• 385
  soğukkanlı ve refleksleri iyi kaleci.

  aslına bakılırsa geçen sezon her ne kadar hatalar yapsa da ben okanı tercih ediyordum fatih geldi dendiğinde. neticede genç ve bonservisi bizde gelişmesi adına onun oynatılmasını istedim ilk başta.

  ancak 3 resmi maçta oldukça iyi bir performans verdi. tek sorun olarak topu riskli bölgeye uzaklaştırmasını görüyorum. 20 eylül 2020 başakşehir galatasaray maçında hem kerimin kafa vuruşunu hem de aklıma gelmeyen başka bir pozisyonu inanılmaz kurtarmasına rağmen 2. pozisyona sebep verdi.

  yine de muslera sağlam bi şekilde dönünceye kadar bence görevini layığıyla yapacak gibi.

  edit: o pozisyon "visca'nin demba ba'ya yerden kestiği top" imiş. ne dediler başlığının gol kralı* hatırlattı sağolsun :)
 • 387
  en büyük artısı topu iyi kullanıyor. hatta diyebilirim ki bir çok takımın stoperinden daha temiz ayağı var. zaten fatih terim bu sebeple tercih etmiş olmalı kendisini

  onun dışında kalecilik meziyetlerini zayıf buluyorum. kötü yer tutuyor. üzerine gelen toplarda bile geç kalıp anlamsız reflekslerle garip plonjonlar yapıyor. yan toplarda ise korkunç. baskı yersek başımızı çok ağrıtır.

  muslera dönene kadar yan toplarda ise malesef bize gol yedirecek.

  allahtan ligde rakiplerimizi kalemize pek yaklaştırmıyoruz. o yüzden temiz ayağı ile oyuna katkısı bile oluyor fatih'in.

  avrupa'da ise malesef hiç güven vermiyor. ama 3 kuruşa 5 köfte bu kadar oluyor işte.
 • 388
  kötü kaleci. kötü kaleciler de arada iyi maçlar çıkarır. fatih de yıllardır böyledir. 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı için tek korktuğum isim kendisi. bu tür maçlar saçma sapan oyuncuların saçma sapan goller attığı maçlardır. maalesef fatih de saçma sapan goller yeme olasılığı çok yüksek bir kaleci.

  umarım frey, ozan, serdar vb. saçma adamlardan basit bir gol yiyerek bir çuval inciri berbat etmez. zerre güvenmiyorum. kasımpaşa'nın yedek kalecisinin galatasaray'da o veya bu sebepten ilk 11'de olmasını da kimse kusura bakmasın da son derece saçma buluyorum.
 • 390
  ya gol yersem korkusunu üzerinden attığı anda alabileceğimiz en iyi kalecidir fatih öztürk. bazı defoları yok değil ama başakşehir gibi şu anda galatasarayla birlikte türkiye’nin en iyi takımına karşı harika bir oyun çıkarmıştır.

  cesaretini kırmak yerine güven duygusunu pekiştirmek en doğrusudur. ben güveniyorum fatih öztürk’e. taraftar da güveniyor/güvenmeli.