• 20565
  2019-2020 sezonu için sağlam bir oyun planı bulmak zorunda olan teknik direktör. levent şahin dışında teknik ekibine guvenemiyorum. şahin de baskın bir karakter olmadığı için iş başından sonuna terim'e kalacak.

  bütün medya ağız birliği etmişcesine şampiyonluğumuza kara çalıyor. onların demesiyle bu sampoyonluk kirlenmez tabi ama yaklaşan tff seçimleri dengeleri baştan kuracak. bu dengenin dışında tutulacagimiz ise nerdeyse kesin. hem iktidar güdümlü tff ile terim arasındaki savaş hem de galatasaray'ın mali anlamda düzlüğe çıkmasının mutlak olması nedeniyle klasik "başarılı olanı aşağı cekme" muamelesine maruz kalacağız.

  bunu ekarte etmenin yolu ise sahada güçlü bir oyunla karşılık vermek. dengelerin zaman zaman el değiştirdiği bir dönemde ve fenerbahçe ile beşiktaş'ın net olarak yarışta olmadığı bir sezonda şampiyon olmak bizi rehavete dusurmemeli. oynadığımiz oyun, dengelerdeki payimizin yok edileceği bir ortamda bizi ilk 3'e bile sokmaz. kabul edelim fbjk tayfasi ile yarisiyor olsaydik emre akbaba kayseri maçında o kırmızıyı görürdü. rize maçındaki o haklı penaltımız calinmazdi.

  bu iki takım ekonomik şartları ne olursa olsun seneye yarışa sokulacak. her şey yapabilirler, yabancı sayısı azaltilabilir, tff fbjk tayfasinin uefa nezdinde kefil olabilir. hatta şu ekonomik krizde bankalar bu kuluplerin borç yükünü hafifletebilir.

  gelecek sezon çok kritik olacak. son bir kaç yıldır hep aynı şeyleri söylüyoruz ama busefer gerçekten kritik olacak. fener ve beşiktaş için adeta beka meslesi gelecek sezon. zira galatasaray gelecek sezonu da şampiyon tamamlarsa fener ve besiktas icin lazio ve fiorentina'ya dönme süreci başlamış olacak. bugün bu iki kulübün juventus'u yakalama şansı var mı? varsa kaç yıl sürer? iste gelecek yıl da ipi biz goguslersek artık aradaki farkın kapanamayacagi bir dönem başlamış olacak. bu olmasın diye her zamankinden daha farklı ve agresif saldıracaklar.

  hocamızın oynatacağı oyun öyle bir oyun olmalı ki guardlari daha ilk yarı bitmeden dusmeli. bu sezonki futbolumuz tam anlamıyla fiyaskoydu. düzeltilmesi gereken bir sürü is var. doğru transferlerle doğru bir çalışma ekibiyle kulüp olarak imparatorlumuzu ilan edebiliriz.
 • 20566
  galatasaraya kattıklarını falan geçtim de kendisi işine olan saygısı ve tutkusuyla gerçekten insanı düşüncelere gark ediyor.

  mental olarak, fiziksel olarak top yekun savaştığın bir sezonu şampiyon tamamladıktan 1 gün sonra bütün takım muhtemelen izinliyken adam gecenin 2 sinde toplantı falan düzenliyor rapor alıyor.

  bu tutku ve azmi parayla falan satın alamazsın.

  https://twitter.com/.../1130972695380647936
 • 20567
  iki deplasman maçı kazananın kendine "hocayım ben" dediği ülkede 4. büyükten daha çok lig şampiyonluğu yaşamış, hocalığa başladığı yıldan bu yana kendisinden çok şampiyon olan tek takım doğal olarak galatasaray ama adam hala istiyor.

  8 oldu hocam diyoruz. 9 olsun diyor. 9 olunca 10 olsun düz olsun diyecek. 10 da olacak. 5 sene üst üste hiç olmadım, 5. yıldız da lazım 11 olsun diyecek.

  o varken kafa rahat. en az bizim kadar galatasaray'lı. en az bizim kadar galatasaray'ın derdini kendine dert ediyor. hata yapmıyor mu? yapıyor, o da insan. ama bitirdiği 9 sezonda 8 kere şampiyon olacak kadar hata yapıyor.

  ali sami yen'i galatasaray'ın ta kendisi kabul etmek suretiyle, fatih terim galatasaray spor kulübünün 5 büyük efsanesinden falan değildir. en büyük efsanesidir.

  https://twitter.com/...972695380647936?s=21