• 20184
  teknik direktörü olduğu takım adil bir yönetimde 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı'nı kazanmıştır. taraftarın belli bir sistem dahilinde makine gibi oynayan bir takım beklentisini anlayabiliyorum ama hiçbir teknik direktör de çeşitli taraftar gruplarının isteği doğrultusunda bir oyun sahaya sürmek zorunda değil, önce bunu kabul edelim. bir teknik direktör ilk önce maçı kazanmakla mükelleftir, fatih terim'in takımı dün normal şartlar altında bunu başarmıştır. bunu yapmak için 90 dakika boyunca karşı kaleyi ablukaya almak zorunda da değil hiç bir takım, gerekirse tek şutunu 90+5'te atar 1-0 kazanırsın maçı. daha az şut, daha az atak yapmak maçı daha az hak etmek demek değil. hakem adam olacak gördüğünü çalacak önce, biz gerekirse kendi eleştirimizi yaparız sonra. galatasaray taraftarı da bu konuda başka takım taraftarlarında olmayan şekilde erdem sahibidir ayrıca.

  hoca'nın eleştirilecek yönleri var; karakteristik olarak da var, teknik olarak da... dünkü maç özelinde n'diaye ve feghouli değişiklikleri yanlıştı bence, bunu söyleyebilirim. ama şunu da unutmayın dün yedek kulübesinde kendisi olmasa, takımı bir hafta boyunca maça hazırlayanlar hamza, tudor, riekerink, denizli falan olsa dün o maçı kaybetmiştik. sadece dünkü maçı da değil 17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı'nı da kaybetmiştik. hem de bayağı ezilerek kaybetmiştik, eleştirimizi yapalım ama bunu da hesaba katalım bence.
 • 20185
  fatih terim bu sene başarılıdır ya da değildir buna yorumum yok, bildiğim tek şey varsa o da fatih terim nasıl zamanında taktik maktik yok bam bam bam oynayacaksınız diyorsa aynı devam ettiğidir benim gözümde. yani geri kafalı bir adam birazda. geri kafalı dediysem de hakaret etmek için demiyorum. annelerimiz babalarımız aslıdna eski topraklar hepsi böyle. doğru bildikleri doğrudur asla şaşmazlar bundan. 1+1 hep 2dir onlarda.

  yeni nesil teknik adamlarda bu yok. ha ben bunu yanlış biliyormuşum bu aslında öyle değil de şöyleymiş ya da o da doğru ama şöyle yaparsam daha doğru olurmuş demiyorlar asla. biraz da yaptığı değişikliklerden bunu görüyorum. ben emin’im ki çevresinde çoğu insan o değişikliği böyle yapma demiştir ya da düşünülmüştür o an kimse demediyse ama yine kendi bildiğini yapmıştır tabi ki. teknik direktör o, ne karar verirse saygı duymak zorundayız biz neticede.

  olumluya da olumsuz eleştirini her zaman yaparsın ama tabi. zaten bence herkesi aynı anda mutlu etmek imkansız. ben eminim ki burda çoğumuza yanlış gelen değişiklikleri doğru bulan binlerce insan da vardır. bir şey diyemezsin.

  kenetlenin abi başka galatasaray yok. bizi zaten diğerlerinden ayıran biz olmamız. galatasaray bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.

