayfaya (çoğunun başka takım tuttuğunu düşünüyorum) darbe kalkışmasına ve yönetimi haksız bir şekilde tamamen keyfi ve art niyetli ibra etmemesine karşı, basına verdiği demeçlerle alttan alta darbecilere verdiği destek hiç hoş olmadı. fatih hoca türk futbolunun tartışmasız en büyük spor adamı, bu kulübün de gelmiş geçmiş en başarılı efsanesidir. kendisine hayattayken daha çok önem vermemiz gerekiyor. tam da şu sıralarda isminin verildiği başakşehir stadının adının değiştirilmesi gündemdeyken, eğer türk telekomla olan sponsorluk prosedürleri de uygunsa arenaya ismini vermemiz gerektiğini düşünüyorum. onu yapamıyorsak stadın girişine heykelini dikelim. bizi bırakıp gittiğinde ya da senin tabirinle buna zorlandığında, hepimiz gibi sana çok kırılsam da, ''nerede kalmıştık'' deyip tarihin en çapsız başkanlarından birinin altında olduğumuz halde ansızın çıkıp gelmenle, önümüze çıkartılan binbir zorluklara rağmen saha içi ve saha dışı bütün rakiplerimizi, üç-beş takipçi kasmak için kulübü karıştıran yalancı duyumcuları, hatta kendi içimizde bile sakatım bahanesiyle takımı satan, takım ruhunu bozan futbolcuları tek tek tokatlamanla yeniden gönlümüzü feth ettin. büyük galatasaray kulübünün büyük taraftarının babasısın. allah seni başımızdan eksik etmesin hocam.
  • 20577
    24 mayıs 2019 sivasspor galatasaray maçında oynattığı oyuncuların bir çoğuna 2019 - 2020 sezonunda ihtiyaç duyabilecek hoca. örneğin ismail çipe. yerli kaleciye verilecek en kötü para 1.5 milyon euro. konuşuluyor işte biliyorsunuz ya da bonservissiz ama içimize sinmeyecek oyuncular. belki de yazın as oyuncu transferinde ihtiyacımız olacak bu para ve ismail ile devam edeceğiz. diyelim ismail'i bu maçta da oynatmadı. adam düşünmeyecek mi hocanın bana hiç güveni yok diye. oldu da allah korusun seneye lazım oldu. nasıl motive edip de sürecek sahaya hoca. gerçek hayatta futbol insanlarla oynanıyor ve sürpriz, onların da duyguları var. bu ahmet çalık için de geçerli, emre taşdemir için de geçerli, ömer bayram için de geçerli. semih kaya, badou ndiaye, selçuk inan, sinan gümüş,henry onyekuru ve muğdat çelik için ise tam yorum yapamıyorum çünkü gelecekleri hakkında bilgim yok. kalacaklarsa yukarıda da bahsettiğim gibi onları da hoca görmek isteyecektir ve süre almalarını isteyecektir, güvenlerini kazanmak isteyecektir. gençler için ise durum böyle değil, onlar sıralarını bekliyorlar ve hazır oldukları durumda ozan kabak gibi, yunus akgün gibi formayı alacaklarını biliyorlar. gençler bu durumdan o kadar etkilenmezler. eğer birazcık mantık sahipleri ise hocanın bu oyuncuları görmek istemesinin bir çok sebebi olabileceğini bilirler. ayrıca hocanın transfer çalısmalarına şimdiden başladığını biliyoruz. bu oyuncuların son durumunu sivas gibi bir deplasmanda görmek istemiş olabilir. ben yanlış bir şey görmüyorum.
  • 20578
    kadronun yetersizliği ayrı konu ömer bayram ve ahmet çalığa hala şans vermesi ayrı bir konu.onların yerine kimseyi almasa ben eleştirmem 9 kişi oynamaya razıyım ama yedekten girecek adamlar gerçekten ömer ve ahmet mi?onlarca futbolcu varken ve bizde gençleri izlemek isterken atalay,celil,mustafa gibi isimler girebilecekken neden ahmet ve ömer?bunu sorgulamak kadar doğal bir şey yok.ahmet ve ömeri kazanmak mı amaç yoksa skoru tutmak mı eeee ikisi de olamadığına göre sorgulanması normal.

    (bkz: 24 mayıs 2019 sivasspor galatasaray maçı)