• 15660
  17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçındaki en büyük kozumuz. hocam sen ki allah'ın da yardımıyla 12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçından kupayla çıkmış adamsın.

  bu haftaki maçta alacağın 1 puan yolu yarılamamızı sağlayacak. olur da 3 puanı koparır gelirsek ertesi gün oynanacak olan başakşehir-beşiktaş maçı umurumuzda bile olmayacak. kariyerinde o statta 9 kez fb-gs derbisine çıktın.
  1996-1997 sezonu; fb 3-2 gs
  1997-1998 sezonu; fb 3-1 gs
  1998-1999 sezonu; fb 2-2 gs
  1999-2000 sezonu; fb 1-2 gs
  2002-2003 sezonu; fb 6-0 gs
  2003-2004 sezonu; fb 2-1 gs
  2011-2012 sezonu(normal sezon); fb 2-2 gs
  2011-2012 sezonu(süper final); fb 0-0 gs
  2012-2013 sezonu; fb 2-1 gs

  bu 9 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik, 5 de mağlubiyet almışız. mağlubiyetlerden 2004 yılındakinde zaten lige havlu atmıştık, 2013 yılındakinde ise zaten şampiyonluğu garantilemiştik. hasılı amacımızın olduğu dönemlerde oynadığımız 7 maçtan 3'ünü yitirmiş, 4'ünde ise fener'e galibiyet sevinci yaşatmamışız.

  ne olacaksa senden olacak hocam. o statta hezimeti de gördün şampiyonluğumuzu ilan ettiğimizi de gördün. aykut kocaman'ın oyun anlayışı seninkini mağlup edecek bir oyun anlayışı değil. maça kötü başlamak da önemli değil. tam 6 yıl önceki maçta da kötü başlamış hatta 2-0 geriye düşmüştük lakin oyun üstünlüğü eninde sonunda bize geçti ve 2-2'yi bulduk. hatta son anda kazanabilirdik de. aykut kocaman hala aynı aykut kocaman hocam. yeni maltya'ya karşı bile 1-0 öne geçince forvetini çıkarıp 4-6-0'a dönüyor. yüksek toplar harici silahı da yok.

  şimdi sen, tecrübelerini, heyecanını, hırsını en önemlisi de pes etmeyen tavrını futbolculara aktaracaksın. bizler de sizin duacınız olacağız. yukarıda da belirttim, sen oradan kupa almış adamsın 1 puan dediğin senin için çok zor değil hocam. en son seninle kazanmıştık orada. yine seninle 3 puanı almak da allah'ın da izniyle çok olası.

  sana senin sözlerine sesleniyorum hocam; allah yardımcınız olsun!!!
 • 15661
  hocam ne kadar iyi bir teknik direktör olduğunu 22 ocak kayserispor galarasaray maçıında bir kez daha gösterdi. nasıl gösterdi derseniz, takımda en çok gitsin artık işi yok dediğimiz oyuncuları bile takıma yaraşır biçimde oynatarak gösterdi bence.

  hocamın kişiliği için herkesin kendince şahsi görüşleri olabilir, benim için hocam mevzu galatasaray olduğunda duruşu olan bir insandır. böyle düşünmeme sebep olan şey ise; kulübümüzde görev alıp başarılar elde ettikten sonra kötü ya da olaylı bir biçimde ayrılıp daha sonra da kendini ön plana çıkarmak için ekranlara çıkıp camia hakkında ileri geri konuşan insanların aksine hocam bu camiadan en olaylı şekilde ayrılan kişi olmasına rağmen camianın arkasından bir kelime bile kötü söz söylememiştir. benim, hocamın galatasaraya ne kadar bağlı biri olduğunu anlamam için bu yeterli bir duruştur.
 • 15662
  "benim de bir takım hayallerim, rüyalarım var. eksik olan bir şey var. eksik olan şeyleri, denemek istiyorum. israrla, inatla sürdürmek istiyorum." fatih terim.*

  evet hocam, şimdi o hayallerden ilkini gerçekleştirme vakti, milan baros'un son dakikadaki vuruşundaki eksik olan şeyi ısrarla, inatla deneme zamanı. haydi hocam güldür yine yüzümüzü bu sene, haydi hocam >>>> 17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçı
 • 15663
  bundan önceki gelişlerinden farklı olduğunu düşündüğüm şey; galatasaray'dan sonrasını düşünmüyor oluşu.

  fatih terim, çok büyük galatasaraylı. galatasaray'ın başına her geçtiğinde kendisini inanılmaz adıyor işine, o tutkusunu saha kenarından bütün tribünlere, hatta ekran başındaki izleyenlere bile aktarabilecek kadar tutkulu bir insan. ben bunu kendisi başka bir takımı çalıştırırken hiç görmedim. e normal çünkü adam hasta galatasaraylı zaten. ama bundan önceki seferlerde ben her zaman galatasaray sonrası hedefleri olduğu hissine kapıldım. ayrılacağımızı, başka planları olduğunu hissediyordum hep nedense. belki kendisinden, belki dönem yönetimlerinden, bilemem...