  #neredekalmıştık
 • 20186
  yıllardır ısrarla aramama rağmen kendisinin ağzından ‘taktik maktik yok bam bam bam’ kelimelerinin çıktığını bir türlü duyabileceğim ve okuyabileceğim bir kaynak bulamadığım canım hocamız. gerçekten eğer eleştirildiği, iddia edildiği gibi taktiksiz sadece gazla bu kadar başarı yakaladıysa zaten durmasın doğaüstü güçleri olduğunu artık açıklasın. çünkü ciddi başarı gerektirir bu durum. yok ben doğaüstü saçmalıklarına inanmıyorum diyorsanız, herhangi bir teknik direktörün gazla taktiksiz böyle başarılar elde edemeyeceğini de kabul etmiş oluyorsunuz. tıpkı kendisine büyük saygı duyan onlarca büyük futbolcu gibi.
 • 20187
  bu takımın teknik direktörü fatih terim'dir kardeşim okadar. bu nedir böyle 1 ay önce babamdan çok seviyorumlar imparatorlar iki maç sonra şöyle böyle.25 yıldır geldi gitti adam 50 tanesini denedik bu adam dışında kiminle başarılı oldu takım? başarılı bir kaç istisna da terimin oluşturduğu takımın ekmeğini yiyenlerdi. liderle arasında 3 5 puan fark olmasına rağmen terim'e bile tolerans tanımıyor adamlar. sosyal medya da icat oldu bugün kimi linç etsek diye dolanıyorlar.sonra da ajax olalım benfica olalım.bak! yok neymiş sir alex ferguson bilmem kaç yıl kalmış takımın başında edebiyatı. '' terime yazar '' tayfası türedi şimdi de.terim istifa tayfasının öncüsü. yaz anam yaz 7 lig şampiyonluğu 1 uefa kupası bilmem kaç türkiye kupasının altına yaz.

  sabah akşam dalga geçtiğin fenerbahçe bugün bir fatih terim'i olmadığı için bu halde.alexin heykelini dikenler terimleri olsa ne yapardı kim bilir?

  iki kere iki dörttür takımın iyi oynamamasının da açık ara şampiyonluğu ilan edememesinin de tek sorumlusu yönetimin transfer fiyaskosudur. koca yaz dönemini boş geçir üstüne forveti sat. cl ve lige forvetsiz başla. oyuncu satmaya devam et ara sezonda gırla para varken git kasımpaşa'n saatçisini gol makinesi diye getir. sonra da terim formsuz, terim eski kafalı, taktik maktik yok bam bamdan başka bişey bilmez falan fıstık.yav he he.
 • 20190
  insanlarda bir türlü anlaşılamayan bir şey var ve burada ( herkesin galatasaraylı olduğu yerde ) fatih terim düşmanlığından bahsediliyor gerçekten şaka gibi. fatih terim, pazar akşamı fenerbahçeyi dümdüz ederdi, daha önce ne maçlarda ne performanslarını gördük, hep derdik oyun kilitlenince " fatih hoca şimdi bir oyuncu değiştirir, oyun açılır " diye. anlaşılmayan şey, hocanın oyuncu değişiklikleri oldu.
  değerli galatasaraylılar, kimse fatih terime kötü demiyor ama hoca bu sezon gerçekten çok yoruldu belki politik nedenler, belki duygusal (!) kaygılar nedeni ile hocanın arkasında dim dik ve sert şekilde duran bir yönetim olamadı medyada ve söylemlerde. hocanın formsuzluğu ve yönetimin sakinliği, karşılıklı olarak birbirlerine zarar vermelerine neden oluyor. eğer fatih terim kulübedeyse, arkasında da en az onun kadar sağlam bir yönetim olmalı aksi takdirde yalnızlaşıyorlar. 50 dakika 10 kişi kalmış fenerbahçeyi fatih terim rüyasında görse normal şartlarda kalkar keyif purosu içerdi, atmosfer falan da etkilemez hocayı dünkü çocuk değil sonuçta. yazık oldu gerçekten yazık oldu, zaten olayın hakem boyutuna gelirsek adeta bir " fazia " var ama hakeme rağmen ezmeliydik fenerbahçeyi, çünkü gerçekten dirençleri sağlam kırılmıştı, yan paslara o kadar zaman harcadık ki adeta ölü zaman doğurduk maalesef.
  son söz olarak, kimse korkmasın aslolan galatasaraydır ve kim galatasaray için doğru emek veriyorsa, taraftar onun arkasında durur.