• 19868
  2018-2019 sezonunda formsuz olan hocamız. sezon genelinde pek çok hatalar yaptı. bunu söylemek, kendisine düşman olmak değildir. kendisi hakkında girdiğim her entryde bunu belirtmekten yoruldum, ama sözlük yazarları düşman olduğumu düşünmekten yorulmadı.

  her neyse. formsuz da değil aslında, doğru kelime o değil. kafasını tam veremedi ve sanırım bu da oldukça olağan. sezon başında gomis'in gidişiyle alınmayan forvet ve forvetsizlik sorunu çok can sıkıcıydı. bu hiç planlarında yoktu elbette. bir de fenerbahçe maçında skandal on maçlık cezası iyice konsantrasyon düşürdü. futbol dışında her şeyi düşünmeye itti denilebilir. daha bunun hakem hataları var, rakiplere gösterilen toleranslar, şampiyonluk iddiasındaki bir oluşuma yapılan lehte hakem hataları ve daha şu an aklıma gelmeyen onca sorun.

  haliyle kendisi bu sezon çok yoruldu. bu da ister istemez sahadaki oyuna yansıdı. en kötü hali buysa bile, yine şampiyonluk potasında tuttu takımı. yani, kabul edip etmeyelim, bu takımı kendisinden daha iyi yönetecek başka bir isim yok. kimya meselesi, önemli.

  milli aranın olması şimdi iyi oldu. inanıyorum ki kafasını toparlayacak ve dinlenecek. üstelik ben kalan tüm maçlarını kazanabileceğine inanıyorum. evet, kadıköy deplasmanı dahil.

  yeter ki fatih terim'in aklı rahat olsun, kafası rahat olsun. her türlü oyunun üstesinden gelebilecek güçte. ki, kendisine yönelik yaptığım eleştirilerin temel nedeni de sahip olduğu gücü bildiğimden ötürü sanırım. fatih terim'i tanıyor ve biliyorum. ondan beklentim büyük. bu futbol onun futbolu değil ama üstesinden gelecek, buna da inanıyorum.
 • 19870
  kendisinin birinci ve ikinci döneminde yaşım daha küçük olduğundan, bu dönemleri tam hatırlamıyorum. üçüncü dönemi ile ilgili birşeyler söyleyebilirim kısıtlı bilgimle. dönemin başında kafasında bir şablon vardı, tutmayınca başka bir şablon denedi ve başarılı oldu. hatta bugüne kadar izlediğim en iyi galatasaray futbol takımıydı. sonrasında ilk önce burak yılmaz ve nordin amrabat, ardından didier drogba ve wesley sneijder geldi ve yine şablon değişmek durumunda kaldı. şampiyonluk gelmesine rağmen ilk sezonki tadı vermedi takım. daha sonra da ayrılık geldi zaten. dördüncü döneminin ilk yarım sezonluk diliminde gerekli olanı yaptı ve şampiyonluğu aldı. ancak 2018 - 2019 sezonu bende hayal kırıklığı. yine hocanın kafasında belli bir şablon var ama tutmuyor. değişiklik yapmak ise bu sefer içinden gelmedi nedense. benim üzuldüğüm nokta bu. çabalamıyor gibi geliyor hoca bana bu sene. tff ile olan savaşı, rakibin saha içi ve dışı alenen kollanması, akıl almaz hakem hataları ve cezalar, forvetsizlik, babasının vefatı derken sanki hoca başka yerde. süre istemesini de işin içine katınca, bu seneyi silmiş gibi geliyor hoca bana. seneye çok daha güçlü ve çok daha konsantre olmuş olarak dönecektir. kimlere sabretmedik, ona mı sabretmeyeceğiz?
 • 19871
  sizin hiç babanız öldü mü?
  onun bir kere öldü
  yıkadılar aldılar götürdüler.

  (bkz: fatih terim/@tt)
  "benim hocam değilsin" diye tanimlamisim 4 yil once. affetmeyi kolayca basaran birisi de olamadim simdiye kadar, birkac ay oncesine kadar da kendisinden razi degildim. ancak aralik 2017'den bu yana, fatih terim galatasaray'in sadece teknik direktoru degil baskani, idari menajeri, sosyal medya sorumlusu, koca kulubun en buyuk ve tek akli basinda temsilcisi. adam daha hafta ici demet akbag'in esinin cenaze torenine istirak etti, bir teknik direktorden cok fazlasi. ve bu adamin babasinin daha 40'i cikmadi.*

  kafasini takima tam veremiyormus, varsin veremesin. bu sezon 3. olsak dahi ben kendisinden raziyim. koca camiayi 1.5 yildir tek basina sirtinda tasiyan adam bugun yorgun, uzgun ve bitkin olabilir. belki de tutunacak en buyuk dali galatasaray'dir. belki simdi bizim ona karsiliksiz destek olma zamanimizdir.

  ben artik yanindayim hocam.
 • 19872
  şu anda bu sezon için saha içiyle ilgili kendisinden ekstra bir beklentim yok. ön elemeden de olsa gelecek sezon şampiyonlar ligi havasını tekrar solumalıyız bu yüzden bu sezon takımı ilk ikide tutsun kendisinden razı olacağım ama gelecek sezon kendi takımını kurarsa ve buna rağmen sahadaki bu belirsiz futbol devam ederse ancak o zaman kendisini galatasaray'ın iyiliği için eleştiririm.

  ne diyeyim galatasaray'a rağmen hocanın başarısızlığını görmek isteyenler utansın...
 • 19873
  sezon içinde haksız yere 10 maç ceza yemiş, cezası bittikten sonra babasını kaybetmiş bir adamın formsuz olma lüksü vardır. ki bunu yaşayan fatih terim'se hiçbir galatasaraylının kızmaya hakkı yok. eski formunda olmadığını dillendirmekte sakınca yok, destek olmaya devam edeceğiz. bu sene işler istediğimiz gibi bitmese bile arkasındayız.

  roberto mancini, cesare prandelli, mustafa denizli, jan olde riekerink. hamza hamzaoğlu, igor tudor her çeşit hocanın denendiği 5 yıllık acı bir hikayemiz var. ne başka fatih terim, ne de başka galatasaray yok. kenetlenin!