  bu sefer farklı. bir çok kişi kendisinin heyecansız, çok sakin olmasından da yakınıyor ama bu halini ben biraz daha farklı yorumladım. bence artık kendisi de "yeter!" dedi. buradan gitmek istemiyor artık. ailesinin değerini anladı dışarıda yaşadıklarıyla. kendisini tamamen galatasaray'a adadı, galatasaraylı fatih terim olarak devam edecek ve öyle de bitirecek. artık galatasaray camiası dışında yaşananlarla pek ilgilenmek istemiyor. sadece galatasaray ile ilgili hayallerini gerçekleştirmek, planlarını uygulamak istiyor. sağla solla uğraşmak için harcayacağı enerjiyi galatasaray için harcayacaktır bundan sonra.

  son halleri bana bunları hissettiriyor. umarım bu hisler gerçektir çünkü ben, neler yaşanmış olursa olsun, canım galatasaray'ımın başında fatih terim'i görmekten memnunum. karşılıklı bir memnuniyet içinde yıllarca devam etmek de en büyük dileğim.
 • 15666
  normal sartlarda fenerin icinden gecmemiz gerekir. ama ozellikle volkan demirel maci germek icin elinden geleni yapacaktir. onun haricinde cirkeflesecek pek oyuncular kalmadi fenerde. josef de souza belki isyan eden futbolculardan olabilir. onemli olan seyircinin havaya girmemesi. fener bizi yenerse futbol oynayarak degil tamamen psikolojik baskiyla yenecektir. fatih terim burada kilit rol oynuyor.onun sakin kalmasi takimin sakin kalmasi demek. inaniyorum ki iyi bir sonucla oradan ayrilacagiz.
 • 15668
  17 mart 2018 fenerbahçe galatasaray maçındaki taktiğini merak ettiğim imparatorumuz. galibiyete ihtiyacı olan takımın fenerbahçe olduğunu düşünürsek, bekleyerek mi oynayacak yoksa saldırarak mı? şahsen şuan takım savunması konusunda pek güvenmediğim için, geride rakibi karşılamak onların üstümüzde daha çok baskı kurmasına izin verebilir. fernando form tutmuş olsaydı iyi olurdu ancak uzun sakatlıktan sonra ilk 11'de başlayarak risk alınacağını düşünmüyorum.
 • 15669
  kendisini öyle çok sevmem aslında. yine de gözleri bağlı veya ayırt etme gücünden yoksun değilim ve başarılarını görüyor ve söylüyorum. fatih terim tüm zamanların en başarılı hocasıdır türkiye futbolu için. bu başarılar tavırlarına da yansımıştır. bir odaya terim'i, şenol'u, kocaman'ı ve abdullah avcı'yı koyun ve odaya girin. hepsiyle 5 dk herhangi bir konu hakkında sohbet edin. çıktığınızda "içlerinden en başarılısı göbekli ve kel olan" dersiniz. demek istediğim fatih terim şampiyon hoca figürünü oynama işinde de başarılıdır. karakter meselesi tabi biraz da.

  şimdi asıl konuya gelelim. bu karakter biraz da amatör ruha sahip. bence başarısının sırlarından biri de bu. hesap kitapçı hocayla parken stadına çıkılsaydı sonuç hüsran olabilirdi fakat fatih terim eminim ki rüyasında defalarca o maçı oynadı ve pek çocuğunda kazandı. sahaya da böyle çıkardı takımı. ve artık tarihe geçmenin ne demek olduğunu ve nasıl tarihe yazılacağını biliyor. her ne kadar önümüzdeki fenerbahçe deplasmanı bu önemde olmasa dahi artık şartlar o stattan galip ayrılmayı tarih yazma olarak gösteriyor. yani tam terim'lik muhabbet. fakat fatih terim motivasyonunu tarihe geçmekten değil bu maçın kritik bir öneme sahip olmasından alacaktır çoğunlukla. evet beraberlik de bizim için iyi fakat terim yenmek isteyecektir.

  laneti bozmak için ideal hoca

  dipnot: 12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçında ilginç bir şekilde takımı ofansif oynatmamış hocadır. iyi de oynatmamış zira istediğimizi fazlasıyla aldık o gün.
 • 15670
  bir süredir feghouli ve belhanda'yı forvetin arkasında birlikte oynatmak istediği söyleniyordu. ama yasin-sinan ikilisinden birine güvenmediği için oynatmıyordu. 11 mart 2018 galatasaray konyaspor maçı'nda ikinci yarının başında yaptığı değişikliler ile böyle bir düzene geçti. rodrigues çizgiye, sinan gomis'e yakın. nagatomo biraz daha içeriyi detekledi, linnes çizgide oynadı. feghouli ve belhanda ise kendi taraflarında gelişen ataklarda topu dağıtan oyuncu oldu. bu maç konya çok geri çekildiği için pek göremedik ama gomis'in indirdiği toplarla ceza sahası çevresinden daha çok imkan bulabilir bu iki oyuncu. tabi arkada selçuk olunca(not olarak belirteyim, maçta eski haline göre daha fazla çabaladığını ve dikine oynadığını düşünüyorum bu sezon en iyi maçını çıkarmış olabilir.) hem hızlı akışı sağlayamadık hem de savunmada birkaç kez açık verdik. eğer sinan performansını sürdürürse ve fernando form tutarsa bundan sonra fatih hocamın takımı böyle oynatacağını düşünüyorum.

  -------------------gomis
  rodrigues------------------sinan
  -----------belhanda----feghouli
  ---nagatomo------fernando---------linnes
  -------------serdar-------maicon