• 19023
  aşırı derecede istifa etmesinden korkuyorum, hiç öyle "iyi gün taraftarı cart curt" hezeyan kusmayın. kulüp tarihinin en büyük efsanesi iki adama sürekli ve her platformda olmak üzere 1 senedir "2 forvet istiyorum" diye dil döküyor, koca terim yahu! şu kadronun başında kendisi olmasa muhtemelen şu an ezeli rekabette 1.lig yarışı veriyor olacaktık, bir başına bize bu kadar eksikle "favoriyiz" dedirtiyor ama yok adamlar transfer yapmıyorlar çıldırmamak elde değil. tottiler messiler'de kıyıcı'nın da dediği gibi "hoca yönetebileceği değil, uyumlu ve güçlü yönetim ister" lafı öyle doğru ki, hiç uğraşmazdı şu saçmalıklarla doğru bir yönetim olsa.
 • 19025
  sürecin kendisini zorla başkanlığa ittiği hocamız.

  cengiz giderse terim gelir. teknik direktörlüğü bıraksın diye bakıyor bütün rakipler. basında, her yerde "terim başkan gibi" demeleri hem hocayla başkanın arasını bozmak hem de hocayı oraya sürüklemek içindir. ama kötü bir haberim var. terimin başkan olması sizin için çok daha kötü olur. biz, sadece onu saha kenarında göremediğimiz için üzülürüz.

  allah kerim fatih terim!
 • 19028
  çok sıkıntı yaşadı ama kendine de ekstra dert açmayı seviyor.

  serdar aziz olayında büyük hatası var. sen transferin ilk günü adamı canlı yayında kadro dışı bıraktığını ve asla onla çalışmayacağını açıklarsan, bir allahın kulu da bir lira bonservis vermez adama tabi ki. yönetim zaten beceriksiz, onun tecrübesinde bir insan böyle basit bir hatayı nasıl yaptı aşmıyor aklım.
 • 19029
  şu an ki haleti ruhiyesini merak ettiğim efsanemiz. gerçekten işler çok can sıkıcı durumda. sinirden dudaklarını yediğinden eminim.
  diğer merak ettiğim de acaba şu an ki yönetimle resmen imtihan ederken ünal aysal'la yaşadığı sıkıntılardan dolayı pişmanlık duyuyor mudur? saha dışı olayların bu kadar belirsiz ve sıkıntılı olması fatih hoca'nın gerçek potansiyelini göstermesini engelliyor haliyle. özhan canaydın dönemindeyken bile bu kadar sıkıntılarla uğraşmamıştı.
  ah fatih hocam, ah ünal başkanım!
  kaka vardı da bozdunuz bu güzel birlikteliği...
 • 19031
  ara transfer dönemi öncesinde yaptığı açıklamalar ile; şöyle bir politika yürüttüğünü düşünüyorum

  a) piyasası olan serdar kadro dışı bırakıldı. burada temel amaç, serdar’ın satılarak marcao’nun finanse edimesi ve serdar’ın 2 m euroluk maaşı ile marcao + ozan’ın maaşlarını karşılamaktı. böylece marcao’ya olan güveni nedeniyle 20 yaş ortalamalı ve senelik 2 milyon euro maliyetli (belki daha az) bir tandem hattı oluşturacaktık ve bu ikili tutarsa, bu bölgeye 3-5 sene adam almamıza gerek kalmayacaktı.

  b) stoper bölgesinde 2. plan, yaz aylarından beri gideceği konuşulan maicon ile yolları ayırmaktı. serdar’dan gelen para ile alınan marcao neticesinde kafa kafaya olduğumuz stoper bölgesine, maicon’u satıp semih’i + bir adet de yaşlı comandante stoper alıp, sezon sonu ahmet çalık’ı okutup stoper hattını comandante, semih, ozan, marcao ile kurmaktı.

