• 14470
  şu an da galatasaray taraftarının fatih terim ile ilgili düşüncesi farklılık gösterebilir. her kimin ne düşüncesi varsa hak veririm. yıldırım demirören ile verdikleri pozu asla unutmayacağım. kendisine çok ama çok öfkeliydim. kesinlikle o andan itibaren fatih terimsiz bir galatasaray düşündüm. ama gelinen şu noktada takıma dönmesini çok istiyorum.
  neden mi;
  - bu kadar büyük bir kadronun verimsiz hocaların elinde heba olmasını istemiyorum.
  - artık yönetimin maşalığını yapan bir teknik adam görmek istemiyorum.
  - haksız yaptırımlara boyun eğen basiretsiz başkanımız ve yönetim kurulumuz varken, üstüne bir de maç oynanırken sahada cüneyt çakır gibi eyyamcıların ırzımıza geçmesini kenarda sessizce izleyen birinin olmasını istemiyorum.
  - sırf başkanın kardeşi diye futbol takımını yönetecek gücü kendinde görenlere, "burada teknik direktör benim, sen kimsin ulan" diyemeyen birinin olmasını istemiyorum.
  - kendi kalibresinde, eksikleri olan bir takımdan 5 gol yiyipte, basın toplantısında kendini haklı çıkarmak için ona buna bağırıp şovmenlik yapan birinin olmasını istemiyorum.
  - şenol güneş, aykut kocaman gibi hocaların galatasaray maçlarını ellerini ovuşturarak beklemesini istemiyorum.
  - sonradan görme abdullah avcı gibi hocaların maçtan sonra galatasaray'ı nasıl yendiklerini hikaye anlatır gibi anlatmasını istemiyorum.
  - adında sırf " büyük maç " ibaresi geçti diye, takımı baştan aşağı değiştiren bir hocayla, büyük maçlarda madara olan bir takım izlemek istemiyorum. istemiyorum. istemiyorum. istemiyorum.
  arada kırgınlık, kızgınlık ya da aramızda ne varsa hepsini çözeriz; hem galatasaray ile yarım kalan hesabın var, hem de intikamını alman gerekenler var, biliyorum hocam. yukarıda istemediğim tüm sebeplerden dolayı senin galatasaray' a dönmeni istiyorum. haydi hocam bildiğin ne varsa yak gel !
 • 14471
  fatih terim gelirse yönetimdeki yeniçeriler kazan kaldıracak, belki toplu istifalar olacak ve yönetim düşecek diye endişeleniyor sanırım çapsız başkan, yoksa fatih terim'i istememe gibi bir lüksü olamaz özbek'in, hatta en çok kendi işine yarar mayıstaki kongre adına.
  hoca tarafında durumlar ne bilmiyoruz tabi, gönüllü olduğu dillendiriliyor ama fatih terim enine boyuna hesap yapmadan girmez bir işe.
 • 14472
  hakkında ilginç bir çalışma yapılıyor şu sıralar. beşiktaş'ın şampiyonlar ligi grup aşamasından rekor kırıp, lider çıkarak kazandığı başarıyı fatih terim'e laf sokmak için kullanan gazeteler, haber siteleri görüyorum. ''tarih bunu da yazdı terim'' manşeti var çok ilginç bir başlık bence. fatih terim ne zaman bu kadar yüklenilse çıkıp gelir, herkesi susturur. yine öyle bir şey olacak mı son yaşadıklarından sonra emin olmamakla birlikte biliyorum ki fatih terim geçirdiği her zor süreçten kazanarak çıkan nadir insanlardan. galatasaray'a dönüşünü her şeyden çok bekliyorum. umarım bahsettiğim haberlerle o da dolup geldiği gibi lige ve şampiyonlar ligine ambargo koyarak yeni tarihler yazacaktır onu o yapan galatasaray'ıyla...
 • 14473
  diğer takımların kendi fatih terim'ini bulmaya çalıştığı galatasaray efsanesi.

