• 19876
  meşhur devre arası konuşmalarından birini 17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçında yaparak galibiyetin gelmesini sağlayan teknik direktörümüz.

  --- alıntı ---

  fatih terim'in ateşli konuşması aslan'a bursa'da zaferi getirdi.

  bursa deplasmanında ilk yarıyı 2-1 yenik kapatan g.saray’da soyunma odasında adeta terim kasırgası esti. tecrübeli teknik adam “çıkın şampiyon gibi oynayın. 22. şampiyonluğun ilk ateşini siz yakın” dedi. bu sözlerle motive olan futbolcular da maçı 3-2 kazanmasını bildi.

  lider başakşehir’in 2 puan kaybettiği haftada bursaspor deplasmanında galatasaray’ın ilk yarıyı 2-1 geride kapatması, teknik direktör fatih terim’in sezonun en sert çıkışlarından birine imza atmasına neden oldu. bursa büyükşehir belediye stadı’nda sarı kırmızılıların soyunma odasında devre arasında adeta terim kasırgası yaşandı. tecrübeli teknik adam, çok kötü bir futbol sergileyen öğrencilerine “daha neyi bekliyorsunuz? son 9 maç! tüm sezon emek verip harcadığımız hedefe ulaşmak için 9 maç! ve en önemlisi de şimdi bu 2.yarı! daha ne zaman reaksiyon vereceğiz? ben pes etmedim, eden varsa söylesin…” dedi.

  ‘lig şimdi yeniden başlıyor’

  oyunculardan adeta ‘çıt’ çıkmazken terim şöyle devam etti: “daha önce 1-0’dan, 2-0’dan maç çevirmedik mi? çevirdik… çıkın şampiyon gibi oynayın. şampiyonluğu hak edecek bir oyun ortaya koyun. savaşın, mücadele edin, burada 22. şampiyonluğun ilk ateşini siz yakın.” terim ayrıca bloklar arasın kopukluğu gidermek üzere önemli taktiksel değişikliklere gitti. ikinci yarı g.saray muhteşem bir geri dönüşle maçı 3-2 kazanırken bu kez terim futbolcularına “lig şimdi yeni başlıyor. geçen seneki mücadelenin, azmin, hırsın ve şampiyonluk inadının aynısını istiyorum. başardık, yine başaracağız” dedi.''

  --- alıntı ---

  kaynak: sporarena
 • 19877
  artık farklı bir şeyler denemesi gereken hocamız.
  bakın conte chelsea’ye ilk geldiğinde 4lü savunma ile oynuyordu ve chelsea itekleye itekleye gidiyordu. baktı böyle olmaz. 3-4-3’e döndü ve mükemmel bir takım izletti. costa, matic, hazard, pedro formunun zirvesine çıktı. ondan önce ise bu oyuncular sonraki performanslarına göre yokları oynuyorlardı ve chelsea son dakika golleriyle gidiyordu. sonrasında ise bambaşka hale geldi. conte 4 hafta dayandı bunun için.
  sezonun bitimine kalmış 8 hafta. hala aynı şeyleri deneyip farklı şeyler denemek hayalcilik geliyor.
  yap yani ne olacak. semihle de olsa bir çık bakalım 3-4-3.
  muslera
  luyindama-donk-marcao
  mariano-ndiaye-fernando-nagatomo
  belhanda-soso
  diagne
  oyuncular değişebilir. örneklerden bir tanesi. olmadı mı orta alanı elmas şeklinde olacak şekilde 4-4-2 dene.
  muslera
  mariano-luyindama-marcao-nagatomo
  soso-ndiaye-fernando-belhanda
  emre-diagne
  dediğim gibi eldeki oyuncularla farklı tarzda oynamalar mevcut.
  ama lütfen bir değişiklik yap be hocam. daha önce de belirttim sen bu işleri biliyorsun.
  (bkz: #2636965)
  en azından biz bildiğini biliyoruz. yap işte bir şeyler. hep aynı şeyi yapıp farklı şeyler beklemek nereye kadar?
  umarım en kısa sürede farklı bir şeyler denersin.