• 19350
  fatih hoca 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçından sonra gerçekleştirdiği basın toplantısında

  "cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğana, devlet büyüklerine, bürokratlara, siyasi parti liderleri ve temsilcilerine, sivil toplum örgütleri temsilcilerine, iş, spor ve sanat camiasındaki değerli arkadaşlarına, akademisyenlere, sağlık, adalet ve emniyet çalışanlarına, medya çalışanlarına, eski ve yeni yol arkadaşlarına, tüm sporseverlere, spor kulüplerine, milan ve fiorentinaya galatasaray başkanı ve yönetim kuruluna, abdürrahim albayrak'a, galatasaray camiasına ve adana halkına"

  teşekkür etti. (beelki kaçırdığım 1 tane vardır)

  öyle bir ülke düşünün ki, o ülkenin en büyük spor kulübünün teknik direktörü bir cenaze sonrasında taziyeler için teşekkür ederken, ilgili ülkenin futbol federasyonunu adını ağzına almamak için özen göstermek zorunda kalsın... utanıyorum. resmen şu rezil federasyondan utanıyorum.

  başını dik tut hocam. sen başını dik tuttukça biz arkanda oluruz. saha içi konusunda taraftarlardan farklı düşünebilirsin. hayata bakışın hepimizle aynı olmayabilir. ama sen haklı olduğun konularda "geri vites" yapmadığın müddetçe arkandayız.
 • 19351
  10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçı sonrası basın toplantısının tamamını az önce dinleme fırsatım oldu.

  öncelikle ara transfer döneminde yönetim/hoca ilişkisine yönelik burada da dile getirdiğim bazı endişelerim hatta kanaatlerim vardı, bunların olmadığını veya ihmal edilebilir boyutta olduğunu net bir tavırla bize hissettirdi, burası çok önemli, hepimizin bildiği gibi kenetlenmiş bir galatasaray kadar büyük bir kuvvet yok ülke sporunda.

  maç sonu gerek rakip başkanın, gerek bindirilmiş kıta başka rakibin ve gerek spor kamuoyunun açıklamaları karşısında içimiz alevlendi, hoca bu konuda da gayet kısa ve çevik bir hamle ile hem bizlerin içini soğuttu, hem de taşı gediğine oturttu. burası da eksik kalmadı.

  bunların hepsinden daha önemlisi, yukarıda saydığımız tüm yeşil saha dışı gündeme rağmen, saha içini de ihmal etmeyen ve güncel durum ile ilgili güzel tespitlerin, öz eleştirilerin, gelecek ile ilgili de nelerin arzu edildiği ve hedeflendiğini içeren oldukça doyurucu bir içerik sunmuş hoca. benim için bu şundan çok önemli, bu kaotik ve bilinçli bir karşı taarruzun olduğu ortamda, yeşil sahaya ne kadar konsantre olduğumuz bizim gerçek farkımız. kendisinin açıklamaları içimi rahatlattı, hatta orta sahadaki defansif anlamda problemler konuşulurken, kısa vadede sonuçlandırdığımız atak sayısını artırma kısmı, bizlere çok ama çok güzel maçların habercisi.

  transferde hep kendisine yüklendim, açık açık da yazdım sen transfer yapma diye, şu an açıklamada ettiği teşekkürler ile burada da ideal bir işbirliğinin yakalandığı izlenimini de gayet net edindim, bu da çok önemliydi, ben bu ara transfer sezonu için kendisi hakkında yanıldım. performanstan bağımsız söylüyorum, oyuncu profili olarak geç de olsa başarılı kapatılan bir sezon oldu.

  bundan sonra kendine çok daha dikkat et hocam, en ufak fırsatta daha da üstüne gelecekler, ceza vermeye çalışacaklar, düşmemeliyiz bu tuzağa.

  kendisi açıkça beyan etmiştir, galatasaray üç kulvarda kupa için marşa kalkmıştır, dilerim çığ gibi ilerler ve tüm bu saha dşı kaotik gündemi altına alıp ezer geçer. kendi payıma son maç sonu açıklaması ile galatasaraylı fatih, beni inanılmaz duygulandırmış, heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır.
 • 19354
  kafasındaki oynatmak istediği oyunu 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında biraz görebildik. hücumcu bekler. defanstaki 4 oyuncunun da topu iyi oyuna sokması. orta saha merkez oyuncuları ile kanat oyuncularının üçgenler kurup şut pozisyonu ve sıfırdan orta pozisyonu yaratması. içerde net bir golcünün olması. forvetin top indirme saklama ve pas yeteneğinin olması. takım baskıyı kurduğunda yenilecek kontra ataklar için hızlı ve fizikli stoperler ve derinde oynattığı orta saha oyuncusunun kontrayı büyümeden önlemesi gibi uzar gider.