  b) hoca forvet istediğini söyledi ve çapsız yönetimimizi sıkıştırmak için doğru bir hamle yaparak hem listenin yönetime iletildiğini, hem de eren’in kadro dışı bırakıldığını söyledi. bu hareketlenmenin amacının, yukarıda bahsettiğim gibi beklenen maicon ve rodri satışlarından oluşacak kaynak ile forvet veya forvetler alınması olduğunu düşünüyorum. böylece seneye, zaten piyasası kalabalık olan kanat adamları ile orta saha takviyesi yapıp yolumuza bakacaktık.

  ancak yönetimin köylü mantığı ile para gelsin para diyerek sattığı ozan kabak’ın gidişini dahi boluspor maçı dönüşü otobüste öğrenen fatih hoca sırtından bıçaklandı. istediği adamlar alınamadığı gibi, muhtemelen 3-4 ayaklı ozanı tutma ve takımı gençleştirme planı da, "aman kasa kolaylığı adı altında cebimizden para çıkmasın" mantığı ile hareket eden yönetim tarafından 37 saniyede çöpe atıldı.

  şu an, başkan dahil olmak üzere galatasaray'ın yönetim aşamasındaki en ve tek değerli insan kendisi. eminim mart ayında düşecek mustafa cengiz yönetimi sonrasında kendisinin kıymetini bilecek ve galatasaray ağırlığını, markasını taşıyabilecek bir yönetim ile uzun süre başımızda kalır.
 • 19032
  kendisi olmasaydı şu an hiçbir ne taraftar bu kadar müsamahakar olmazdı. terim olmazsa ne cengiz ne albayrak ne de bir başkası umrumda bile olmaz.

  anlaşılan hocayla yönetim arasında azımsanmayacak ölçüde problemler var. fatih hocayı üzen taraftarı üzer, onu üzen 1 saniye dahi bulunduğu yerde duramaz.

  inşallah bir yerde canına tak edip istifa etmez. seni çok seviyorum imparator!
 • 19033
  bu dönemde alan'da, geçtiğimiz transfer döneminde modeste'de ısrarcı olan hocamız muhtemelen. yoksa yönetimin aynı kişilerle günler aylar geçirecek hali yok herhalde kendi başlarına, kendi istekleri doğrultusunda. fatih hoca'nın 20 yıldır transferde böyle bir ısrarcılığı var. tee felipe'lerden, amrabat'lardan beri böyle bir durum var biliyoruz işte bunu. hatta adam sneijder'in geldiği hafta bile ben asıl kaka'yı istemiştim demişti. hoca böyle inat etti mi ediyor.

  ama bu sefer harcayabileceğimiz belli miktarda bir para var, elimizin altında derya deniz yok eskisi gibi. bu olmadı o olur mu da yapamıyoruz. üstelik devre arasındayız. kulübün problemlerini dünya alem biliyor. herkes tok satıcıyı oynuyor. muhtemelen alan'ın alternatifleri pato ve tetteh idi. bu paraya 2 tanesi gelemiyor belli ki. ne olacak bilmiyorum ama bütün sorumluluğu yönetime yıkmak açıkça adiliktir. 3-4 senedir gözlemlediğimiz sosyal medya trigger'lanmasına en net örnektir. neyse beni ilgilendirmez, kim ne yapıyosa yapsın.

  serdar aziz'in değerini düşüren de yine kendisidir. çok mu zor "ben seninle çalışmayı düşünmüyorum, bunu gizli yürüttüğün sürece kendine kulüp arayabilirsin" demek? bunu basına sızdırmamak? video ile açıklamamak? en kötü süreci yaza kadar idare etmek? gerekirse yedek oturtmak?