  aykut kocaman'ın aldığı şikeli şampiyonluğun ardından fenerin çirkef yöneticilerinden biri, "aykut hoca bizim fatih terimimiz olacak, uzun süreli sözleşme yapacağız." demişti. düşün bak, bir fenerli galatasaraylı birini örnek aldığını deklare ediyor. normalde kessen bir fenerliye böyle bir şey söyletemezsin. aziz yıldırım az mı uğraşmıştı terim'i bizden koparmak için. sizin dediğiniz gibi parator olsa aziz yıldırım'ın verdiği açık çeki kabul ederdi ama etmedi. öve öve bitiremediğiniz beşiktaş mesela kendi fatih terim'ini yaratamadı ve gitti trabzon'dan ithal etti. milli takımdan istediklerinde birileri gibi hocasını pazarlamadı, arkasında durdu.

  konu terim'in galatasaray'a gelip gelmemesi değil. zaten bir yanım gelsin derken öbür yanım uğursuz özbekler yüzünden başarısız olacak diye gelmesin diyor. anlatmak istediğim şey şu: millet terim yaratmaya, ithal etmeye uğraşırken biz gerçeğinin kıymetini bilmiyoruz.
 • 14475
  --- alıntı ---
  fatih terim, bosna hersek milli takımı'yla henüz anlaşmadığını açıkladı.

  bosna hersekli yöneticilerle bir araya gelen terim, görüşme sonrası yaptığı açıklamada "dostlarımızla güzel bir yemek yedik. futbol konuştuk. tarık benim eski arkadaşım. önümüzdeki günlerde ne olduğuna bakacağız. herhangi bir anlaşma olursa biz zaten söyleriz" ifadelerini kullandı.

  http://tr.beinsports.com

  --- alıntı ---
 • 14477
  bugün fb ve bjk'lı arkadaşlarımla yapmış olduğum futbol sohbetinde kendisinin galatasaray'a gelmesinden kuşların çok çekindiğini fark ettiğim eski teknik direktörümüz.
  terim bosna milli takımın başına geçecek diye nasıl mutlular, nasıl mutlular anlatamam.
  nasıl olmasınlar ki,
  fenerbahçe'de hem başkan, hem teknik direktör, beşiktaş'ta da yine aynı şekilde hem başkan hem de teknik direktör, takımlarının hakları azıcık yense önce ağlayıp, sonra ateş püskürebiliyorlar.
  bizde ise ne başkan, ne teknik direktör ne de yönetimden bir kişi böyle güçlü ve tabiri caizse çirkef bir karektere sahip. takımın hakkını yiyen yiyene; gıkı çıkan olmuyor nasılsa. bize terim şart. hatta yanına da melo gelsin.
 • 14479
  şimdi gelin iceriden bilgiler verelim kendisi hakkinda. yani iceriden derken fatih terim'in cevresinden.

  galatasaray'a su zamanda asla ve asla gelmeyecektir. isterse baskan dunyanin fatih terime uyan en saglam baskani olsun. şoyle ki;

  babasi talat terim 92 yaşında. kasim ayinda bagirsak ameliyati oldu. durumu kritik. yasliligin da verdigi yorgunluk sebebiyle durumu cok da iyi degil. fatih terim her hafta 2-3 gununu adana'da gecirmek durumunda. zira kendisi, ailesine de cok duskun. aile konusunda gelenekci.

  yani, galatasaray'a gelebilecegi zamanda degil. hayattaki her seyden daha degerli olan ailenin diregi babasi konusunda kafasi mesgul.

  bosna-hersek konusuna gelince, mevcut durumda calismak isteyen ama saglik ve aile onceligi olan bir insan icin, en dogru tercih oldugu cevresince de dillendirilen bir olay.

  sözün özü; galatasaray su anda hocasiz dahi olsaydi, onceliklerinden dolayi gelemeyecekti. zira zaman anlaminda gerekli fedakarliklari gosteremeyecegi icin, galatasaray'a zarar vermek istemez. neyse, aile bu babasi sagligina kavussun da, isteyenler biraz daha bekleyiversin. sonucta hepimiz insaniz.