  ama dikkat çekmek istediğim nokta hoca sezonun ilk yarısındaki açıklamasında ocak ve temmuz aylarını işaret etmişti. ilk operasyonu başarıyla yaptı. galatasaray forvetsizlikten kırılırken 3 stoper gönderip 3 stoper aldırdı. tamamen planlı işler bunlar. ikinci operasyonla makineyi oluşturacağını düşünüyorum. benim görüşüm şu yönde şu anki ilk 11de fernando ve onyekuru hocanın istediklerini yapamıyor. ayrıca onyekuru ve badou da kiralık zaten. luyindama transferi ile 5 milyon euro ekside başlayacağız. fernando, belhanda ve feghouliye iyi teklifler gelirse mesela 3üne toplam 25 milyon euro civarı hem maaş yüklerinden kurtulmak hem de scout transferi yapabilmek için fatih hocanın kabul edeceğini düşünüyorum. kadroya bakınca zaten olası gözden çıkarılacak futbolcular bunlar. sürpriz olabilecek durum marcao luyindama ve ya diagneye astronomik transfer teklifi gelebilir. o zaman planlar değişebilir.
 • 19355
  tff ile devlet ile tersleşmesinin sebebi kendisinin siyasi yapısından dolayı değildir. milli takımdan ayrılmasından dolayı da değildir. milli takımdan ayrılmasına kadar giden süreç adamlar tayfa ve terim gerginliği ile noktalansa da bu da esas sebep değil sadece faktörlerden birisidir. hatta belki de sadece bardağı taşıran damladır. aşağıda yazacağım kısa ve öz şeyler için yazılı kaynak sunamıyorum zira basın bu konuda susturulmuş durumda. dolayısıyla ne soru soran, ne de sorsa bile yazan var. ancak isterlerse moderasyona bilgiyi nasıl ve kimden aldığımı, hangi sıfatla aldığımı ve bilginin kaynağının bu konudaki yeterliliğini sunabilirim. takdir onların.

  fatih terim türkiye futbol direktörü olarak atandıktan sonra ilk basın toplantısında "altyapılarda antrenör ve sporcu ilişkilerine dikkat etmeliyiz" dedi. ne demek istedi? terim'in burada bahsettiği olay çocuk tacizleri ile ilgiliydi. tabi basınımız onu tam olarak anlamayınca terim tekrardan açık bir şekilde bunu söyledi. bunun üstüne komisyonlar kuruldu, raporlar hazırlandı. uzun uzun uğraşlar verildi. peki sonra ne oldu? aranızda bilen var mı ne olduğunu? hiç açıklandı mı o raporlar, kişiler? hayır. durum o kadar vahimdi ki komisyon artık iş yapamaz duruma geldi. ellerini attıkları her delikten pislik çıktı ve çıkmaya da devam edeceği belliydi. milyonun üstünde lisanslı sporcusu olan* ve her gün, her alanda çocuk tacizleri ile karşılaşıldığı bir ülkede spor çok mu temizdi de o çalışmalar bitti? son olarak, eğer bu raporlar açıklansaydı, çözüm aşamasına geçilseydi acaba "ülke ve ülke sporu iflas eder" miydi? bu benim cümlem değil.

  ilk paragrafta belirttiğim bilgileri moderasyona gizli kalmak kaydıyla verebilirim. ya da isterlerse girdiyi de silebilirler. öğrendiğim günden beridir içimi kemiren bu bilgiyi paylaşmam gerekiyordu artık. başlar yanmasın.
 • 19356
  yüzlerce tanımı olan imparator. *

  uğursuz ! *, sivri burun ayakkabı giyer, ayakkabının arkasına basar. iflas etti, ticaretten anlamaz, ne biliyorsa piontek öğretti, hoca olarak göreve başladığı ilk dönemde karl-heinz feldkamp'ın ekmeğini çok yedi, arada hollmann, saftig ve souness olduğu fark edilince souness'in ekmeğini yedi, egosu çok yüksek, mehmet ağar olmasa değil dört sene bir sene şampiyon olamazdı, çok ballı, türk futbolunun mafyası, yerli sevici, kabadayı, paragöz, teknik taktikten anlamaz, hagi'nin ekmeğini yedi, yabancı düşmanı, komisyoncu, çıban başı, aziz yıldırım ve fatih terim'in türk futbolundan temizlenmesi lazım, kaos futbolundan başka bir şey bilmez, tüm borçların sebebi, şenol güneş fatih terim'den 100 kat daha iyi hoca, çok şanslı, sadece baskılı oyun biliyor tek taktiği bu. (3. dönem galatasaray'dan ayrıldığı ilk maç; gözümüz futbola doydu, adam yetiştiremez, güce tapar, iyi kadrosu yoksa başarılı olamaz, parator, ahımız var, devre arasında gelmez, kadrosunu kendisi kuramazsa başarılı olamaz, transferden anlamaz, gazdan başka bir şey bilmez, yerli sevici, dayak yedi, selçuk hastası, adam dövdü, sinan düşmanı, sinan sevici, belhanda düşmanı, belhanda'nın manevi babası, yerli düşmanı vs vs.

  kendisi yaşayan en başarılı tc vatandaşıdır.

  başınız sağolsun hocam. allah her babaya sizin gibi bir evlat nasip etsin.