  serdar bedavaya giderse fatih hoca kadar yönetim de suçlu olacak. muhtemelen serdar için gelecek para da bu 2 forvetin 2.si için kaynak olarak kullanılacak. yine de her ne olursa olsun eli güçlü olan biziz. zor durumda olan karşı taraf. elindeki parayla al 1 forvetini, fener'den haber bekle. para vermek istemiyorlar mı? idareten bul 2.forvetini. kirala fransa'dan sustur bu insanları. bu süreci iyi yönet
 • 19035
  transfer beceriksizliği ile ilgili en son suçlanacak kişidir;

  mustafa cengiz yönetimi işbaşı yapar yapmaz ilk yaptığı icraat ndiaye'yi satmak oldu. üstelik fernando sakatlanmışken. taraftar tepki göstermesin diye medyaya servis edilen saçma sapan haberlerde hala hafızalarda. allah var iyide paraya satıldı. galatasaray'ın menfaati için hoca gık demedi. ara transferde ancak hocanın bağlantıları ile sol bek nagatomo kiralanabildi.

  hoca yokluklar içinde şapkadan donk'u çıkardı ve 4 takımın yarıştığı şampiyonluk mücadelesini kazandı. yaz transfer döneminde de gol kralı gomis satıldı. ffp denildi, zam istiyor denildi vs. vs. hoca yine gık demedi. "2 forvet alacağız" diyenler son gün seleznov, love bile alamadılar. hoca yine de önüne baktı. devre arasına kadar sabır dedi. geldik bugünlere. ozan kabak+garry'nin satışlarından kullanabileceğimiz yaklaşık 14 milyon euroluk kaynakta oluşmuş vaziyette. ve yönetim yine,yeni, yeniden forvet transferi yapamıyor.
  hoca başına gelecekleri bildiği için bakın bakalım 3 ocakta neler demiş: "sezon başlamadan takımımızın mevcut kadrosuyla ihtiyaçlarımızı, yedeklerimizi ve hatta jokerlerimizi çalışmıştık. sezon başladıktan sonra da günlerce, gecelerce çalışarak bir liste hazırladık. bu oluşturduğumuz liste, belirlediğimiz isimleri de o süreç boyunca takımlarında izlemeye devam ettik. bu isimlerden oluşan listeyi yaklaşık 2 ay önce idari ve sportif işlerle ilgilenen arkadaşlarımıza teslim ettik."

  yani kısaca adam diyor ki ben transfer listemi 2018 kasım başı gibi verdim. verdiğim listede gayet geniş. daha hala fatih terim'i suçlamak...pes.
 • 19040
  bu takımın başında an itibariyle kendisi değil de önceki sezonlarda sınandığımiz gibi bir stajyer hoca olsaydı muhtemelen fenerbahçe ile aynı durumda olurduk. çünkü bakınca fener kadrosuyla aramızda uçurum yok hatta adamların oyle böyle 3 adet forveti var. kendisi o kadar büyük bir hocadır ki bu kadar dağılmaya musait bir takımı yarışta tutabiliyor. bakalım nereye kadar dayanacak diye merakla bekliyorum. buradan da şampiyonluk çıkarırsa zaten florya'ya heykeli sezon sonu dikilsin.
 • 19041
  başımızda fatih terim olmasaydı bu sezon takımın başında olan hoca çoktan çekip gitmişti ve biz şu sıralar forvet değil de hoca arıyor olurduk çünkü bu yönetim hoca da transfer edemez kolay kolay.

  fatih terim şimdi istifa etse aylarca yeni hoca alacaklar diye bekleriz. forveti falan da unuturuz.
 • 19042
  göz göre göre oyuncusunun olan piyasasını düşürüp gitmesine ön ayak olmuş td. yönetim ile arasında sorun var gibi duruyor ki olmadığı yönetim hatırlamıyorum. bu olay forvet konusunda da degil sadece. terim ustunde otorite istemiyor. kendinden güçlü olacak birini istemiyor. galatasaray bana muhtaç kafasında hala. bu hala de tabi ki taraftar getirdi. su an başkan + td olması lazım ki işler rayına otursun. yoksa alinacak kötü sonuçlar sonrası once yonetimi one atacak taraftar yönetimi yiyecek sonra kendisi gidecektir. yönetim guclu olmadığı icin ilk yonetim dedim yoksa tersi olurdu.