resim
Fatih Öztürk
Takım:Galatasaray
Mevki:Kaleci
Yaş:35
Boy:1.91
Uyruk:Türkiye
 • 908
  yediği iki golde de hatası sıfırdır. birinde bakasetas 130 km hızla köşeye vurdu. onu ligde çıkartacak bir kaleci yok. ikinci golde de taylan'a topu gönderdiğinde onun etrafında tek kişi yoktu. gitti bomboş durumda visca'ya gönderdi. bunların dışında kalede güven vermediğini söyleyebilirim. ha ismail çipe'ye net tercih edilir.

  (bkz: 23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçı)
 • 910
  en azından kalede birinin olduğu hissini veriyor. ismail çipe’de onu da hissetmiyoruz. bu yüzden eldeki diğer tercih ismail’se sabaha kadar fatih’i tercih ederim.

  şu noktada asıl problem bu iki arkadaşın 2. ve 3. kaleci oldukları bir senaryoyla bir sezona başlanması.

  fatih’in sırf türkiye kupası performansından dolayı transfer edilmesi, okan’ın kiralanması, ismail gibi beceriksizliği kayseri’de tescillenmiş biriyle sözleşme uzatılması tarihimizdeki en kötü kaleci planlamalarından biri olabilir.
 • 911
  23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçında yediğimiz ikinci golde en büyük hata nelssonundur. oyun sırasında bir çok defa fatih ile ona attığı toplar konusunda tartıştı. akabinde bu pozisyonda da ilk önce topu nelsona vermek istedi fakat son anda vazgeçip taylana yöneldi. oyun içinde oyuncular birbirlerini bu şekidle demoralize ederse bunun devamında bu tarz hataların gelmesi muhtemel.
 • 912
  23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçı'nda yediğimiz ikinci golde hatası yüzde bir falan olabilir en fazla. taylan romantikleri burada fatih'e kabahat buluyor ama fatih fena maç çıkarmadı.

  iki alternatifi var, tercihini kısa oynamaktan kullanıyor, ve bunu takımın geriden oyun kurucusu rolündeki 2-3 isimden birine oynayarak yapıyor. buraya kadar problem yok.

  topu alan oyuncu taylan, fatih onu görüyor. etrafında çok yakın denilebilecek rakip yok ve taylan pozisyon olarak müsait opsiyonlardan. buraya kadar da problem yok.

  topu almadan önce taylan muhtemelen çevre kontrolü yapmıyor. ya da çevresini kontrol etmesine rağmen zayıf ayağı ile sol kanada pas kullanmak istiyor. ikisi de hatalı durumlar, dahası bir üçüncü opsiyonu da var onu kullanmıyor, o da fatih'e topu geri göndermek. dahası bir dördüncü opsiyonu da var, selçuk abisi herhalde epey öğretmiştir. topa basıp sırtını rakibe daya, faul al.

  dolayısıyla, 6 numara pozisyonunda önceleri melo, fernando gibi isimlerle oynamaya alışmış olan galatasaray, yumoş kıvamında taylan gibi bir ortasaha ile geriden çıkarken top kaptırıp gol yedi.

  burada ya da ekşi sözlükte birisi yazmış tam hatırlayamadım, güzel ifade etmiş. oradaki (6 numara) oyuncu timsah gibi olacak diyor. her kanala girecek, alacak verecek, basacak, rakibin etini koparacak, topu isterken kendi takım arkadaşlarına adeta mobbing uygulayacak. tam olarak böyle. fatih ne yapsın?
 • 913
  23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçında yediğimiz ikinci golde hata taylan'dadır ama ben fatih'in yerinde olsam, sezon içinde benzer şekilde defalarca gol yedirmiş bir adama o topu atmam. taca atarım, kornere atarım yine de taylan'a atmam. hatta sadece taylan'a değil, berkan'a da atmam, cicaldau'ya da atmam. marcao opsiyonum varsa elle başlatırım yoksa dikerim degajı.
 • 914
  23 ocak 2022 galatasaray trabzonspor maçında yediğimiz ikinci gol biraz kendisinin, biraz taylan'ın, biraz da oyun sistemimizin ve dolayısıyla torrent hoca'nın hatasıdır.

  sistem ve hoca: hatırlarsanız hoca ilk geldiğinde oyun felsefesini anlattığı bir videosu viral olmuştu. orada direkt anlatıyordu; en gerideyken, kaleciden başlayarak rakibi üzerimize çekip hızlı paslarla karşıya gideceğiz diye. işte tam bu felsefe gereği rakibi üzerimize çekerken topu kaptırdık. artık maçın sonlarında da rakibi üzerine çekmeyiver, daha garanti oyna. zaten kıpkırılgan bir takımız.

  fatih: topu ayağımda 2 saniye fazla tutayım diye maç içinde 500 kere falan tamamen aynı riski aldı, sonunda golü yedik.

  taylan: hiç arka kollama, çevre kontrolü falan olmaksızın pas dağıtmaya çalışan bir pas istasyonu. 1 sene içinde geldiği yere gerçekten üzülüyorum.

  neyse dolayısıyla evet kalede en azından kaleci var diyebiliriz. muslera dönene kadar standart bir kaleci performansı görmek istiyorum kendisinden sadece. bol bol topu dikebilir, uzun oynayabilir. varsın ona gelen 2-3 top da pozisyona dönüşmesin, tabiri caizse p*ç olsun ne olur.